Lindorff parāda piedziņas izdevumi

Labdien. Vai kāds varētu ieteikt kā man rīkoties?
Lindorff par parāda piedziņu izdevumiem prasa 178,80 EUR. Es uzrakstīju vēstuli kurā ieminējos par MK noteikumiem Nr.61 (parāda piedziņas apmērs), bet saņēmu atbildi, ka šie normatīvie akti stājās spēkā 1.02.2013.g., bet mana lieta tiek reģistrēta martā 2011.gadā un arī raksta par LR Civillikumu 1662.pantu. Lindorff piekrīta samazināt piedziņas izdevumu summu līdz 17 EUR, ja es samaksāšu uzreiz visu parādu 922 Eur. Bet es nevaru samaksāt visu summu uzreiz. Ja es maksāšu parādu pa dalām man būs jāmaksā lielāku summu par parāda piedziņas izdevumiem?
Paldies.

P procik 09.03.2017

Atbildes (4)

C Credianna 09.03.2017

Vēl arvien darbojas MK noteikumi Nr.61. Tādas summas tieši par piedziņu nevar pieprasīt, varbūt tas ir kaut kādi nokavējuma procenti?

P procik 10.03.2017

Nē, šī summa -178,80 ir parādu piedziņas izdevumi (tā arī rakstīts )

Likumsargs 14.03.2017

Ja jūsu parāds piedzinējam ir nodots līdz 2.02.2013. tad jums piedziņas izdevumi nav jāmaksā vispār, jo tajā laikā nebija neviena likuma kas jums liktu apmaksāt trešo personu izdevumus. LR Civillikums nosaka, ka izdevumus sedz pasūtītājs. Jūs taču nepasūtījāt piedzinējam pakalpojumu. Turklāt kredīta parāds arī jums ir jāmaksā kreditoram, nevis piedzinējam, ja kreditors šo kredītu nav cedējis.
Palasiet manus iepriekšējos komentārus šeit un domāju, ka radīsiet atbildes uz visiem saviem jautājumiem!

P procik 15.03.2017

Paldies.