PARĀDU PIEDZIŅAS KOMPĀNIJAS - Ir jamaksā vai nav>?

Sveiki es gribētu uzzināt ka īsti ir ar tām parādu piedziņas kompānijam (piemēram ka PAUS Consult), vai arī kādu citu.
Man ir kredīts ar parādu - www.credit24.lv
32.XX Ls + soda nauda 7Ls - apmēram kopā 40.00
Un nesen man atsūta šādu isziņu (SMS Isziņa):
Parādu piedzinēji informe. Nav maksati paradi.Gaidu jūsu zvanu pretējā gadijuma nododu lietas uz TIESLIETU NODAĻU – uzziņām.

KREDĪTS VĒL NAV ATMAKSĀTS BET TAISOS TO IZDARĪT ŠIS NEDĒĻAS LAIKĀ
Diāna
Vēlāk mani sazvana atkal no parādu piedziņas kompānijas un stāsta ka mans parāds jau ir sasniedzis 52Ls, un ja es nesamaksāšu tad tikšu sūdzēts tiesā, un uzstāja ka man ir jaiemaksā viņu kontā līdz 05.12.2011 52Ls un atsūtija uz manu numuru rekvizītus utt.
Es te kopumā biju palasījis un sapratu ka neko nevienam – kredītu piedzinēju kompānijam neesmu parāda – jo neesmu ar viņiem noslēdzis līgumu – un parāda piedziņas izmaksas sedz kreditors – nevis debitors...

Nu tad gribēju uzzināt vai tiešām tā ir un gribētu palūgt arī kādu iekopēt kādus likuma pantus, ko es varu viņiem dot pretī lai tiktu no viņiem vaļā. Paldies jau iepriekš. Tā pat deļ viņiem man ir sabojāta kredīta vēsture.Vai arī man pat neklausīt to PAUS CONSULT atmaksāt kredītoram 40ls, un viss?

L Likumsargs 29.11.2011

Saliksim visus punktus uz "i"!
Tikai viens nosacījums: "IESLĒDZIET" LOĢIKU UN SĀKIET TAČU BEIDZOT DOMĀT AR GALVU!!!

1) Pēc Civillikuma vai jebkura cita normatīva akta kreditņēmēja pienākumos neietilpst atmaksāt piedziņas izdevumus.
Civillikuma 2307.pants nosaka, ka piedziņas izdevumi jāsedz pilnvarotājam.
Civillikuma 18.nodaļas 1.apakšnodaļā par pilnvarojuma līgumiem, 2304.pants nosaka, ka pilnvarnieks nedrīkst gūt peļņu no lietas sev pašam.
Pieprasot no kredītņēmēja, kā trešās personas kaut kāda veida samaksu par parādpiedzinēja pakalpojumiem, kurus piedzinējs sniedz aizdevējam, ir uzskatāms kā mēģinājums gūt papildus peļņu no pilnvarojumā dotā uzdevuma izpildes, kas kā jau pieminēju ir pretrunā ar Civillikuma normām, līdz ar to prettiesisks.

2) Ja parāds nav cedēts, tad jums ir likumīgas tiesības ar šādām firmām "neiesieties"!

3) Jums jākontaktējas ar kreditoru un jāvienojas par atmaksas grafiku.

4) Jums ir jānomaksā pamatparāds, procenti un soda procenti par kavējumu, bet tikai kreditoram nevis piedzinējam. Turklāt ja jūs ar kreditoru iesiet uz kontaktu, tad varat mēģināt vienoties, lai jums anulē soda procentus. Parasti kreditori uz to iet, jo ja lieta nonāks tiesā, tad jums ir tiesības uzrakstīt iesniegumu par soda procentu samazināšanu un tiesas parasti šādus iesniegumus apstiprina. Tāpēc kreditori ne visai vēlas lietas novest līdz tiesai, jo tā viņi zaudē naudu.

5) Latvijā pagaidām nav likumdošana, kas regulētu piedziņas procedūru un tāpēc pagaidām tiek izmantots Civillikums, kurā viss ir ļoti skaidri uzrakstīts!

6) Mūsu valstī ar inkaso darbībām drīkst nodarboties(pieprasīt kaut kādus papildus maksājumus piespiedu kārtā):
- Valsts ieņēmumu dienests;
- Zvērināti tiesu izpildītāji pēc tiesas lēmuma.
Viss, vairāk nevienam nav tiesības pieprasīt no jums kaut kādas samaksas piespiedu kārtā!

Paus Konsult darbinieki nodarbojās ar iebiedēšanu cerībā, ka jūs "salūzīsiet" un samaksāsiet parādu ar visām summām, kuras viņi ir pieplusojuši klāt. Nevajag paļauties uz šantāžu. Turpmāk, kad jums zvana no Paus Konsult uzreiz brīdiniet, ka saruna tiek ierakstīta un jūs uzreiz redzēsiet, kā mainīsies zvanītāja balss. Viņi ļoti labi saprot, ka rīkojās ar nelikumīgām metodēm!

Ja jūs "draudzējaties" ar krievu valodu, tad iesaku dabūt avīzi "МК Латвия" № 44(455), kas izdota 2011.gada 2.-8.novembrim. Tur ļoti vienkāršā valodā ir viss aprakstīts kā rīkoties un ko darīt, ja jūs vajā parādpiedzinējs.

Es nebūt nesaku, ka parāds nav jāatdod, bet to var izdarīt daudz civilizētāk un nebarojot šīs parādpiedzinējfirmas!

J janis123456789 13.11.2019

kads var pateit vai i jamaksa 17euro viniem vai var tikai samaksat paradu

J Janka 29.11.2011

Sūti to Pausu uz vienu vietu!
Samaksā kreditoram ko esi parādā+kavējuma procenti un beigta balle!
Ja vēl tad Paus neliek mieru, paņem no kreditora izziņu, ka esi saistības izpildījis un viss!

NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NESKAITI NAUDU PAUSAM!!!

K Kreditunemejs 29.11.2011

Parādu es ta tiešām atdošu vienīgi PAUS Consult negribu maksāt, nu tātad viņus var vienkārši neņemt vēra, noreķināties ar kreditoru un viss?

L Likumsargs 29.11.2011

Jā!
Samaksā kreditoram parādu un visus uzrēķinātos procentus (kredītprocenti+ kavējuma procenti) un viss!
Pausam Jums nekas nav jāmaksā!
Padomājiet loģiski-jūs taču neesat noslēdzis līgumu ar Pausu par parāda piedziņu! Tad kāpēc jums ir jāmaksā par pakalpojumu, kuru neesat pasūtījis?
Es taču teicu-ieslēdziet loģiku un sāciet loģiski domāt!
Tādas firmas uz to dzīvo, ka mūsu sabiedrība nemāk loģiski domāt un uz tādiem muļķīšiem šie vārās!
Drīzumā tiks pieņemt likums par pirmstiesas parādu piedziņu, tad būs mazlietiņ savādāk! Pašlaik šāda likuma nav! Viss norisinās pēc Civillikuma, bet Civillikums jums neliek apmaksāt pakalpojumus, kurus neesat pasūtījis!

A anonimus 29.11.2011

Man patika frāze "Tā pat deļ viņiem man ir sabojāta kredīta vēsture."! Man Tev ir jaunums - nevis dēļ viņiem, bet gan tādēļ, ka uzņēmies saistības un tās nepildīji! Biji iedomājies, ka viņiem tas ir kāds svētais pienākums Tevi ar naudu apgādāt? Tu esi nožēlojams!

profils 29.11.2011

Faktiski identiskas situācijas šajā portālā ir tikušas vairākkārt un pietiekami detalizēti izdiskutētas jau iepriekš. T.sk. - arī šajā diskusijā:

Varētu atļauties piebilst vienīgi to pašu, ko rekomendēja cien. "Likumsargs":

""IESLĒDZIET" LOĢIKU UN SĀKIET TAČU BEIDZOT DOMĀT AR GALVU!!!"

Veiksmi Jums ( t.sk. arī "smadzeņu fizkultūrā" )! ;)

B blablabla 19.12.2011

parēķini pats - pamatparāds ~40LVL, līgumsods ~1% no summas par katru kavēto dienu. Parēķini cik dienas Tu jau tagad kavē (sākot ar līgumā noteikto apmaksas datumu) un izdomā - prasa no Tevis par daudz vai nē.