Rīgas amatniecības vidusskola un Ogres amatniecības viduskola

Sveiki! No nākošā gada vēlos savu nākotni saistīt ar mākslu, bet vēlētos uzzināt kaut ko vairāk par šīm divām skolām:).. Kādas ir atsauksmes?. Skolotāji, klases biedri, kojas un. tt.

S Santa 12.09.2012

Atbildes (10)

M muffins 13.09.2012

Sākšu ar to, ka teorētiski vairs tādas Ogres Amatniecības vidusskolas nav, ir Ogres Valsts tehnikums. Pirms gada tika apvienotas 3 skolas Ogrē vienā Ogres Valsts tehnikumā, tajā skaitā arī OAV. Bet skolas ēkas ir tās pašas un lekcijas tajās notiek kā parasti, vienkārši ir mainījies nosaukums.
Šogad jūnijā es pabeidzu OVT (OAV), un varu teikt tikai to, ka šie četri gadi bija labākie un neaizmirstamākie manā skolas dzīvē. Es pati esmu rīdziniece, bet balstoties uz draudzenes ieteikumiem par Ogri, izdomāju, ka mācīšos tieši tur. Iestājeksāmenu (vismaz tajā laikā, nezinu kā tagad) nebija, aizbraucu iesniegt dokumentus un biju jau pieņemta skolā. Tā kā es mācījos citu profesiju, tad par mākslas skolotājiem īpaši daudz nevaru pateikt, bet atsauksmes esmu dzirdējusi labas. Bet, pārējie skolotāji, kas pasniegs vidusskolas priekšmetus, lielākā daļa ir pretīmnākoši, jautri, saprotoši (protams, ir daži izņēmumi, bet, kur gan tā nav? Un, ja gadīsies tādi eksemplāri, tāpat visu var ar viņiem sarunāt.) Šeit vairs nav pamatskola, skolotāji arī vairs tā nesekos līdzi katram, jo visi jau ir pieauguši cilvēki. Iespringt par grāmatu pirkšanu nevajadzēs, pārsvarā būs vajadzīgas pierakstu klades un pacietība, jo drukāt, (vismaz mums) nācās daudz. Ja sākumā liksies, ka skolotāji tādi paši kā skolēni "haļavšiki", tad beigās nebūt tā nebūs.
Sākumā būs ļoti daudz kursabiedru, mūsu grupā 1.kursā bija tuvu pie 30 cilvēkiem, bet šogad mēs pabeidzām tikai 14 cilvēki, tā, kā, laika gaitā būs tādi, kas atsijāsies, tā teikt, paliks stiprākie un izturīgākie. Mūsu kurss bija tāds - "katrs par sevi". Bet, nebija ne vainas, viens otram palīdzējām un draudzējāmies.
Par kojām es nepratīšu stāstīt, jo pati katru dienu braucu no Rīgas uz Ogri un atpakaļ ar vilcienu. Zinu tikai to, ka tagad kojas tiek remontētas (arī skola tiek remontēta), siltināta utt. Bet, tie, kas dzīvoja kojās, bija +/- apmierināti (atkal jau ar dažiem izņēmumiem), bet visi dzīvi, sveiki, veseli. Galvenais, lai ir forši istabas biedri, tad viss būs jautri.
Ir valsts stipendijas, kā arī Eiropas stipendijas. Valsts stipendija katru mēnesi ir Ls 9, 50-Ls 10., bet Eiropas stipendija ir jānopelna. Ja būs ļoti daudz bastotas lekcijas un kāda nesekmīga atzīme mēneša kopvērtējumā, tad automātiski Eiropas stipendija tajā mēnesī vairs nebūs. Un Eiropas stipendija ir atkarīga no mēneša vidējās atzīmes, jo labāka vidējā, jo lielāka naudiņa. Tā, kā, tas ir ļoti labs stimuls labot savas atzīmes uz labākām.
Šo 4 gadu laikā ne tikai man, bet arī pārējiem maniem kursabiedriem ir noticis ļoti daudz, kas ir krasi mainījis dzīvi par 180 grādiem. Arī tad, kad nu jau vairs nemācos tur, es turpinu dzīvot Ogrē ar savu nu jau drīzumā vīru, ko arī satiku šeit, šajā pilsētā. :) Esmu ieguvusi neaizmirstamus un vienreizējus draugus, izbaudījusi dzīvi .. un, un.. UN... jā, katrā ziņā, atkārtošos jau kā sākumā teicu - šie 4 gadi bija labākie gadi, tādi, kādus var ikviens vēlēties.
Veiksmi izvēlēties sev piemērotāko skolu! :)

M muffins 13.09.2012

Šogad jūnijā es pabeidzu OAV (OVT), un varu teikt tikai to, ka šie četri gadi bija labākie un neaizmirstamākie manā skolas dzīvē. Es pati esmu rīdziniece, bet balstoties uz draudzenes ieteikumiem par Ogri, izdomāju, ka mācīšos tieši tur. Iestājeksāmenu (vismaz tajā laikā, nezinu kā tagad) nebija, aizbraucu iesniegt dokumentus un biju jau pieņemta skolā. Tā kā es mācījos citu profesiju, tad par mākslas skolotājiem īpaši daudz nevaru pateikt, bet atsauksmes esmu dzirdējusi labas. Bet, pārējie skolotāji, kas pasniegs vidusskolas priekšmetus, lielākā daļa ir pretīmnākoši, jautri, saprotoši (protams, ir daži izņēmumi, bet, kur gan tā nav? Un, ja gadīsies tādi eksemplāri, tāpat visu var ar viņiem sarunāt.) Šeit vairs nav pamatskola, skolotāji arī vairs tā nesekos līdzi katram, jo visi jau ir pieauguši cilvēki. Iespringt par grāmatu pirkšanu nevajadzēs, pārsvarā būs vajadzīgas pierakstu klades un pacietība, jo drukāt, (vismaz mums) nācās daudz. Ja sākumā liksies, ka skolotāji tādi paši kā skolēni "haļavšiki", tad beigās nebūt tā nebūs.
Ir valsts stipendijas, kā arī Eiropas stipendijas. Valsts stipendija katru mēnesi ir Ls 9, 50-Ls 10., bet Eiropas stipendija ir jānopelna. Ja būs ļoti daudz bastotas lekcijas un kāda nesekmīga atzīme mēneša kopvērtējumā, tad automātiski Eiropas stipendija tajā mēnesī vairs nebūs. Un Eiropas stipendija ir atkarīga no mēneša vidējās atzīmes. Tā, kā, tas ir ļoti labs stimuls labot savas atzīmes uz labākām.
Šo 4 gadu laikā ir noticis ļoti daudz, kas man ir krasi mainījis dzīvi par 180 grādiem. Arī tad, kad nu jau vairs nemācos tur, es turpinu dzīvot Ogrē ar savu nu jau drīzumā vīru, ko arī satiku šajā pilsētā. :) Esmu ieguvusi neaizmirstamus un vienreizējus draugus .. un, un.. UN... jā, katrā ziņā, atkārtošos jau kā sākumā teicu - šie 4 gadi bija labākie gadi, tādi, kādus var ikviens vēlēties.

D Dude 18.09.2012

Man māsa mācījās un brālis joprojām mācās RAVā. Kopumā pozitīvi iespaidi, īpaši māsai, bet brālim kokapstrādes nodaļā gan nepatika - skolotājs regulāri dzērumā uz darbu nāk, bet šo neviens ārā nemet no turienes nezkāpēc, lai gan skolēni ir sūdzējušies. Brālis pārgāja uz metālapstrādes nodaļu, tikai tāpēc, ka tur sakarīgāki skolotāji.

F fem 11.07.2013

Ja esi ļoti nopietna meitene, tad neiesaku, pati mācījos RAVā, izglītības līmenis zems, neko jaunu neiemacījos, pametu un aizgāju atpakaļ vidusskolā macīties... Sākumā, protams patika, bet otrajā mācību gadā saku just to tizlumu, to tukšumu; var ja individuāli stradāt pašam, bet tā attieksme nogalina tevī jebkādu dzīvesspēku... Es to laiku kā ļauno murgu aizmirsu...Ir ja sakarīgi skolotāji, sirsnīgie cilvēki, bet disciplīnas nekādas. Paliksi slinka, bet varbūt arī ka nē, ja patīk brīvais dzīves stils, ja nav vēlēšanās dzīvot saspringtajā, bet ļoti vitalājā ritmā...

F fem 11.07.2013

Bet pamatā tas visiem ir zināms, ka šitās visas PROFENES izgatavo palīgus, nevis meistarus!!!

Ja gribi saglabāt savu galvu darba rezīmā, neej nekur prom no skolas, mācies cītīgi vidusskolā, vai arī... vari mēģināt mācīties profesiju, un pašai piestradāt pie zināšanu, kas ir visa pamats, bāzes. Bet tas ir šausmīgi grūti, palikt malacim, redzot apkārt ne vien slinkus, bet arī dzerājus un muļķes, kas bija RAVā, kuri neļava gulēt kojās, smēķēja tualētēs zālīti... :(

K Kviesis0007 06.09.2018

Precīzi, arī 2018.gadā tas pats ar RMMT
Līdz šim ir mainijies tikai nosaukums.

F fem 11.07.2013

ĻOTI NEIESAKU labiem ļadīum.

S snacks 03.09.2013

Ziniet, maacos RAV`a jau 4.kursaa..ir taa, ka ja gribi dabuusi daudz. Skolotaaji sheit ir vislabaakie! :))

H hxik 12.04.2016

Tie, kuri vēlas ko dzīvē sasniegt, par ko iemācīties, neiesaku doties uz šo skolu. Protams, ja vēlies pēc 9.klases aizlaisties no vecākiem, pelnīt stipendiju neko nedarot, tad droši, bet tie kuri vēleas pilnveidot sevi - nē. Rīgā ir pietiekami daudz skolu ar mākslas novirzienu, RAV ir zemākais līmenis.

A atsaukme 02.02.2017

RAVā jeb tagad saucamajā RMMT ir situācija tāda, ka atsevišķās programmās viss ir ok, bet ir arī tādas, kur būs ne šis, ne tas. Pašreiz jūtos tā, ka esmu pabeigusi skolu, man viskaut kas, bet tajā pašā laikā nekas konkrēts nav iemācīts.

Ir atsevišķi profesionāli skolotāji, kuri dzīvē strādā savā jomā un viņu pieredze ir ievērojama. Tomēr ir arī tādi, kuri tev ieteiks vajadzīgo informāciju atrast internetā un principā viss mācību process sastāvēs no pašmācības. Saprotams, ka ar karoti mutē neviens neko nesmels, tomēr muļķīgi beigās sanāk, ka svarīgāko savā profesijā esi iemācījies skatoties youtube video un meklējot informāciju google.

Kas attiecas uz skolotājiem un skolas personālu kā tādu, uzskatu, ka visi ir ļoti jauki un pretīmnākoši cilvēki.
Skolā ir ļoti daudz skolēni, kuri uz skolu nenāk un visu laiku laiž luni, tomēr ja viņi pa retai reizei izdara kaut ko priekš sabiedriskās dzīves vai arī reizi mēnesī atrāda savu seju, tad ārā no skolas nevienu nemet. Tādēļ, ja esi māksliniecisks cilvēks ar foršu vai interesantu personību, šī noteikti varētu būt tava vieta.

Par kojām - varētu teikt, ka tās ir jau slavenas pateicoties atsevišķiem video. Bet viss atkarīgs no tā kāda tev istabiņa ir iedalīta un tu pats arī vari remontēt istabu ja vēlies, nekādi eiropas lielie remonti nav bijušii (bet varbūt kādu dienu būs). Dzīvo pa 2 vai 3 cilvēkiem istabiņā. Ņemot vērā mazo samaksu par dzīvošanu, tad jau viss ir ok.

Principā daudz kas ir atkarīgs no tā, kādu profesiju izvēlās.

Pievienot atbildi