www.sudzibas.lv NVA Slikts serviss

NVA - Slikts serviss

Labdien.
Man ir ļoti skumja un bēdīga pieredze.
Nesaprotu, kas tas par atbalstu no valsts. Šodien aizgāju uz Nva liepājā! Gribēju iestāties pirmo reizi bezdarbniekos, jo darbu meklēju jau 1.5 g, bet diemžēl no maniem laukiem, nav iespējams izbraukāt katru dienu liepājā uz darbiņu.
Esmu strādājuši dažādos darbos, bet ja jau es tur nestrādāju, tad ir noteikti iemesls, nevēlas maksāt un. Tt. Kāpēc man ar to jāsamierinās!? Esmu tikai cilvēks, kurš cenšas iet un dara, bet tā vietā saņemu nicinošu attieksmi.
Biju izdomājusi, pieteikties bezdarbniekiem, iziet kādu kursu un mēģināt sameklēt, kaut ko, kas man dzīvē padodas! Bet diemžēl Nva darbiniece ļoti negatīvi uz to reaģēja. Un norādīja, ka te nav nekāda skola. Tā kā es nevaru atļauties iet skolā, jo nav tādas summas.. Cerēju uz palīdzību no valsts. Protams, tā kā vairs nebija vēlēšanās šo sarunu turpināt, piecēlos un aizgāju prom!

28.02.2020

Atbilde no NVA Support Pārstāvja atbilde 03.03.2020

Labdien!

Nodarbinātības valsts aģentūra (turpmāk – NVA) ir iepazinusies ar Jūsu atsauksmi par NVA Liepājas filiāles apmeklējumu un sniedz atbildi.

Bezdarbnieka pienākums ir meklēt darbu, savukārt apmācības, kas sniedz iespēju pārkvalificēties vai apgūt kādas konkrētas prasmes, reģistrētajiem bezdarbniekiem tiek nodrošinātas tajā gadījumā, ja izvērtējot klienta iepriekš iegūto izglītību un darba pieredzi, secināms, ka tā ir nepietiekama, lai atgrieztos darba tirgū. Apmācību vēlme tiek reģistrēta dalībai pasākumā pēc tam, kad bezdarbnieks ir pamatojis apgūto apmācību lietderību darba meklēšanas procesā. NVA šobrīd nevar objektīvi izvērtēt radušos situāciju, trūkst informācija par konkrētiem faktiem, piemēram, vēlamo darbu un iegūto izglītību.

Lai noskaidrotu vai nepieciešams mainīt profesionālo jomu, jebkurā sev ērtā laikā un vietā varat izmantot NVA e-pakalpojumus pašnoteikšanās metodikas karjeras izvēlē un plānošanā https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/pakalpojumi/karjeras-testi, lai labāk izprastu savas intereses un darba tirgus prognožu rīku https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/pakalpojumi/prognozes/, lai uzzinātu kādas ir izmaiņas darba tirgū dažādās nozarēs. NVA piedāvā arī bezmaksas karjeras konsultācijas https://www.nva.gov.lv/index.php?cid=433&mid=666 visiem interesentiem - konsultācijas laikā varēsiet saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem un atbalstu konkrētās situācijas risināšanā. Uz karjeras konsultāciju ir nepieciešams pierakstīties iepriekš. NVA filiāļu Karjeras konsultantu kontaktinformācija skatāma šeit https://www.nva.gov.lv/index.php?cid=27.
NVA karjeras konsultants sniedz bezmaksas konsultācijas darba meklēšanas jautājumos, lai palīdzētu sagatavoties darba intervijai, komunikācijai ar darba devēju, sniedz atbalstu nepieciešamo dokumentu sagatavošanā un pārkvalifikācijas jautājumos.

Ikviens interesents var izmantot NVA e-apmācību kursus: “Finanšu pratība”, “Kā veidot efektīvu darba meklēšanas stratēģiju”, “Motivācijas vēstules sagatavošana un sagatavošanās darba intervijai” . Uzsākt e-apmācību apguvi var šeit http://e-apmaciba.nva.gov.lv/

L Lailailai 28.02.2020

Nu ja. Saņemies un dodies atkārtoti. Labi jau ir tas, ka mēģini. Un nekur prom, ja attieksme ir pazemojoša. Stingri un mierīgi pasaki-Tu esi klients. Lai izturas cienīgi.

BondsBonds 28.02.2020

Ko tev teikt. Izklausies pēc profesionālas darba meklētājas (1.5 gadi!).

S Sendija12345 28.02.2020

Strādāju laukos,tur darbi pietiek. Bet tā kā gribu atrast darbu arī ārpus lauku darbiem, tad ir jāsāk, kaut ko domāt.
Bet tomēr uz Liepāju neredzu jēgu braukāt katru dienu, neatmaksājas braukt. Un reāli darbu vairāk par minimālo nedabūšu!
Man blakus laukos ir fabrika,bet tas ir sezonas darbs līdz ar to, tur es esmu tikai 4 mēnešus + mani lauku darbi. Gribu atrast kārtīgu darbu,kurš nav tikai sezonas. Par to iet runa. Ta ka man nav naudas ,lai ietu tālāk mācīties,gribēju izmantot iespēju iziet kursus nva.

BondsBonds 28.02.2020

Tev nav naudas, bet kā tu dzīvo 1.5 gadus? Teiksi lauki, zeme? Lūdzu, vai tad zeme pūst?

S Sendija12345 28.02.2020

Vai kursi spiež kabatu? Vai tas nāktu par sliktu?

BondsBonds 28.02.2020

Nečīksti. Ņem savu dzīvi savās rokās. Bauc uzpilsētu pelni vai laukos strādā kā 99 procenti normālu ļaužu.

S Sendija12345 28.02.2020

Neatminos , ka būtu pārgājuši uz Tu,bet ja Tu uzstāj.
Man ir pietiekami liels iemesls,lai paliktu laukos! Tāpat vien tur neesmu.
Es arī netaisos visu savu dzīves stāstu Tev stāstīt,jo tāpat Tu to nesaproti. Tu mani nepazīsti un es ceru,ka tādu kā Tevi nekad arī neiepazīšu. Esi ļoti aprobežots.Un atceries, nekad nespried,ja Tu nezini cilvēka stāstu. Tā kā nečīksti Tu pats! Nezini-nespried!
Ej dzīvo savu dzīvi, jo izskatās,ka pats/i neesi apmierināts/a ar dzīvi!

Man vairs nav kometāru.

M Maaris9 28.02.2020

Un kas laukos mainīsies, ja Jums būs kursu diploms kabatā? Radīsies darba vietas vai darba devēji sāks algas maksāt?
Piekrītu, ka Nva nav skola.
Būtu jāsāk ar sevi. Ko esat gatava darīt, lai kaut ko savā dzīvē mainītu.Ja nevarat no laukiem izbraukāt uz darbu, tad kā uz kursiem izbraukāsiet?
Pirmām kartām, Nva būtu jāgriežas, kad nepieciešama palīdzība darba meklēšanā. Tas būtu pareizs sākums. Tam, iespējams, sekotu piedāvājums par mācībām. Nevis paziņot - es gribu kursus, un man nedod!

S Sendija12345 28.02.2020

Es ļoti atvainojas,bet laukos strādā un nauda ir jāiegulda attīstībā. Izskatās Jums diez gan maza saprašana.
Ja Jums lauki un tās darbi ir sveši, Jūs droši varat iet uz citu postu un savas negācijas izteikt tur.

⛔️ 28.02.2020

Visa Latvija ir vieni lauki, labāk dodies meklēt savu sapņu zemi, kur tavs darbs tiks augstāk novērtēts

BondsBonds 28.02.2020

Jā, esmu muļķis, lai veicas.

C CilvēksParastais1 29.02.2020

Ja šobrīd nav iespējams izbraukāt uz darbu katru dienu, tieši kā varēsit izbraukāt uz kuriem katru dienu?

S Sendija12345 29.02.2020

Mašīna man ir. Bet es nesaskatu jēgu braukt uz Liepāju un strādāt par minimālo . Ēdiens, jālej benzīns! Ticiet man, es tāpat vien negāju uz nva,aiz gara laika. Man ieteica, pamēģināt, gribēju- nesanāca. Nu tad neko. Gribēju papildus,ko iemācīties.
Bet mācīties es esmu gatava braukt, kaut vai pati mīnusos būšu.
Ir jau tā atšķirība vai Tu brauc un mācies? Zini,ka kādu dienu Tev papīrs būs un varēsi savā miestiņā,kaut ko papildus darboties.
Diemžēl pilsēta mani ilgstoši neinteresē!

S Sendija12345 29.02.2020

Un kursi notiek +/- 1 -2 mēneši.
Lai pēc tam es varētu darboties.

J J. 5. 29.02.2020

Nevajag iet uz NVA mācīties. Piekrītu, ka tā nav skola. Tur cilvēkiem palīdz meklēt darbu un māca, kā darbs meklējams. Ja kvalifikācijas celšanai vai mainīšanai nepieciešami kursi, tos tur arī piedāvā. Sāc ar sevi - nevis, ka gribi mācīties, bet gan, ka tev nepieciešama palīdzība darba meklēšanā. Tās ir atšķirīgas lietas. Un ko tev dos 1 mēneša kursi? Datormācība, angļu valoda... Profesiju tur apgūst vismaz pusgadu. Palasi NVA lapā, pirms raksti sūdzības.
Skumji, ka izmācoties par valsts naudu, diplomi skapjos guļ. Lai tev veicas. Dodies uz iestādi atkārtoti, bet ar pareizu motivāciju.
Nezināšanas dēļ, tev vienkārši nesanāca komunikācija.

Z Zigmars Upis 29.02.2020

Ar kādu attieksmi nāci - tādu dabūji pretī! Tur nav domāts visādām fifām kaut kādus kursiņos naudu izmest, pēc kuriem tolka nekāda, ko pati arī atzini, ka netaisies pa īstam darbu meklēt un strādāt, tikai apliecību kabatā ielikt! Viss pareizi!

S Sendija12345 29.02.2020

Izlasi vēlreiz. Jauku Tev dienu.