www.sudzibas.lv Rāznas līcis Latgales biznesmeņa krāpšana

Rāznas līcis - Latgales biznesmeņa krāpšana

Vēlējos pastāstīt par ļoti nelāgu pieredzi ar viesu namu, kas solīja daudz, bet brīdī, kad nauda bija samaksāta, nolēma no saviem pienākumiem atteikties. Tas notika šogad, kad kopā ar draugiem vēlējāmies nosvinēt Jāņus nevis kā ierasts laukos pie radiem, bet gan īrētā viesu namā. Bijām astoņas ģimenes, kur gandrīz katrā bija pa bērnelim, tādēļ svinības drīzāk bija klusas un mierīgas nevis kā šajos svētkos ierasts. Tā kā šajā gadā brīvdienu bija vairāk nekā citreiz, noīrējām vienu no viesu nama „Rāznas līcis” piedāvātajām mājām.
Pirmais vakars vērtējams gandrīz kā izdevies, taču, tā kā Rēzeknes rajonā visu laiku lija lietus, vēlējāmies iekurināt viesu namā esošo kamīnu. Puisis, kuram bija palielas problēmas ar saprašanos latviešu valodā (bet šajā reģionā šī laikam nav sarunvaloda) pateica, ka iedos mums tikai vienu klēpi ar malku, jo viņam tā licis saimnieks. Pārējā laikā varam darīt ko gribam, jo vairāk nebūs. Drusku pabrīnījāmies, bet nu... lai bērni sasildītos droši vien pietiks. Tika sakurināta pirts, baseins darbojās, kopā ar mazajiem visi nopērāmies un atpūtāmies.
Otrajā dienā sākās problēmas. Kad jutām, ka tuvojas pirts laiks, sapratām, ka tā nav iekurināta. Tad nu devāmies uz blakus esošo māju, kurā vajadzēja atrasties viesu nama „Rāznas līcis” saimniekam. Varēja redzēt, ka tur savukārt „tusiņš” iet pilnā sparā – alkohols pludo, šašliks cepas utt. Bet ne jau to mēs vēlējāmies noskaidrot. Saimnieks mūs uzņēma ar smaidu un vēl piebilda, cik patīkami, ka tik skaistas meitenes viņu ir apciemojušas (bijām četras). Vaicājām, cikos būs pirts, uz ko viņš norādīja, ka tādas šovakar nebūs. Mēs taču jau vakar šos priekus esot izbaudījuši, tad nu lai liekam viņu mierā. Taču rezervējot viesu namu un vienojoties par maksājamo summu, skaidri norādījām, ka vēlamies pirti abos vakaros. Tā kā viņam atmiņa bija par īsu, lai atcerētos šo faktu, divi krieviski runājoši puiši pārbaudīja rezervāciju, kurā patiešām melns uz balta bija uzrakstīts, ka pirti vēlamies abus vakarus. Tad nu šis saimnieks izrādīja savu patieso dabu. Viņš paziņoja, ka mēs maksājam viņam par maz un, ja vēlamies iet pirtī, tad jāmaksā papildu 45 lati. Mēs, protams, atteicāmies, jo rezervējot viesu namu, šādas atrunas nebija. Kad vaicājām, kāpēc viņaprāt var atkāpties no iepriekš norunātā, viņš savukārt paziņoja šādi: „Man ir Jāņi, tāpēc pirts jums nebūs!” Ar to mūsu saruna arī beidzās, jo sapratām, ka ar iedzērušu cilvēku, kuram pilnīgi nerūp viņa viesu labklājība, runāt ir pilnīgi bezjēdzīgi.
Jāpiebilst, ka naudu par viesu nama īri samaksājām tikko, kā bijām atbraukuši, domājot, ka tādējādi gūsim saimnieku uzticamību un varēsim mierīgi atpūsties. Ne kvīti, ne čeku, protams, pretī nesaņēmām.
Vai tiešām šim cilvēkam, kas sevi sauc par viesu nama „Rāznas līcis” saimnieku šķiet, ka Latvijā ir gana daudz cilvēku, lai sabojātu attiecības ar atbraukušajiem viesiem no Rīgas? Viņam varbūt šķiet, ka mēs nekad un nevienam par notikušo nekad neteiksim? Manuprāt, šādi „biznesmeņi” ir pagātne, tāpēc aicinu ikvienu divreiz padomāt par to, vai apmeklēt šo viesu namu.

A Aste 03.08.2010

Bišķiņ nāk smiekls par tiem, kas uzskata, ka tad, kad VIŅI lieto alkahlu - tā ir "malkošana", kad NE-VIŅI - tad "dzeršana un pļēgurošana".
Ko Jūs vispār tur meklējāt - zemē, kur nerunā "latviešu" valodā, ... vietā, kur Jūsu atpūtai un labsajūtai neklāj sarkano paklāju, nesagaida ar orķestri un izklaidējot augstdzimušos viesus nedejo kankanu???

R RK 04.08.2010

Aste, bet par tādiem, kā tu smiekls nenāk bišķi, bet daudz! Par tādiem, kas uzskata, ka normāli ir solīto neizpildīt. Tu arī noteikti esi starp šāda veida Piznesmeņiem..

L Latagliete23 18.06.2018

Te jūs baigie Rīdzinieki atbraucat un izliekaties par karaļiem un visu ļoti piedomājat klāt