Cik stundas drīkst strādāt?

Darba devējs liek strādāt apmēram 72 stundas nedēļā,tai skaitā dežūras pa 24 un 12(nakts) stundām.Pagājušo mēnesi sanāca 276 stundas.Tas taču nav normāli!Citos mēnešos reizēm sanāk mazāk,bet tāpat par daudz.Kur meklēt taisnību?

E Eclat 11.12.2009

Atbildes (2)

B Baņkieris 11.12.2009

Taisnību var un vajag meklēt likumdošanā.
Pēc Latvijas Darba likuma:
a)-maksimālais darba stundu skaits nedēļā nedrīkst pārsniegt 40 stundas;
b)-maksimālais darba laiks vienā maiņā nedrīkst pārsniegt 12 stundas;
c)-brīvdienu skaitam ir jābūt tik pat, cik kalendārā ir datumi ar sarkanu krāsu rakstīti, konkrēti decembrī jums ir jābūt vismaz 8 brīvdienām;
d)-atkarībā no mēneša normas, par virsstundām ir jāmaksā dubultīgi, tāpat kā par darbu svētku dienās;
e)-ja jūs liek strādāt brīvdienā, tad darba devējam ir jāpiešķir cita brīvdiena tajā pašā nedēļā, vai arī jāmaksā ir dubultīgi;
f)-par darbu naktī ir jāmaksā o,5 reizes vairāk, nekā dienā. Tas ir, ja dienā jums maksā 2Ls stundā, tad naktī katra stunda būs 3Ls stundā, bet svētku dienās 4Ls stundā.
JUMS VAJAG GRIEZTIES AR IESNIEGUMU VALSTS DARBA INSPEKCIJĀ!

N Natalija 13.12.2009

Jums jastrada pa 8 stundam.:)))40 stundas nedela.Ja griezas darba inspekcija.

Pievienot atbildi