www.sudzibas.lv Parāda piedziņas izdevumi par parāda piedziņas izdevumiem

Parāda piedziņas izdevumi - par parāda piedziņas izdevumiem

Vai kāds man var izskaidrot, kāpēc parādu piedziņas kompānijas ( Lindorff, Gelvora) joprojām mierīgi turpina prasīt parāda piedziņas izdevumus 40, 50 un 60 EUR apmērā? Kam tad ir domāti MK noteikumi Nr.61, ja tie realitātē nedarbojas un parāda piedziņas kompānijām par to nospļauties. Tāpat mierīgi var paziņojumos norādīt arī kaut kādus mistiskus tiesāšanās izdevumus. Sūdzēties PTAC ir bezjēdzīgi, jo šī iestāde atzīt, ka parāda piedziņas kompānijas tā drīkstot darīt. Likumīgi esot arī paziņojumā norādīt tiesāšanās izdevumus, pat ja tiesas lēmuma nav, jo it kā šai informācijai esot informatīva nozīme. Tas nekas, ka paziņojumā ir norādīts, ka šī summa ir jāapmaksā. Nezinu, gan kurā tiesā var iesniegt prasības pieteikumu par 14 vai 20 EUR. PTAC vispār neuzskatīja par vajadzīgu uz šo jautājumu atbildēt.Zinu, ka kāds noteikti sāks apgalvot, ka parādi ir jāmaksā utt. garā, bet kā tad to ir iespējams izdarīt, ja piemēram tāds kantoris, kā Gelvora rakstiskas vienošanās un izlīgumus neslēdz. Piedāvā tikai vienoties pa telefonu vai e-pastu, pēc tam atsūta kaut kādu grafiku bez neviena paraksta un garantijām, ka pēc šo summu nomaksāšanas netiks prasīts vēl kādas summas maksāt, jo izrādīsies, ka būsi apmaksājis tikai līgumsodu vai procentus nevis pamatsummu.

J

Likumsargs 23.01.2015

Izlasiet uzmanīgi ne tikai MK 61.noteikumus, bet arī Ārpustiesas parādu atgūšanas likumu.

Parādu piedzinējs no jums var pieprasīt samaksāt tikai 7, 00 EUR, naudu pārskaitot piedzinēja kontā, pārējais viss ir jāmaksā kredītdevēja kontā.
Kas attiecas uz maksājumu grafikiem, tieši tas pats. Jūs vienojaties ar parādu piedzinēju, viņš sastāda grafiku un kontrolē kā jūs šo grafiku ievērojat, bet naudu skaitiet kreditoram, nevis piedzinējam.
Lai viņi jums raksta vēstules vai paziņojumus. Paziņojums nav maksājuma dokuments. Pieprasiet lai viņi izraksta jums rēķinu. Tieši rēķinu, nevis paziņojumu vai vēl kādu citu papīru. Rēķinu viņi nekad jums neizrakstīs.
Rezumējot visu:
- maksājiet kredītdevējam;
- piedzinējam pārskaitiet TIKAI 7, 00 EUR.

ATCERIETIES!
Piezinējam ir tiesības no jums pieprasīt tikai 7, 00 EUR. Ja prasa vairāk, tad ne vairāk kā 12, 00 EUR, bet tad šie 12, 00 EUR ir rakstiski jāpamato!

NEBAROJIET ŠOS KANTORUS! VIŅI IZMANTO, KA NEORIENTĒJATIES LIKUMDOŠANĀ!

D DeepWater 13.01.2017

kā ir ar MK 61. 2.2 punktu, kas paredz, ka "par citām parāda atgūšanai papildus veiktajām darbībām" var prasīt 10 eur. Sanāk, ka ja atsūta vienu vēstuli un pāris automātiskus e-pastus, "melnā lapa" gadījumā, viņi tos e-pastus var attiecināt uz 2.2?

J jonnydeep 24.01.2015

Ja parāds ir nodots cesijā un kreditors savu darbību Latvijā ir pātraucis, tad nav jau kur likties un jāmēgina kaut kā vienoties. Ja vienotiues nevarēs, tad caur tiesu!

J jonnydeep 24.01.2015

Esmu rakstījis par šo jautājumu gan PTAC, gan Saeimai, bet nekas jau no tā nemainās, parādu piedziņas kopmanijas, cik grib, tik prasa, jo neviena institūcija jau nekādu sodu par to neliek, kas man šķiet ļoti dīvaini.
Piemēram Lindorff vienmēr prasa 50 EUR un vairak parāda piedziņas izdevumus, savukārt PTAC atbildes vēstulē man uzrakstīja, ka man esot jāaatsūta pierādījumi, ka esmu mēģinājis ar šo kompāniju vienoties par parāda nomaksu. Ja valsts iestādes piesedz šos krāpnieku kantorus, tad jau nav brīnums, ka viņi jūtās ti visvareni!

Likumsargs 24.01.2015

Ja parāds ir nodots cesijā, tad piedzinējam nav tiesības mainīt aizdevuma līgumu. Aizdevuma līgums ir tieši tāds pats, kā jūs noslēdzāt ar aizdevēju un ievērojot šo līgumu, jums nekas lieks nav jāmaksā!
Maksājiet to, kas līgumā paredzēts un nevienam piedzinējam nav tiesības neko likt klāt, pilnīgi nekādas summas!

Likumsargs 24.01.2015

Kas attiecas uz Lindorff, tad šīs kantoris ir visnekunīgākais un ar viņiem ir iespējams runāt tikai tādā pašā tonī, kā runā viņi. Arī Lindorffam nav tiesības prasīt vairāk kā 7, 00 EUR piedziņas izdevumus un ne kapeikas vairāk! Likumi visiem ir vienādi!
Es ar Lindorff parasti runāju tādā pašā tonī, kā viņi runā. Pēc kāda laika viņiem pielec, ka es pārzinu likumus un tad sākas atrunas!
Ja raksta PTAC, tad ir vajadzīgi pierādījumi, tāpēc ar šiem izspiedējkantoriem vajag komunicēt tikai rakstiski vai arī sarunas vajag ierakstīt, iepriekš brīdinot.

Google play veikalā ir ļoti daudz utilītas sarunu ierakstiem. Ierakstiet meklētājā "Call recorder" un iedos veselu kaudzi šo programmu, gan maksas, gan bezmaksas.

db 24.01.2015

Tā ir, no profesionāliem parādniekiem top labi juristi.

Likumsargs 24.01.2015

Es neesmu parādnieks, jo man nav neviena parāda!
Esmu profesionāls jurists, kuram cīņa ar parādpiedzinēju nekaunību ir vaļasprieks!
Jautāsiet kāpēc? Tāpēc, ka ikdienā man nākas sastapties ar ļoti sarežgītām lietām un lai nezaudētu tonusu labprāt konsultēju parādniekus, jo neciešu netaisnību un krāpniecību, tāpat neciešu kad izmanto cilvēku nezināšanu mankārīgos nolūkos!

Ausainītis 24.01.2015

Lai veicas! Atceros, bija tāds tipiņš, kurš solījās cīnīties pret Ceļu Policijas patvaļu, pēc tam par viņa eksistenci drīz tika aizmirsts, pat neatceros, kā viņu sauca!

J jonnydeep 24.01.2015

Man jau šķiet, ka visi šie kantori ir nekaunīgi un nelikumīgi, jo tiklīdz, kā nonākam līdz rakstiskas vienošanās vai izlīguma parakstīšanai, tā sākās visādas atrunas un neizprotami aicinājumi vienoties pa telefonu vai epastu, vai vēl apsurdāki piedāvājumi iemaksāsi kādus 50 EUR un pēc tam mes izveidosim Jums atmaksas grafiku!

Likumsargs 24.01.2015

Var komunicēt arī caur e pastiem vai telefoniem, bet viss ir jāfiksē, lai būtu pierādījumi, ja būs jāgriežas PTAC vai tiesā.
Likums aizliedz piedzinējam prasīt kaut kādau samaksu par maksājuma grafika sastādīšanu!
LASIET LIKUMUS, KONSULTĒJATIES! NEBAROJIET ŠOS REKETIERUS AR MAKSĀJUMIEM, KURUS VIŅI PIEPRASA NELIKUMĪGI!!!

Likumsargs 24.01.2015

Kad valsts izdeva Ārpustiesas parādu atgūšanas likumu un Ministru kabinets pieņēma noteikumus Nr.61. Parādu piedzinēji, kas līdz šim izmantoja to, ka cilvēki nezin likumus un uz tā rēķina iedzīvojās, tagad izmanto citas viltības lai "nokāstu" naudu!

AT C E R A T I E S!

Parādu piedzinējam ir tiesības no jums pieprasīt tikai SEPTIŅUS EIRO piedziņas izdevumus, neatkarīgi no parāda summas.
Ja piedzinējs nevar jūs atrast pēc tiem datiem, ko esat iesnieguši kreditoram, tad piedzinējs meklē pa citiem kanāliem jūs rokā. Par šādām darbībām piedzinējs var papildus pieprasīt no jums DIVPADSMIT EIRO, bet šos 12 EUR viņam ir jāpamato RAKSTISKI!

Citi maksājumi Jums nav jāmaksā piedzinējam,
Par maksājuma grafika sastādīšanu prasīt naudu piedzinējam nav tiesības!!!

G guntisl 24.01.2015

Kreditors nepiekrīt sazināties pa e-pastu, viņi grib tikai telefoniski.
Uz e-pastu viņi atbild, tikai, ja vai nē un dot telefona numuru uz kuru ir jāzvana..
Bet kad piezvani viņiem, tad tur tādā toni runā, ka vairs runāt neko negribas un metu nost..

Likumsargs 25.01.2015

Gunti! Nevajag mest nost, bet vajag informēt, ka saruna tiek ierakstīta un tad Jūs redzēsiet kā mainīsies viņu tonis!
Reāli sarunas vajag ierakstīt, tad jums būs pierādījumi par kuriem jautā PTAC.

J jonnydeep 25.01.2015

Ir jau arī normāli kreditori, piemēram smscredit, vienojies pa telefonu un pēc 20 min. uz e-pastu atnāk maksajuma grafiks, kurš ir gan parakstīts, gan ar zīmogu, parādu piedziņas kompanijas nekad neko tamlīdzīgu nedara, labākajā gadījumā atsūta kaut kādu pdf dokumentu, kurā rakstīts, ka maksājuma plāns sastādīts elektroniski un ir derīgs bez paraksta un ej tu pēc tam pierādi, ka to pdf dokumentu neesi pats uztaisījis.
Par sarunu ierakstīšanu, tas ir labs padoms, varbūt beigs vienreiz rupji lamāties un normāli runās!