Rīgas Zobārstniecībā - slikta kvalitāte

Labdien,
Jau iepriekš esmu saskārusies ar problēmu labojot zobu protēzes vismaz divās vietās Rīgā. Protēzi salabo, prasa 10 eiro par darbu, kad lūdzu arī čeku, mani sūta pie ārsta, kurš izraksta kvīti par 20eiro pat zobos neieskatīdamies. Saprotu, ka tie 20 eiro tiek dalīti gan tehniķim gan ārstam.
Arī “Rīgas zobārstniecībā” šī pati sistēma. Samaksāju 20 eiro ārstu pat neredzot, bet čekā viņa vārds figurē.
Kad pielīmētais zobs pēc 2 dienām nolūza, 25.02. vērsos ar lūgumu vēlreiz salabot plati, uzrādot čeku. Šoreiz ārsts noņēma nospiedumu, bet papildus lika samaksāt vēl 8 eiro, pret ko iebildu, jo teicu, ka čekā jau norādīts viņa uzvārds, tātad pieņemu, ka tos 8 eiro viņš jau dabūjis mani pat neredzot 20.02.
Tehniķim iedevu savu zobu nospiedumu, kuru atpakaļ pat pēc mana lūguma neatdeva, sakot, ka tas esot nelegāls, ka viņš to esot izmetis. Savukārt tehniķis, kurš iepriekš bija labojis plati, deva man šo nospiedumu un pieteica, lai ienmēr ņemu to līdzi, kad plate labojama. Laikam gan nekas nelegāls tas nevarētu būt, jo 20.02. tehniķim A.Dumpim mans līdzatnestais nospiedums likās pieņemams, bet pēc dažām dienām tas jau bija kļuvis “nelegāls” (kaut kam taču sava vaina jānoveļ - man un nospiedumam). Redz, tikai lieta tāda, ka šais dažās dienās riekstus es neēdu, bet ar šo pašu nospiedumu labotā plate bija kalpojusi pietiekoši ilgi arī cietās mandeles un svaigus burkānus graužot. Tātad ne manī un ne platē tā vaina, bet nekvalitatīvi veiktajā tehniķa darbā, ko pierāda pēc pāris dienām nolauztais zobs.
Cits aspekts - kā var bez manas piekrišanas, vardarbīgi izmest vai piesavināties man piederošas lietas? Policija bija jāsauc? Protokols jāsastāda? Jāvēršas tiesā ar sūdzību par svešas mantas piesavināšanos? Un tas viss notiek Ārstniecības iestādē?
Tagad par kvalitāti. Kāda gan tur kvalitāte! Tā ir tīša ļaundarība! Atriebība par to, ka kaut kādā veidā esmu atļāvusies aizskart - jautājums: KO, gribēdama par savu naudu tomēr tikt pie tās nabaga pensionāru vairākreižu labotās platītes. Pirmajā reizē varētu būt vēlējusies labāk noslīpētu labojuma vietu, bet nekas, piecietīšu. Toties 25.02. man atdeva plati ar armatūru, kas nozīmē, ka tad, kad zobs lūzīs, šī armatūra salauzīs visu plati, kas pēc tam būs jāgatavo no jauna. Tā man paskaidroja dr. Neimanis. Ar to vēl nepietiek - zobs ielikts tā, ka tas neiekļaujas zobu rindā, bet tiek krietni izvirzīts, kas noved pie tā, ka viss kodiena smagums gulstas uz šo zobu un jau pirmajā ēdienreizē tas tiktu nolauzts.
Var jau būt, ka kļūdos, esmu tikai skolotāja, ne zobu tehniķe, un var būt, ka esmu tik nelaba un vēl nezin kāda, ka aiz nav ko darīt apvainoju dižu sava amata meistaru, ka speciāli graužu akmeņus, lai tik tā labā plate 2 dienu laikā..., bet fakts ir tāds, ka pašlaik neuzdrošinos platīti lietot, tādējādi būtiski pasliktinot dzīves kvalitāti, jo jāatsakās no cietās barības, piem., svaigiem darzeņiem, jāiztiek ar putrām utml. Man svarīgi pēc iespējas ātrāk salabot protēzi.
Bez tam, mājās aizbraukusi, atklāju, ka sekretāre uz kopijas nav uzlikusi zīmogu un parakstu par iesnieguma saņemšanu. Tāpēc, redzot to attieksmi pret mani, pieļauju domu, ka zobārstniecības iestāde varētu ignorēt manu iesniegumu vai arī “risinās” ilgi.
Laikam lieki piebilst, ka emocionāli jūtos slikti, saskaroties ar šādu necienīgu, neprofesionālu med. personāla uzvedību, ne tam biju sagatavojusies. Jūtos pazemota, apvainota, man pat pieteica, lai es pie viņiem savu kāju vairs nesperot. Protams, neiešu, jo par ētikas normām te grūti runāt - kvalificēju to kā tīšu ļaunprātību, kas varētu būt tālu no tā, ko pacients, klients sagaidītu no mediķiem. Es, starp citu, biju ar mieru samaksāt, pat 10eiro jau izņēmusi no maka. Tad varbūt būtu visi apmierināti... bet, ja jau uzreiz nebija tā plate lietošanai derīga, kāpēc vēlreiz par to maksāt? Tā nu esmu kā tāds neliels šķērslītis, kuru var sabradāt, iznīcināt tais dziņās, tai amoka skrējienā pēc $$$$. Vienkārši un klasiski.

27.02.2020

K

E ELLIO 28.02.2020

Divās vietās Rīgā nespēj salabot Jūsu protēzi. kāpēc nebraucat uz institūtu?