SIA Nekustamā īpašuma pārvalde (NĪP) - Naudas izspiešana

Sveiki.Vēlos dalīties pieredzē par NIP darbībām.Lieta tāda,ka laukos man ir dzīvoklis,kuru izpērku no Privatizācijas agentūras.Precīzāk Viesītes novadā ir daudzdzīvokļu māja kur dzīvojām vairākus gadus,paši māju gan apsaimniekojam,gan rūpējamies par to lai tā netiktu izpostīta,kā jau laukos mēdz darīt ar pusstukšajām mājām.Tā nu mums Privatizācijas agentura piedāvāja nopirkt dzīvokļus,ko nu arī darījām.Kopumā esam 10 ģmenes kas pērk dzīvokļus,kurš uz nomaksu,kurš uzreiz.Bet sāpīgākais ir tas,ka uzrodas NĪP kas pieprasa naudu par apsaimniekošanu,par visiem gadiem ko esam tur dzīvojuši,no katra dzīvokļa aptuveni 400-600 euro.Par ko?Nezinam,jo no viņu puses nekāda apsaimniekošana nenotiek,piolnīgi nekāda.Līguma starp mums nav nekāda,tikai katru mēnesi saņemam reķinus par apsaimniekošanu.Protams neko nemaksājam,par cik pilnīgi visu kas saistīts ar mājas uzturēšanu,daram par savu naudu,metamies un pērkam visu ko vajag.Mājai ir centrālā apkure,katrs dzivoklis ved noteiktu kubu malkas,bija salūzis apkures katls,metāmies naudu tā remontam,pārplīsa ūdens trubas,arī paši metāmies naudu,taisījām paši ko nevarējām paši,maksājām vietējam meistariem.Nonācis tik tālu ka esam iesūdzēti tiesā,par to, ka nemaksājam NIP apsaimniekošanu.Bet visiem ir viens jautājums par ko? Ja mēs par kautko maksājam tad saņemam kautko pretī,bet šajā gadījumā,viss ir savādāk.Varbūt kāds kautko variet ieteikt,vai zinat kā tikt galā ar šādu situāciju?Cilvēki dzīvo laukos,ir bezpalīdzīgi..

D Daina 24.01.2018

SIA Nekustamā īpašuma pārvalde (NĪP) - Naudas izspiešana
Nesen bija līdzīga situācija ar vecmammai piederošu privatizētu dzīvoki laukos. Pirkuma līgums no deviņdesmitajiem bija, bet īpašumtiesības nebija piereģistrētas. Līdz ar to Privatizācijas aģentūra (PA) skaitījās īpašnieks mājai un nodeva īpašumu SIA NĪP apsaimniekošanai un viņi gribēja pakampt no mājas iedzīvotājiem cik var - arī sāka sūtīt apsaimniekošanas rēķinus. (Iepriekš PA bija līgums ar citu uzņēmumu, kurš 'apsaimniekoja', bet rēķinus nesūtīja.)
Mēs reaģējām diezgan ātri - vērsāmies PA un pārreģistrējām vecmammu kā mājas apsaimniekotāju. Tam nepieciešams mājas iedzīvotāju kopsapulces lēmums u.c. papīri, ko mums palīdzēja sagatavot PA. Iesaku pakonsultēties ar viņiem un tikt vaļā no SIA NĪP.
Lai gan bēdu ar tiesvedību tas netrisinās, tomēr vairāk rēķinu no viņiem nebūs.
P.s.-Starp jums un NĪP nav līguma, bet starp PA un viņiem noteikti ir. Līdz ar to, ja jums ir līgums ar PA, jūs esat juridiski saistīti. Diemžēl..
Ceru, ka jums izdosies atrisināt šo sāpīgo situāciju.

S satraukta māmiņa.. 24.01.2018

Paldies par info..

S satraukta māmiņa.. 24.01.2018

Mums ar PA ir tikai pirkuma līgums.Uz šī līguma pamata var pieprasīt apsaimniekošanas maksu?

D Daina 25.01.2018

Es teiktu, ka tas atkarīgs no līguma nosacījumiem. Tas ir tāpat kā pilsētā, kad tu pērc dzīvokli un saņem apsaimniekošanas rēķinus no Rīgas Namu Pārvaldnieka un tml. iestādēm.
Droši vērsēties PA, lai viņi jums izskaidro šo situāciju. Jautājiet PA vai jūs- dzīvokļu īpašnieki/ pircēji varat pārņemt māju savā valdījumā. (Var mēģināt sazināties ar SIA NĪP, bet viņi jūs tāpar sūtīs uz PA.)

M Maza melna 24.01.2018

Gribu vel piebilst,ka dzivokļus uz izpirkšanu iegādājāmies tikai 2016 gada.Līdz tam māja burtiski karajās gaisā kad dzīvokļus iegādājāmies sava īpašuma pēkšņi uzradās kautkādi apsaimniekotāji konkrēti NĪP kas pieprasa apsaimniekošanu par vairākiem gadiem,laigam dzīvokļi vel ir uz izpirkšanas tiesībām,un oficāli nau vēl mūsu īpašumā.vai tiešām taisnības nau uz pasaules un kas iedomājas tas arī izspiedīs naudu un uzdzīvosies uz citu rekina,lai arī paši maju esam uzturējuši kārtībā,kopuši,remontējuši paši saviem līdzekļiem.Ceru ka tainība un likums būs musu pusē mums par labu.

C critical thinker 24.01.2018

laigam nau gan...

D Darbadrosibaspadome Speciālista atbilde 25.01.2018

Labdien!
1) Nav starpību vai starp Privatizācijas aģentūru un NĪP ir sadarbības līgums, vai nav - Jums viņš nav saistošs
2) Lai atrisināt minētu problēmu ir jānoskaidro NĪP uz kāda pamata viņi pieprasa maksu!
3) Un protams jāskatās Jūsu, uz rokām esošo dokumentu un līgumu kopums: mājas stātus, vai izveidots un pienācīgi reģistrēts kooperatīvs vai biedrība apsaimniekošanai, vai dzīvokļi ir reģistrēti zemesgrāmata un t.t

Vienā vārdā: kā rīkoties Jūsu gadījumā, izskaidrot ir grūti (nepietiks ar 10 teikumiem). Ieteiktu vērsties pie jurista, vai juridiskajā biroja.
Varam palīdzēt arī mēs noslēdzot līgumu; neskaidrību gadījumā rakstiet: [slēpt]@inbox.lv

R Regnārs Jurists 26.01.2018

Pārņemiet māju pārvaldīšanā un nekas nebūs jāmaksā, iesaku sazināties ar Privatizācijas aģentūru par šo jautājumu, jo izskatās, ka Juridiski neesat pārņēmuši valdījumā māju. Tas, ka Jums dzīvokļi privatizēti neko nenozīmē, juridiski jāsakārto papīri. Otra lieta, neviens neizstāda rēķinus vai neuzsāk tiesvedību bez pamatojuma, tiesvedībā jābūt pieejai līgumiem rēķiniem un visai pamatojošai dokumentācijai. Treškārt, ja apsaimniekotājs nepamatoti pieprasa naudu, tad algojiet juristu, lai pierādītu pretējo un viss. Ja interesē varu ieteikt kādu labu juristu Jēkabpils galā.

S satraukta māmiņa.. 26.01.2018

Viens no mājas iedzīvotājiem pagājušo gad parņēma māju savā valdījumā.Ko varat ieteikt?Uzrakstiet kontaktus kā var sazināties ar šiem cilvēkiem.Paldies jau iepriekš

J JuristsVV 15.06.2018

SIA "Nekustamā īpašuma pārvalde"... Dīvaini, ka jebkurš aferists Uzņēmumu reģistrā var piereģistrēt SIA, iekļaujot nosaukumā vārdu "pārvalde" ... Vēl dīvaināk, ka uzņēmumā strādā kādreiz par kukuļdošanu tiesāts cilvēks, kurš komunicē ar dzīvokļu īpašniekiem, izmantojot e-pastu, kas beidzas ar [slēpt]@tiesa.lv, jau sākotnēji paužot zināmu agresiju... Iegādājoties dzīvokli no Privatizācijas aģentūras, jārēķinās, ka SIA "Nekustamā īpašuma pārvalde" Jums sāks sūtīt rēķinus, pilnīgi ignorējot Jūsu tiesības iepazīties ar dokumentiem... Izsktās, ka čaļi lasa tikai tos likumu pantus, kuri viņiem šķiet interesanti, aizmirstot, ka dzīvokļu īpašniekiem ir tiesības iepazīties uz kāda pamata tiek rēķināta apsaimniekošanas maksa, kās noteicis konkrēto maksu un kādus pakalpojumus viņš saņem pretī. Ja es parkautko maksāju, ir jābūt dokumentam... Diemžēl vienīgais pakalpojums, ko "pārvalde" sniedz - tā ir rēķinu izrakstīšana...
Varbūt ir iznācis kāds likums, kurš nosaka, ka SIA "Nekustamā īpašuma pārvalde" ir ārpus likuma... un nekādu pienākumu pret dzīvokļu īpašniekiem viņiem nav?