www.sudzibas.lv Relaxia/Mārtiņš Matisons Mārtiņš Matisons - Grupas Device menedžeris parādā māksliniekiem

Relaxia/Mārtiņš Matisons - Mārtiņš Matisons - Grupas Device menedžeris parādā māksliniekiem

Hiphopa grupas «Device» menedžera un pasākumu organizatora Mārtiņa Matisona vārds jau iepriekš presē pieminēts dažādu skandālu sakarā, galvenokārt saistībā ar mākslinieku un klausītāju piekrāpšanu, rīkojot koncertus. Šoreiz viņš saistībā ar Jaungada svinībām Andrejsalā pamanījies nokaitināt gan pašmāju dīdžejus, gan arī zvaigzni no Francijas Mr. Sam.
Klubu kultūrā mākslinieki, kuri spēlē legālu mūziku, savā starpā ir diezgan labi pazīstami un saistīti ar dažādiem kopīgiem projektiem. Daudziem mūsu valsts dīdžejiem ir ļoti labas attiecības ari ar pasaules A klases māksliniekiem, tā, piemēram, mākslinieks GOLdbERG(«Illegal Dj Team Riga») ir uzskatāms par populārā Francijas mākslinieka Mr. Sam(«Black Hole Recording») pārstāvi Latvijā.
Mr. Sam vārds pie mums ir izskanējis galvenokārt dziedātājas Ellas jaunā singla «Dj take me» sakarā. Zinot to, ka mākslinieks Jaungada naktī ir viesojies Latvijā un spēlējis pasākumā «Andrejsalas pulkvedis», «Vakara Ziņas« sazinājās ar viņa uzticības personu GOLdbERG, lai apvaicātos, vai nav gaidāma vēl kāda Latvijas mūziķa sadarbība ar Mr. Sam. Sarunas gaitā atklājās, ka vērienīgais pasākums esot bijis izgāšanās un lielākā daļa mākslinieku vēl joprojām gaida samaksu par padarīto. Mr. Sam, kurš pagaidām ir vienīgais mākslinieks, kam
izdevies saņemt solīto honorāru, savu dalību šajā pasākumā atminoties ar rūgtumu. «Ir spēlēts dažāda mēroga pasākumos, bet ar tik neprofesionālu un klaji vienaldzīgu attieksmi no organizatoru puses es saskāros pirmo reizi, » stāsta GOLdbERG. Oktobrī ar viņu sazinājies firmas «Relaxia» pārstāvis un uzaicinājis spēlēt Jaungada pasākumā, pie reizes vaicājot par iespēju uzaicināt ari Mr. Sam. «Mēs ar prieku piekritām uzstāties šajā pasākumā, jo sākotnēji pasākuma koordinators par sevi radīja pozitīvu iespaidu, » stāsta dīdžejs. Tomēr, jo tuvāk nāca koncerts, jo dīvaināk sāka rīkoties pasākuma organizatori. «Valdīja pilnīgākais bardaks, un visa organizēšana notika haotiskā pašplūsmā, » skaidro GOLdbERGS. Par šī tusiņa rīkotāju attieksmi nepatīkami pārsteigts bija arī Mr. Sam, jo viņam solītas honorārs tika samaksāts tikai pēc ilgstošām pārrunām ar SIA «Relaxia» vadību. Turklāt pasākuma rīkotāji neesot uzskatījuši par vajadzīgu parūpēties par mākslinieka labsajūtu, uzturoties Latvijā. Netika segti pat elementāri rēķini par ēdināšanu. Tiesa, viņš atšķirībā no pašmāju dīdžejiem var būt gandarīts, jo viņam vismaz tika samaksāts par uzstāšanos. Šo pasākumu SIA «Relaxia» vārdā organizēja sliktu publicitāti guvušais Mārtiņš Matisons. Sarunā ar »Va-kara Ziņām« puisis apgalvo, ka visiem māksliniekiem nauda par uzstāšanos jau esot faktiski samaksāta un nelielā aizkavēšanās notikusi tāpēc, ka Jaungada nakts pasākums mazās apmeklētības dēļ ir sagādājis viņiem zaudējumus aptuveni 9000 latu vērtībā. Uz jautājumu, cik veiksmīga ir bijusi sadarbība ar Mr. Sam, viņš pārliecināti stāsta, ka viss ir noritējis veiksmīgi un dīdžejam ļoti patikusi uzstāšanās pasākumā. «Sākumā mums ar Mr. Sam bija dažas domstarpības, taču viss tika veiksmīgi atrisināts, un viņš ar visu pasākumu bija ļoti apmierināts, » tā skaidro Matisons. Uzreiz pēc sarunas ar Matisonu »VZ« vēlreiz sazinājās ar GOLdbERG un noskaidroja, ka nauda joprojām nav saņemta. Jāatgādina, ka Matisona vārds pirmo reizi parādījās 2004. gadā, kad viņš bez saskaņošanas piesavinājās toreiz tik aktuālā šova nosaukumu «Fabrikas muzikālais teātris», organizējot koncertus ar atsevišķu šī projekta dalībnieku uzstāšanos. Par to viņš saņēma kārtīgu brāzienu no TV5. Interesantākas lietas atklājās gadu vēlāk. Intervijā avīzei «Vakara Ziņas« dziedātāja Candy stāsta: ««Device» menedžeris Mārtiņš Matisons mani, Chupes, Roberto un Aishu aicināja uz koncertiem, bet vairākas reizes piekāsa, nesamaksājot naudu. Kārtīgs mērkaķis!» Šī jaunā censoņa darbus atminas ari Alūksnē un Apē, kur talantīgais jauneklis savulaik uzņēmās organizēt «Šlāgerzvaigzni 2005». Solīto zvaigžņu vietā ieradās tikai pāris mākslinieku.

(c) Vakara Ziņas
Jānis Ogle

P.s. - šis pats varonis Matisons šobrīd nodarbojas arī ar šova "Zvaigžņu lietus" un jaunās dziedātājas Emi koncertu organizēšanu. Esiet uzmanīgi, neļaujiet sevi apkrāpt!

V

M Matisons 17.08.2009

Matisons ir labaakais !!!
Labaakie pasaakumi, fantastiskas idejas, abriinojama mērķtieciiba!!!
p.s tas par mani

ja kaadam liekas savaadaak, mans taalr. 28330524

V Vitania 22.09.2009

Ak, Mārtiņ! Un kādēļ gan tu nepierakstīji, ka atbildi tikai uz patīkamiem zvaniem? Cik atceros mūsu telefona sarunas - tu vai nu meloji, tāpat kā tavs boss vai arī vnk liki nost telefonu.
P.s. kā tad beigās būs? Naudu atdosi vai turpināsi solīt?

B Bo 10.06.2010

taisiiju bannerus vinjam uz dazhaadiem pasaakumiem gan device gan citiem, par peedeejiem banneriem nesamaksaaja un notinaas..

O Onka 17.06.2010

SIA Relaxia īpašniece ir Baiba Drozdova, kas kopā gan strādā gan dzīvo ar Valdi Piterānu. Kategoriski neiesaku izsniegt preces uz pēcapmaksu uzņēmumiem, kurus pārstāv šās personas.