Nieru pārstādīšana - Orgānu donori

Es dzirdēju baumas, bet ar diezgan lielu ticamības momentu, par to, ka orgānus pārstādīšanai pamatā izņem no vēl dzīviem cilvēkiem, vēlos sazināties caur epastu [slēpt]@multiboss.com) ar personām, kas šajā sakarā var kautko liecināt

A Anatolija 11.01.2010

neattītītās valstīs orgānu izņemšanu no miruša reti kad realizē, to tiešām visbiežāk patiesībā izņem no vēl dzīva organisma, attīstītās valstīs tas ir iespējams, bet jāņem vērā, ka tas jāpārstāda (ieskaitot operācijas laiku) 7 stundu laikā pēc donora klīniskēs nāves iestāšanās, tāpēc tas nav tik vienkārši realizējams, par LV komentārus nesniegšu.

D dergačovs 11.01.2010

āpāac

H Hugo Djego 11.01.2010

Bet Valdis laikam jau bija neiroķirurgs.

G gunta 11.01.2010

Diemžēl neko nezinu, par šāda veida operācijām.

B Burunduks 12.01.2010

Bļin, Latvijā orgānus ņem no mirušiem cilvekiem, Latvijā neviens no tevis to nepirks, jo šo operāciju apmaksā valsts, pēc nieres izņemšanas no donora slimniekam nieri iestāda tuvāko 24 stundu laikā (jo ātrāk, jo labāk). Latvijā cilvēks par mirušu tiek atzīts, kad viņa smedzeņu šūnas ir gājušas bojā, kad tas noticis, mirtušo turpina mākslīgi intubēt, lai saglabātu asinsriti, lai iekšējie orgāni neaizietu bojā. Izņemto nieri iesaldē ledū līdz op laikam.
Ir iespējams pārstādīt orgānu aŗī no dzīvā donora, parasti radinieka, ar kuru cross testos ir noteikta pilnīga saderība. Nevar iestādīt nieri no jebkura cilvēka, . Tur jābūt lielai saderībai. Un runa neiet vienkārši par asinsgruppu vienādību. Dažkārt pat tuvākā radinieka niere neder, jo nav noteiktas saderības.
Tā kā neizdosies Latvijā to nieri pārdot. tikai ārzemēs. I to process būs ļoti ilgs, jo pat ja būs pircējs, nekur nav garantijas, ka tava niere viņam derēs. Jo cross testus veiks jebkurā gadijumā.

B Borja 12.01.2010

:) nu lai ārsti te netēlo svētos, mums Latvijā tieši tā arī notiek, es zinu vienu kadru kas par 10 000 ls sameklēja donoru, un donors viņam bija vēl dzīvs diemžēl, bet to viņam ieteica nestāstīt nevienam, tā kā nemuldiet te "svētulīši", vai Jūs zinājāt ka latvijā mēs visi jau no dzimšanas jau esam donori bez mūsu pašu atļaujas, tikai sasniedzot pilngadību mēs varam aizliegt no mums kautko izgriezt. pajautājiet sev kāpēc latvijā ir 20 reiz lielāks donoru skaits kā piemēram francijā, kas tad latvijā 20 reiz retāk mirst?

A abrakadabra 12.01.2010

Nu redziet te jau saakaas kaut kaada reaala diskusija starp divaam fronteem...:D

B Burunduks 12.01.2010

Tak galīgi pa***āt par tiem, kuri nezin un nesaprot. Manam brālim ir transplantēta niere . Un ļoti labi tagad zinam visas tās aizkulises.

P pilots 12.01.2010

Kaut kā jau kāposts bija jāsapelna.

S saab 12.01.2010

un cik tad piemeeram plausaaam makksaa?, es zinu kas veeleetos taas paardot :)

A anna 12.01.2010

interesanti k'a tad 'arsti konstat'e ka pacientam smadze'nu 's'unas ir miru'sas, bet organisms dz'ivs? kautkaa nelogiski izklausaas

. ....kl 13.01.2010

Kur paliek bez vēsts pazudušie cilvēki???? Viņus izmanto kā donorus...

E Eseseseseseseses 13.01.2010

es atkal esmu dzirdeejusi baumas, ka, ja cilvis savas apzinaataas dziives laikaa registreejaas kaa donors, tad ir gadiijumi, kad, ja kaads orgaans ir nepieciesams gana ietekmiigam un naudiigam klientam un tad sis labsirdiigais donors, kurs domaa, ka paliidzees kaadam peec savas nelaimes gadiijuma rezultaataa iestaajusaas naaves, tiek vienkaarsi novaakts, lai izglaabtu to naudiigo...man ir ljoti reta asins grupa un es pat neriskeetu piiksteet par kaut kaadu orgaanu donoreesanu, jo tad buutu pirmaa novaacamo saraksta :)))...

D doktors 13.01.2010

Tew nemaz nau jaaregistreejas par donoru, jo peec LV likumdosanas taads jau esi tagad, pie kam no tewis var iznjemt visu nearko to nesaskanjojot, pat ar tewi nesaskanojot, tew ir speciaali jaaraksta iesniegums pid, ja neveelies lai tavus orgaanus iznjem

B bekons 13.01.2010

sausmas!!! es esmu donors vai?

B Burunduks 14.01.2010

Nu neziniet nemuldiet.
Vienmēr pajautā radiniekiem, vai ir ar mieru mirušā orgānus ziedot pārstādīšanām. Un arī jāparaksta papīri. Ja tuvinieki neļauj ņemt mirušā orgānus transplantācijām, tad nekas aŗī nenotiek.
Kip jūsu organi būs vajhadzīgi jums tur zem zemes. Tāpat jūsu miesu noēdīs tārpi un jūsu dzēsele nonāks ellē.
Viss pārējais par transplantācijām ir tikai baumu līmenī.
Kaut jums vai kādam jūsu tuviniekam izkristu tas murgs, piedzīvot nieru vai sirds mazspēju, kad būs nepieciešama transplantācija. Tad gan saprastu, ko esat muldējuši.

Mamma 14.01.2010

Man ir sirds mazspēja, bet nevēlos lai man ko pārstāda no cita organisma. Arī nekādas mākslīgas būšanas nevēlos un dzīvošu cik Dieviņš lēmis.

B bekons 14.01.2010

IZLASIET KO RAKSTA AARSTI AUTOREI DALEEJI VAR IZRAADIITIES TAISNIIBA

Latvijā saskaņā ar likumu "Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā" (1992. gads) aizliegts tirgot cilvēka orgānus, kā arī izņemt tos mirušajam pret cilvēka gribu. Orgānus var ņemt no dzīviem donoriem, ja tas nepieciešams cilvēka dzīvības glābšanai, taču bez jebkādām komercattiecībām.

Latvijā pastāv piekrišanas prezumpcija, t.i., ja cilvēks dzīves laikā Iedzīvotāju reģistrā nav devis rīkojumu par savu orgānu izmantošanu vai neizmantošanu, pēc viņa nāves tie var tikt izņemti cita cilvēka ārstēšanai, ārsti ir tiesīgi izņemt orgānus transplantācijai. Šī piekrišanas prezumpcija ir spēkā lielākajā daļā Eiropas valstu.

Spriežot pēc statistikas, par šo likumu zina tikai nedaudzi, tas pats sakāms arī par savas gribas paušanu. Kā pastāstīja Latvijas transplantācijas centra nieru transplantācijas nodaļas vadītājs Jānis Bicāns, savā ilgajā praksē viņš vēl ne reizi neesot manījis, ka cilvēks būtu paudis savu gribu par tiesībām rīkoties ar viņa orgāniem pēc nāves. Iedzīvotāju reģistru ārsti pārbauda vispirms kārtām

D das 14.01.2010

iesp'ejams taisn'iba

B Burunduks 15.01.2010

Orgānus var ņemt no dzīviem donoriem, ja tas nepieciešams cilvēka dzīvības glābšanai, taču bez jebkādām komercattiecībām. - tas ir domāts no dzīviem donoriem, pārsvarā radiniekiem, jo jūsu zināšanai cilvēks - donors mierīgi var dzīvot ar vienu nieri. Loši, vismaz nebļautu, ja nesaprotat.