www.sudzibas.lv Rīgas Satiksme nevienlīdzīga atieksme pret pasažieriem

Rīgas Satiksme - nevienlīdzīga atieksme pret pasažieriem

Labdien!
Tā ir gan sūdzība, gan ieteikums ar mērķi panākt, lai kontrolieri, pildot savus pienākumus, attiektos vienlīdzīgi gan pret bērniem, gan vīriešiem, gan sievietēm, gan veciem cilvēkiem, piemērojot sodu par brukšanu bez biļetes.

Ziemas periodā pārvietojos tikai ar sabiedrisko transportu Rīgā. Diemžēl ļoti bieži nākas novērot situācijas, kas liecina par nevienlīdzīgu attieksmi pret pasažieriem. Piemēram, transportlīdzeklī bez biļetes brauc "būdīgs" vīrietis vai jaunietis, ne ar tām labākajām uzvedības manierēm, vai nedaudz iereibis pasažieris. Iekāpj kontrolieri. Protams, sākotnēji aizrāda, ka brauc bez biļetes un prasa maksāt sodu. Protams, tiklīdz jau minētie (vīrietis vai jaunietis, vai iereibušais) sak celt pretenzijas,daudzi kontrolieri apklust un kā pelītes ātri vien nozūd. Pat neturpina censties izsēdināt šādu pasažieru kategoriju no transportlīdzekļa, kur nu vēl iekasēt sodu. Parasti pie sevis padomāju, ..nja, negodīgi gan, tiklīdz sastopas ar pretestību, tā kontrolieriem aste kājstarpē un āra no busa. Bet, sveiki izsprukušie pasažieri par viņiem vēl kārtīgi paņirgājas.

Jautājums, kāpēc Rīgas satiksme pieņem darbā tādus darbiniekus, kas baidās no atsevišķām pasažieru kategorijām, nepienācīgi pilda savus pienākumu un ne visiem piemēro sodu. Sanāk, ka sodu par braukšanu bez biļetes samaksā tikai tie, kas kontrolierim ir '" pa zobiem" vai tad, ja blakus kontrolierim ir policija. Šāda nevienlīdzīga attieksme nav pieļaujama.
CIENĪTĀ RĪGAS SATIKSME..........pieņemiet darbā cilvēkus, kas no jebkura spēj iekasēt sodu un jebkuru spēj izsēdināt no autobusa.

Kāpēc to, rakstu tikai šodien!?
Tāpēc, ka šodien lielā steigā mans 12 gadīgais dēls devās uz centru un mājās aizmirsa e-talonu. Taču tam nepievērsa uzmanību un man pat nepateica. Iekāpām 50.autobusā. Pēc laika iekāpj arī kontrole. Prasa biļeti man. Uzrādu. Manam puikam - šis man saka, ka aizmirsa. Nevienu reizi nebiju redzējusi, ka skolniekus kontrolieri izsēdina no autobusa vai liek maksāt viņu vecākiem par skolnieka braukšanu bez e-talona (kaut gan šādas situācijas biju novērojusi ļoti daudz. Bet skolēniem braukšana ir par brīvu, tāpēc parasti kontrolieri pabrīdina bērnus, ka vajag noskenēt e-talonu vai censties neaizmirst to mājās. Un tas ir gluži normāli). Sabāru savu bērnu par aizmāršību. Norādīju kontrolierei, ka puika steigā ir aizmirsis. Diemžēl kontroliere Sarmīte Gubāte paziņoja, ka pret visiem likumi vienādi un jāsamaksā sods. Protams, bija nepatīkami, ka laikā kad, bāru bērnu, kontroliere apmierinātībā smīkņāja. Bet, tā kā steidzāmies, samaksāju tos 3 latus par savu aizmāršīgo skolnieku. Kontrolierei Sarmītei Gubātei (49660) droši vien ordenis jāpiešķir, jo noķēra skolēnu bez e-talona.

Pamatojoties uz augstāk izklāstīto, ieteiktu Rīgas satiksmei kontrolēt arī savu darbinieku rīcību. Un nodrošināt vienlīdzīgā situācijā vienlīdzīgu rīcību. Tas nav normāli, ka cits kontrolieris vienu skolēna māmiņu pabrīdina un pasmaida, bet citu māmiņu identiska situācijā ar apmierinātību nosoda. Nevar pieļaut, ka sievieti bez biļetes, kas nekur nebēgs - nosoda, bet "būdīgu" vīrieti - vienkārši palaiž, izliekoties, ka viņam ir biļete.

Respektēju likumus. Tie ir rakstīti, lai nebūtu bardaks un lai likumus pildītu. BET, NU ..............TAD ARĪ PIEMĒŖOJIET LIKUMUS PRET VISIEM VIENLĪDZĪGI.

D

K kin 22.03.2013

ev tikai 3ls soda???? omg jasak braukat par zaki atkal, savadak es jau domaju ka buus tie 50, bet ja 3, tad man vienalga :D nakamreiz piekerot teloshu piedzerushos agresivu tipinju :D
a un jsuu puika smagi dirsh ka aizmirsis majas e-talonu, muusdienas visi puikas brauc pa zaki u know, tatad dirsh un meeginaja izlocities.

L linda777 23.03.2013

Ja ta ari ir, piekritu...man te pazistams kaiminos nu visai budigs, vecis, dara to pasu...ilglaicigi brauc pa zaki, kad jautaju vai tad kontrole neko, vins atbild ka uzreiz kapjot ara ka redzot kontroli, ta vinu pat neuzrunajot...Mani ka sievieti gan drosi aizturetu un spiestu ka citronu lai tik soditu...ta nu tiesam sanak ka visi nav vienlidzigi...

P podzija 23.03.2013

Tai pašā laikā smirdoņas bomžaki droši ka vispār nezina kas tas e- talons tāds ir un tik braukalē uz nebēdu!

M memmesmeitiņa 23.03.2013

Nu tas jau kārtējais darbiņš, kur var izpausties tie, kam patīk izrādīt savu varu pār šķietami vājākiem.

sanene 24.03.2013

Tev nebūs zagt!

duksüden maiklideä veregadsen Gebäüdß!!!