www.sudzibas.lv Rīgas Namu Pārvaldnieks Bojājums/līst ūdens pagrabā

Rīgas namu pārvaldnieks - Bojājums/līst ūdens pagrabā

08.06.2020 tika veikts zvans Rīgas namu pārvaldnieks par avārijas situāciju ar notekūdeņiem Rīgā, Jāņa Grestes ielā, pagrabs burtiski piepildījās ar ūdeni un tecēja lejā zem Zemes, izveidojot milzīgas bedres zem pamatiem. Izsaukums tika atteikts pēc 2 stundu gaidīšanas, kad tika gaidīts, ka respektīvais dienests tomēr atbrauks.
Sakarā ar ministru kabineta noteikumiem netika pildīti sekojoši punkti:

11.6. Pagraba telpu vizuālā apskate:

11.6.1. Sienām, grīdām un griestiem, lai konstatētu, vai nav parādījušies mitruma vai pelējuma plankumi vai kondensāts;

11.6.2. Lai konstatētu, vai nav radies kondensāts uz ūdensvada caurulēm vai citām konstrukcijām pagraba telpās;

11.6.3. Lai konstatētu, vai neiesūcas ūdens.

(mk 18.12.2018. Noteikumu nr. 800 redakcijā)

tagad zem Zemes ir izveidojušās milzīgas bedres, kurās kāds var iekrist un tas ir ļoti bīstami dzīvībai!

08.06.2020

Vagons Komā 10.06.2020

Vai tu tici lidmašīnai? Ja tu tici, tu sākumā vilsies, pirmos 50 gadus. Bet pēc tam tu sāksi lidot, bet ja tu netici, paliksi uz zemes.
Vismaz tā sektanti man teica. Es zinu, ka lidmašīnas nav.

Rīgas namu pārvaldnieks Pārstāvja atbilde 15.06.2020

Labdien!
Pirmdienas vakarā tika saņemts avārijas pieteikums par ūdens noplūdi no mājas siltummezgla. Tika nosūtīta avārijas brigāde. Ņemot vērā, ka šajā dienā pilsētā nolija 1/3 mēneša normas, avārijas brigāžu izsaukumu skaits saistībā ar lietusgāžu un krusas izraisītiem bojājumiem bija ļoti liels. Avārijas brigāde brauc uz izsaukumiem vadoties pēc situācijas prioritātes.
Apsekojot pagrabā esošo individuālo siltummezglu, tika secināts, ka tas nav ūdens no siltumsistēmas, bet gan pilsētas kanalizācijas atgrūstais lietus ūdens.
Pilsētas lietus kanalizācijai nav pietiekošas kapacitātes, lai šādās dabas stihijas situācijās spētu absorbēt visus nokrišņus, tāpēc tā nereti atgrūž ūdeni atpakaļ vai veido plīsumus vājākajās sistēmas vietās.
Ņemot vērā, ka pagrabā nav betona grīdas seguma, zeme uzsūc lietus ūdeni un novada to gruntsūdeņos dabīgā ceļā.
Par šo situāciju informāciju arī saņēma iecirknis, kura darbinieki veica pagraba apsekošanu.