www.sudzibas.lv Paus Konsults Parādu piedziņa

Paus Konsults - Parādu piedziņa

Esmu bijusi ļoti lētticīga un esmu uzķērusies uz ātro kredītu saulainajiem piedāvājumiem,tagad ir grūtības ar to atmaksu un mana lieta nonāca pie PAUS KONSULT.Un tagad seko pats jaukākais,viņi zvana man un draud ar kontu bļoķēšanu,ar zvanu grāmatvedei,lai daļu manas algas pārskaita viņiem.Par kaut kādu vienošanos ar viņiem nevar būt ne runas,jo viņi prasa tikai to summu,ko paši ir izdomājuši.Vislabākais bija šorīt,kad viņa piezvanīja uz darbu un manai kolēģei visu izstāstīja par manu parādu.Kad es viņiem atzvanīju un teicu,ka esmu iesniegusi sūdzību par viņu kantori PTAC uzreiz mainīja attieksmi,piedāvāja pat atmaksas grafiku par 5 ls.Ārprāts,vai tiešām mūsu valstī šiem kantoriem neko nevar izdarīt?Vai ātro kredītu kompānijām arī nav jāuzņemas kaut kāda atbildība,ka cilvēkiem ar minimālo algu 15 min.piešķir naudu?Manai meitai ir 19 gadu,bet viņai bez domāšanas vivus.lv piešķira kredītu 150 ls.Viņa mācās un citu ienākumu bez stipendijas viņai nav.Kā tā firma domāja tas bērns to naudu varēs atdot?

č

K kurmiks3 06.02.2013

Kas jums abaam liek nemt krediitus?Nopelniet un terejiet, ja gribas tagad un tuulit, tad nav ko zeloties un vaimanaat.

Likumsargs 06.02.2013

Paus Konsult izmanto to, ka Jūs nezinat likumus! Kontus neviens jums bez tiesas lēmuma nevar nobloķēt un jūsu grāmatvedim arī, izņemot tiesu izpildītāju, neviens nevar piespiest ieturēt kaut ko no Jūsu algas!
Par šo gadījumu vajadzētu griezties PTAC ar iesniegumu.
Mēģiniet vienoties ar Vivus par atmaksas grafiku. Nekādā gadījumā neko nemaksājiet Paus Konsult, jo šie, tikko iemaksāsiet pirmo maksājumu, kļūs uzstājīgāki un prasīs katru mēnesi ar vien vairāk, turklāt nekādas garantijas, ka Paus Konsult šo naudu pārskaitīs kreditoram, ir bijuši gadījumi, kad Paus Konsult parādnieku iemaksāto naudu piesavinās motivējot ar to, ka tie ir pārāda piedziņas izdevumi. Tāpēc naudu maksājiet tikai un vienīgi kreditoram!

č čiksa 06.02.2013

Paldies likumsargam par konkrētiem ieteikumiem. PTAC jau piezvanīju un vēstule ar iesniegumu jau ir ceļā.Es ceru, ka šo kantori varēs tuvākā slēgt ciet, lai citiem cilvēkiem nebojā nervus.

Ausainītis 06.02.2013

Čiksa, nesapriecājies par agri. Viņi apciemos tevi tavā dzīvoklī, līdzi ņemot speciāli apmācītu suni, kurš tevi tā sakropļos, ka tu ne tādus vien papīrus parakstīsi, lai atteiktos no visas savas mantības viņiem par labu.

č čiksa 06.02.2013

Un ja nu man arī ir liels apmācīts suns? Labāk lai neriskē.

M Motja 07.02.2013

Ausainītis, kāds speciāli apmācītu suns? Pēc kāda tāda likuma cilvēkam ir vispār jāatver durvis viņiem, tie nav policija, nav arī tiesu izpilditāji. Viņiem nav pamatojuma prasīt atvert durvis un izlasiet nu visi beidzot http://www.likumi.lv/doc.php?id=252964#p5 Parādu ārpustiesas atgūšanas likumu. Šis likums viņiem AIZLIEZ zvanīt vai nākt uz darbu un nākt mājās. Iesniegumu uz PTAC, noteikti!

Likumsargs 07.02.2013

Motija!
Starp citu, pat policijai bez prokurora sankcijas Jūs durvis varat nevērt vaļā!

L ludmila 07.02.2013

У меня были проблемы с Paus Konsult. Задолжали Латтелекому 11 лат. Paus Konsult прислал письмо, мы сразу же оплатили долг Латтелекому, отправили Paus Konsult платёжку, отказались оплачивать их услуги 16 лат. В результате попали в список должников. Список этот мне показали в банке- состоит из 5 позиций- и долг Латтелекому, и свои услуги они расписали на 4 позиции. Очень неприятно. бррр

V Vilis Maize 07.02.2013

Cik zinu, parādu piedzinējs jūs var likumīgi patraucēt tikai tad, ja ar kreditoru ir noslēgts cesijas līgums. Protams, cesija darbojas arī tad, ja parādnieks par to nezin, taču, ja parādnieks tiek šādi traucēts, viņam ir tiesības iepazīties ar pretenziju pēc būtības un iepazīties ar šo te cesijas līgumu. Visu informāciju var pieprasīt gan no parādu piedzinēja, gan no kreditora. Labāk jau nu no kreditora: kamēr nav skaidrs parādu piedzinēja statuss :), nevajag lieki izpaust savus rekvizītus - aktuālo dzīvesvietu, telefona Nr. Vairākumā gadījumu šie te piedzinēji to tik vien var, kā izmantot parādnieku nekompetenci un ... "kāpināt informatīvo spiedienu". Vairumā gadījumu šādas darbības nav likumīgas, cesijas līgums parasti tiek slēgts nopietnos gadījumos, kur netiek izslēgta arī piedziņa caur tiesu. Tā kaut kā. Parasti kreditoru un parādu piedzinēju saista visparastākais sadarbības līgums, kurš uz jums nekādīgi neattiecas.
Divos vārdos - tos parādu piedzinējus var vienkārši ignorēt, ja sāk krist uz nerviem, es ieteiktu rakstīt iesniegumu, ķipa, "man te kaut kāds onkulīts ar tādu un tādu T: zvana un kaut ko grib izspiest, draud utt. ", pastiprinot iesniegumu ar pāris sarunu ierakstu, lai poliči dzird savām ausīm, ka tas tā ir. :)
Un, protams, ja jau parāds ir, kontaktēt ar kreditoru, censties norēkināties ...
Neesmu jurists, lūgums manis teikto piekoriģēt kādam speciālistam.
> Likumsargs:
- Piedod, bet ko darīt, ja kreditors pats telefoniski pasaka: - Разбирайтесь с PAUS KONSULT!, un no jebkādas citas sadarbības norobežojas? ( Ir bijis tāds gadījums.)

V Vilis Maize 07.02.2013

P.S.
Tā ir, ka te nevar rediģēt savu tekstu ..
Rakstīt iesniegumu policijai.
> Likumsargs
Piebildīšu, ka jautāju par gadījumu, kad šis te parādu piedzinēja statuss nav zināms.

V Vilis Maize 08.02.2013

> Ausainītis
Ha ha ... Un, ja nevērs durvis vaļa, tad ielaidīs pa durvju šķirbu kilogramu īpaši apmācītu sarkano skudru! :)

Likumsargs 09.02.2013

Vilis Maize:
Kreditors nedrīkst tā atbildēt, jo kamēr parāds nav pārdots (cedēts) kredītdevējam ir jābūt ieinteresētam atgūt naudu. Turklāt Jums ir līgums ar kreditoru, nevis ar piedzinēju, tātad jums jākontaktējas ar kreditoru. Kreditori parasti noslēdz sadarbības līgumu ar piedzinēju, kurā kreditors pilnvaro piedzīt parādu. Par cik tagad cilvēki prot skaitīt naudu un tie, kas kaut mazliet saprot un zin likumdošanu saprot, ka maksājot piedzinējam jūs izmetat naudu vējā, tāpēc gudrie maksā kreditoram-neskatoies ne uz kādiem piedzinēju protestiem. Lūk piedzinēji tad arī vienojas ar kreditoriem lai kreditori sūta pie viņiem.
Pēc Latvijas Civillikuma neviens kreditors nedrīkst atteikties pieņemt maksājumus pa tiešo. Tā kā Jūsu gadījumā kreditoram nav taisnība. Kā es rīkotos? Vienkārši nosūtītu gan kreditoram, gan piedzinējam vēstuli, kurā būtu norādījis savu maksājumu grafiku un maksājamo summu. Tādā veidā formāli būsiet ievērojis Ārpustiesas parādu atgūšanas likuma nosacījumus. Naudu gan maksātu tikai un vienīgi kreditoram, nevis piedzinējam.
Ja piedzinēja statuss nav zināms, tad Jums ir jākontaktējas ar kreditoru un lai kreditors Jums nosūta dokumentu kopijas par to uz kāda pamata darbojas piedzinējs.
Man bija klients, kas maksāja kreditoram, neskatoties uz to, ka piedzinējs katru mēnesi patstāvīgi un uzstājīgi prasīja lai maksā viņam. Tagad, saprotot, ka neko no mana klienta neko neizspiedīs, piekrita klienta noteikumiem - maksāt noteiktu summu katru mēnesi kreditoram, līdz būs dzēsts parāds, kavējuma procenti un līgumsods. Piedziņas izdevumi šajā gadījumā atkrīt, jo kreditors piedzinējam lietu bija nodevis 2012.gada oktobrī, kad vēl nebija Ārpustiesas parādu atgūšanas likums un kā zināms likumiem nav atpakaļejoša spēka un uz manu klientu attiecas Civillikuma normas, kurās ir aizliegts prasīt no parādnieka vairāk, kā tikai to, ko viņš ir parādā!

V Vilis Maize 10.02.2013

> Likumsargs
Liels paldies, par zināšanām un atg;uto sirdsmieru (mēnešus 4 atpakaļ man pašam bija incidents ar tien šakāļiem un tikai patiecoties sudzibas.lv un Jūsu komentiem zināju, kas un kā jādara. )

Vēl tikai viens jautājums: Jūs minat kaut kādu līgumu vai vienošanos starp kreditoru un parādu peidzinēju. Es savā laikā lūdzu, lai parādu peidzinējs man iesniedz kādu dokumentu, uz kura pamata es viņus turpmāk (iespējams) uzklausīšu, man tika atbildēts, ka šis līgums ir konfidenciāls un nav izpaužams trešajām personām. :)

Pats jautājums: cesijas līgums ir vienīgais, kas ir likumīgs, vai tas var but kāds cits dokuments, kurš, bez šaubām, peinākas arī kreditoram, piemēram, kaut kāda pilnvara veikt darbības, lai no tāda un tāda pilsoņa piedzītu tādu un tādu parādu. Es tā savā prātiņā domāju: ir tak firmas, pašnodarbinātās personas u.tml., kuras sniedz grāmatvedības pakalpojumus utt.

Paldies!

V Vilis Maize 10.02.2013

P.S.
Rakstu no sveša kompja, te latviskojums ir savādāks, tapēc arī kļudzu daudz. Jā, un "ie" vietā bieži saspiežu "ei". Es labošos!

T Tenis 10.02.2013

Tikai muļķis laižas parādos, lai būtu nauda patēriņam. Mūsu senči šo gudrību saprata, bet Padomijas smadzeņu mazgāšanas laikā tā ir bijusi izskausta. Neņem parādu, īpaši no šiem izspiedējiem!

Likumsargs 11.02.2013

Līgumu starp piedzinēju un parādu piedzinēju jums neviens nerādīs, jo pilnīgi iespējams, ka tas ir konfidenciāls. Šajā līgumā tiek atrunātas visas kreditora un piedzinēja darbības un apmaksas. Tāpēc jau šie līgumi ir konfidenciāli, jo tajos ir norādīts, cik kreditors maksā piedzinējam par pakalpojumu. Tajā pašā laikā piedzinēji vēl pluso klāt savas summas, kas ir pretlikumīgi, jo Civillikums nosaka konkrēti, ka visi materiāli un nauda, ko iegūst piedzinējs no parādnieka ir jānodod kreditoram. Tāpat piedzinējs nedrīkst gūt peļņu sev no lietas. Diemžēl šie divi Civillikuma panti praktiski netika ievēroti un piedzinēji, izmantojot cilvēku nezināšanu, lika klāt savas ne ar ko nepamatojamas summas, tādā veidā dzenot parādnieku vēl dziļāk bedrē!

Jums ir tiesības pieprasīt no piedzinēja, lai viņš uzrāda pilnvaru uz kāda pamata viņš darbojas un te mutiski paziņojumi nederēs.

ZINĀŠANAI!
Visi, kam piedzinēji ir izspieduši "piedziņas izdevumus" var un arī vajag griezties tiesā ar prasību par šo summu atmaksu. Jo šo "izdevumu" pieprasīšana un iekasēšana ir nelikumīga un kvalificējas kā apzināta maldināšana vai arī izspiešana un tas jau ir krimināli sodāms.
Man 2 klienti to ir izdarījuši un rezultātā tiesa lika atmaksāt "piedziņas izdevumus". Vienā gadījumā tie bija 148, 96 Ls, bet otrā gadījumā 94.85Ls. Viens no piedzinējiem iesniedza apelāciju, bet nepanāca neko un tika atstāts spēkā iepriekšējais spriedums.
Cik man nācies saskarties, tad neviens no piedzinējiem nav varējis pamatot šīs summas. No kā tās rodas. Turklāt piedzinējiem ir ļoti švaki juristi, vismaz tie, ar kuriem es esmu saskāries.

V Vilis Maize 12.02.2013

> Likumsargs
Nu tā, analfabētisms novērsts! Liels paldies!

N neitrālā 15.02.2013

Skatos, kad Likumsargs ir visu parādnieku Dievs... :))))

Interesanti, cik tiesas prosesus Jūs esat vinnējis?... Spriežot pēc rakstītā laikam tikai divus...

Bet šeit neviļus rodas jautājums, kas Jūs esat bijis šajos divos "slavenajos" ... :)))tiesas procesos (advokāts ???) Tātad, ja Jūs esat advokāts - neviļus rodas nākošais jautājums - cik Jūs ņemat par saviem pakalpojumiem? - vai tiešām tie ir bezmaksas?... vai arī tos saucamos "piedziņas izdevums" par kuriem tik ļoti "cepaties"...

Secinājums no šīs "fabulas" ir viens - Jūs dalāt vienu un to pašu maizīti ar Jūsu tik ienīstajām parādu piedziņas kompānijām...
Lasu un brīnos, ko gan Jūs darāt www.sudzibas.lv lapā... mērķējiet augstāk...laiks atvērt savu biroju...:), ja vien neesat pensionēts vai studējošs entuziasts.. :))))
Priecīgu Jums Valentīndienu! - Ai, bet Jūs jau laikam šos komerciālos svētkus nesviniet, jo sarkanas rozes un zelta gredzens mīļotajai maksā naudu - nāksies ņemt kredītu... Vivus.lv...:)
Lai veicās...!!!

Likumsargs 15.02.2013

Neitrālā!
Es neesmu neviena parādnieka aizstāvis, jo uzskatu, ka parādi ir jāatdod, ja tādi ir! Jautājums ir tikai kā šie parādi tiek atgūti. Es esmu par civilizētām metodēm!
Kāpēc es tā cepos par šiem piedziņas izdevumiem? Tāpēc, ka parādu piedzinēji nevar pamatot, kāpēc šie izdevumi ir tieši tādi un ne vairāk un mazāk! Man nav nācies sastapt nevienu parādu piedzinēju, kurš būtu varējis pamatot savus izdevumus ievērojot likumdošanu. Ir nācies dzirdēt visādus murgus par datu bāzu uzturēšanu, elektrības un interneta rēķiniem, darba algām un citām lietām, bet tā var runāt cilvēks, kurš ir iekalis galvā tos četrus civillikuma pantus, ar kuriem krāpj parādniekus un savus klientus arī! Pārējo Civillikumu šādi cilvēki ir redzējuši tikai pa gabalu, par izlasīšanu nemaz nerunāšu.
Esmu piedalījies 15 procesos pēdējā gada laikā un visos piedziņas izdevumus tiesa ir samazinājusi līdz 5-10Ls vai arī anulējusi pilnībā!
Esmu advokāts un par saviem pakalpojumiem no privātpersonām es neņemu neko, manus pakalpojumus apmaksā zaudētājs. Turklāt esmu ļoti gandarīts, kad kāds no parādu piedzinējiem tiek nolikts pie vietas. Kāpēc esmu "uzēdies" tieši parādu piedzinējiem? Tāpēc, ka pateicoties parādu piedzinēja izdarībām un darbošanās metodēm esmu zaudējis tuvu cilvēku un tad es arī nozvērēju, ka "klapēšu" viņus ar visām likumīgajām metodēm, ko es arī daru!
Piedzinēji izmanto savā labā to, ka cilvēki nezin likumus. Starp citu, pat par "parādnieku" cilvēku var nosaukt tikai tiesa, nevis kaut kāds kantoris!
Ieslēdz loģiku! Tika pieņemts Ārpustiesas parādu atgūšanas likums, tur teikts, ka piedziņas izdevumiem ir jābūt samērīgiem. Par samērīgiem piedziņas izdevumiem tiek uzskatīti tādi, ko noteicis MK. MK ir noteicis, ka samērīgi piedziņas izdevumi ir 5Ls. Kāpēc parādu piedzinēji nesacēla traci, ka tas ir maz? Lūk padomā!

N neitrālā 16.02.2013

Paldies par atbildi !!!
Ar loģiku man viss ir kārtībā...
Ja jau esat advokāts, tad pieļauju iespēju, kad neesat piedalījies, tikai 15 tiesvedības procesos, bet krietni vien vairāk, šeit es domāju tos procesus, kas ir saistīti ar parādu piedziņu...Kā pats norādiet Jūsu pakalpojumus apmakšā zaudētājs - ( vai tiešām esat piedalījies tikai 15 tiesas procesos - kuros zaudētāji ir bijuši pretējā puse ..?)... Un kā ir tad, kad zaudē Jūsu klients?...Loģika - viņš apmaksā Jūsu pakalpojumus...
Cik zinu... ja klients vēršas pie advokāta ar kādu konkrētu jautājumu - vai tā būtu konsultācija, vai prasības pieteikuma sastādīšana - advokātiem parasti ir sava "takse" . Vai tiešām gribat teikt - kad Jūsu pakalpojumi ir bezmaksas?... Un tikai tad, ja Jūsu klients vinnē tiesas procesu... tikai tad Jūs saņemat atlīdzību? Ja tā.. tad Jūs laikam tomēr esat Dievs... Bet dzīvojot šai pasaulē ... kaut kā negribās tam ticēt... visiem ir skaidrs, kad pat "siers peļu slazdā nav par brīvu"...
Kā pats norādiet esat par parādu atdošanu un vienīgais, kas Jūs tracina ir piedziņas izdevumi... Bet ziniet, kas mani tracina.. mani tracina tādas "˙Ciksas" (izmisušās māmulītes, kuras meitai Vivus.lv ir iedevis kredītu) un "Maijas - Maijas", kas kredītus ir skrējušas saņemt "palēkdamies"...