www.sudzibas.lv SEB Banka Hipotekārais kredīts

SEB Banka - Hipotekārais kredīts

Labdien gribētu padalīties savā pieredzē ar SEB bankas hipotekārā kredīta saņemšanas procesu.
06.2013. Griezos SEB bankā ar iesniegumu hipotekārā kredīta saņemšanai dzīvojamās mājas celtniecības pabeigšanai.
Bankas darbiniece Rudīte bija atsaucīga un sastādīja man sarakstu ar nepieciešamajiem dokumentiem.
Bija nepieciešama jaunbūves vērtēšana kas izmaksāja 120ls un tās reģistrēšana zemesgrāmatā līdz ar to arī inventerizācija...sanāca samaksāt vēl 150ls Tā kā būvdarbus plānoju turpināt veikt saviem spēkiem neņemot būvfirmu vajadzēja arī paša sastādītu tāmi ar nepieciešamo būvmateriālu sarakstu un naudas saņemšanas posmiem.
Visus dokumentus sagatavoju un iesniedzu.
Pēc pāris nedēļām neskatoties uz to ka bankas pārstāve Rudīte solīja pozitīvu atbildi no bankas puses es saņēmu ateikumu kas tika pamatots ar to ka biju nomainījis darbavietu pirms pāris mēnešiem (to banka zināja jau tad kad rakstīju iesniegumu) un pašreizējā darbavietā vēl neesmu pus gadu nostrādājis ...
Bankas pārstāve teica lai rakstu iesniegumu kad būšu nostrādājis pus gadu šajā darbavietā un ja papildus kādu ķīlu piedāvāšu papildus jau savam 30% paša ieguldījumam tad kredīts man būs garantēts...

Biju nostrādājis jau vairāk kā sešus mēnešus pašreizējā darbavietā. Vidējā alga kredīta saņemšanai pēc bankas prasībām bija pietiekama. Tad nu 12.2013 gāju uz SEB banku rakstīt iesniegumu atkārtoti. Atsaucīgās kredīta speciālistes Rudītes vietā nu sēdēja Antra Gudiņeca (briesmīgs gadījums) Tā kā visi dokumenti bija palikuši bankā domāju ka uzrakstīšu tikai atkārtotu iesniegumu un viss, bet nē Antra saka ka manis sastādītā tāme nav viņai pa prātam un to vajag sastādīt tabulā tādā un šitādā kurai klāt būtu vēlviena tabula kur būtu redzams mans paša ieguldījums ar visiem čekiem...Tas ka viņai teicu ka man čeki nau saglabāti par jau paveiktajiem būvdarbiem jo esmu privātpersona un čekus nekrāju un ka ir taču jaunbūve novērtēta kur skaidri redzama tās vērtība ko esmu no savas puses ieguldījis viņu neintresēja. Pateica vajag un viss.
Prasīju par papildus ķīlu vai būs nepieciešama uz ko viņa atbildēja ka tādu nevajadzēs jo alga ir laba un paša ieguldījums ir pietiekams...
Kad nu visas tabulas bija sazīmētas vajadzīgos formātos un čekiņi bija sazīmēti gaidīju atbildi trīs nedēļas.
Tad nu arī Antra zvanīja paziņojot ka kredīta pieprasījums ir noraidīts. Uz maniem jautājumiem kāpēc noraidīts viņa atbildēja ka tā Rīgā izlēmuši un iemeslu neteikšot.
Tad nu biju dusmīgs par bankas rīcību ka nepasaka iemeslu kāpēc atsaka kredītu un nolēmu vērsties pie Antras tiešā priekšnieka Ričarda SEB bankā. Ričards tomēr atklāja ka kredīta saņemšanai uz būvniecības laiku nepieciešama papildus ķīla un vēlama arī būvfirmas sastādīta tāme.
Samaksāju būvfirmai par tāmes sastādīšanu 200ls Sarunāju papildus ķīlu kurai uztaisīju vērtēšanu par 120ls pēc bankas pieprasījuma. Novērtējums dubultā nosedza SEB bankas izsniegto kredītu.
Tad nu atkal rakstīju iesniegumu kredīta saņemšanai pie Antras. Protams ka viņai pat būvfirmas sastādītā tāme nellikās pareiza to nācās pārlabot..
Kad Antrai Gudaņicei vis bija pa prātam un bija pārliecība ka nu gan kredītu apstiprinās tad nācās gaidīt atkal trīs nedēļas solīto maksimums desmit darba dienu vietā līdz adbildes saņemšanai.
Un atkal SEB bankas Rīgas speciālisti bija lēmuši man par sliktu kad vaicāju kas tad tagad par iemeslu man tika paskaidrots ka Rīgas speciālisti domā ka es ar 30 000 eiro nevarēšu pabeigt 90m2 mājas celtniecības darbus tādā apmērā lai to varētu nodot eksplotācijā.
Ja būtu prasījis 50 000 eiro tad laikam būtu devuši , bet vairs nau vēlēšanās tanī kantorī iet!
VĒLOS TEIKT PALDIES SEB BANKAI PAR MANIS ČAKARĒŠANU ASTOŅU MENEŠU GARUMĀ UN MANIS VELTI IZTĒRĒTIEM GANDRĪZ TŪKSTOTS LATIEM KAS BIJA NEPIECIEŠAMI VISU DOKUMENTU UN VĒRTĒŠANU IESNIEGŠANAI BANKĀ . JA ARĪ JŪS VĒLATIES ŅEMT KREDĪTU NEIETEIKTU TO DARĪT SEB BANKĀ KUR JUMS AR SMAIDU SEJĀ TEIKS VISS IZSKATĀS LABI VĒL TIKAI NEPIECIEŠAMI PĀRIS DOKUMENTI...

B Brenda 04.03.2014

Drausmas, labi ir ka kāds uzraksta, lai visi zina. Ka tik cilvēkus varētu apčakarēt.Tādu, naudu cilvēks iztērē, lai visus papīrus sakārtotu, un beigās nekā:(

Pacco_al 09.03.2014

Labdien. Tā nav čakarēšana. Diemžēl centralizētais lēmumu pieņemšanai (kas novērojama šinī gadījumā) ir savi trūkumi. Proti "Rīgā sēdošie kungi" ne vienmēr izprot un iedziļinās cilvēka situācijā, jo daudzos gadījumos vadās no procedūru, nolikumu un politiku viedokļa. Savukārt vietēji speciālisti vai nu netiek pieaicināti kredīt komitejās vai arī neprasmīgi prezentē un aizstāv kredītņēmēja pieteikumu.
Par izmaksām jā protams ar tām ir jārēķinās ir vajadzīgas tāmes, projekti un daudz nopietnas dokumentācijas, jo nebūvējat suņu būtu pagalmā, bet nopietnu dzīvojamo ēku kurā jums pašiem būs jādzīvo, vai atsavināšanas gadījumā bankai tā būs jāpārdod cietiem klientiem.
Šeit laikam tomēr daļa vainas jāuzņemas kredītspeciālistei Antrai, kurai bija sākotnēji jāsagatavo kredītlieta tādā stāvoklī, lai viss būtu normām atbilstoši, vai arī uzreiz jāatsaka, kā sākotnēji neatbilstoša bankas prasībām pret kreditējamo objektu, neliekot cilvēkam vairākas reizes iesniegt pieteikumus.

K kukareku1 24.08.2014

pilnīgi piekrītu!!! neņemiet hipotekāro kredītu SEB banka!! Man bija līdzīgs gadījums, gribējām ņemt kredītu mājas iegādei ar 45% pirmo iemaksu. Sākumā piekrita, teicā, ka jā, kredītu dodam 100%, vajag tikai veikt vērtējumu. Veicām vērtējumu caur viņiem, jo tā bija daudz lētāk (tiesa gan ne tik lēti kā ir rakstīts mājas lapā! 130 eur, nevis 50 eur, kā joprojām ir rakstīts), bet teica šis vērtējums būs elektroniskā formātā, un derēšot tikai SEB bankā . Viss bija labi, visi dokumenti bija kārtībā. Jau gaidījām līgumu, un tad pēkšņi pēdējā dienā viņi atteica! Protams, par iemesliem nekas netika paskairots un netika piedāvāts nekāds risinājums!! Līdz ar to nan ir aizdomas par viņu krāpniecisku rīcību. Sākumā pasaka, ka kredītu dod, pēc tam samaksā viņiem 130 eur, un pēc atsaka. Esmu ļoti dusmīga uz SEB banku. PIe pirmās izdevības atteikšos no tās pakalpojumiem, un visiem radiniekiem, draugiem un paziņām stāstīšu par šādu neprofesionālo rīcību!
Esmu ļoti vīlusies SEB bankā.

K kredits SEB 24.03.2015

Cilvēki! neejiet un nepiesakieties hipotekārajam kredītam SEB Bankā, jūs tikai iztērēsiet savu laiku, kuru Jūs varētu veltīt, lai pieteiktos kredītam citās vietās. šīs bankas Valde ir absolūti neprofesionāla, es vispār brīnos, kā tādiem cilvēkiem tur ir atļauts strādāt. es domāju, ka tas nav uz ilgu laiku, jo tad banka bankrotēs. tur akcionāram vajadzētu pieņemt kādus mērus!!! domāju arī akcionāram par šo visu paziņot!!! kā arī pilnīgi piekrītu, par to, ka visiem radiniekiem, draugiem un paziņām stāstīšu par šādu neprofesionālo rīcību! noteikti arī visiem saviem klientiem īpaši pieteikšu nevērsties SEB bankā!!!