www.sudzibas.lv Nauris Gailums LU ITD Izrēķināšanās ar konkurentiem, manipulatīvas taktikas, IT sfērā morāli nepieņemams rīcības modelis

Nauris Gailums LU ITD - Izrēķināšanās ar konkurentiem, manipulatīvas taktikas, IT sfērā morāli nepieņemams rīcības modelis

Esiet uzmanīgi, iesācēji IT sfērā, Nauris G. Ir ļoti rafinēts un nelietīgs tips, pār cilvēkiem, ko uzskata par konkurentiem, vienmēr centīsies iegūt kontroli un tad netraucēti izrēķināties.
Ja kāds neatbildīs viņam izdevīgajiem cilvēkiem (tas neko nenozīmēs, ka jums varbūt sen nekāds projektu vadītājs mākslīgi nav nepieciešams un jau ir daudzas lietas izdarītas paša spēkiem veiksmīgi) - tas ir - dumjiem pavēļu pildītājiem, viņš mēģinās mākslīgi "nogriezt" jūsu izaugsmi - ja jums kaut kas izdosies, viņš tos darbus pārņems un būs pilnīgi vienalga, ka jūs to paši lieliski tiekat galā, viņš novāks to daļu, kas attiecas uz projektu vadību, lai attaisnotu savu algu, un jūsu izaugsmei tiks vienkārši piegriezts skābeklis un nebūs nekādas jēgas kaut ko darīt un mācīties.
Vismaz - tur, kur ir Nauris G. Pie stūres, no tā neredzu nekādu jēgu, izaugsme un tās jēga ir nogriezta jau pašā pirmsākumā. Un tās ir ļoti labi atstrādātas manipulāciju taktikas
mēģinās vienmēr visus, kas nav klasesbiedri un draugi, un nevēlēsies downgreidoties uz zemāku līmeni, dabūt ārā no darba.
Dažas no iecienītākajām taktikām - atrast kaut kādu sīkumu un tad ilgus gadus uz tā pamata mākslīgi censties bremzēt jebkādu iniciatīvu, attīstību.
Kad kādam ir iespēja iegūt paaugstinājumu (un svarīgākais ir nevis finansiālā puse, bet neatkarība no šī manipulatora) , vienmēr centīsies a) no sākuma ievilkt kādā jomā, kurā būsi iesācējs un b) uz tā pamata mākslīgi marinēt jebkādas paaugstinājuma iespējas, jo tas velnišķais plāns ir - uz tā vienmēr būvēt darbinieka profesionālo novērtējumu, uz kā pamata paaugstinājumu atteikt. (agrāk es brīnījos - kāpēc, kur cilvēku pietiek, par katru cenu censties iedabūt iekšā mani, tagad es to saprotu, ka tas ir tikai vēl viens tā nelieša instruments, ar kura palīdzību nepieļaut, ka kāds iegūst rīcības brīvību un pār viņu nevar mākslīgi uzspiest nevienam nevajadzīgās Naura G. Prasmes kā projektu vadītāja vai vadošā speciālista)
vēl kāda iecienīta taktika - tā kā kolēģi ir tādi paši eņģelīši - mākslīgi censties savus tiešos konkurentus ievilkt uzdevumos, kurus kontrolē tādi paši kolēģi - variet necerēt, ka kāds darbs tik tiešām izdosies, lai cik jūs necenstos, vienmēr parādīsies kaut kādas nianses, kaut vai pēc tam, kad darbs padarīts, kuras "nav tikušas ievērotas".
Manā gadījumā tika izmantots vēl vienkāršāks veids ar ieganstu. Ir tā, ka ja ir daudz nianšu, kuras jāizdara, ne vienmēr ir racionāli visu pierakstīt, kas arī netiek darīts.
Nekad mūžā uz to neparakstieties!
Naurim G. Ar kompāniju tikai tas arī ir vajadzīgs!
Jo pēc tam, tieši tāpēc, ka šīs nianses nav pierakstītas, var vienmēr atsaukties, ka kāda no viņām nav izpildīta, un aizstāvēties jūs nevarēsiet, jo nav jau viņas pierakstītas, nevar pierādīt, ka nekas tāds nav bijis. Vai nu viss ir jāpieraksta, vai vispār - labāk censties kā no uguns izvairīties no Naura G. Un kompānijas. Tādā veidā, katru reizi, kad augšā priekšniecība nosacīti "šūpojās" un neviens neskatījās, kas notiek, Nauris G. Ar kompāniju katru reizi tādā veidā ir mēģinājis no manis tikt vaļā (kopskaitā divas reizes) .
Man pat ir aizdomas, ka tādā pašā veidā Nauris G. Ar kompāniju ir ticis vaļā no viena nosacīti sistēmas pamatlicēja, līdzīgā, kā tika mēģināts tikt no manis vaļā, pēkšņi priekšniecībai vairs "nepatīk" speciālists, kurš ir uzbūvējis gandrīz vai trīs ceturtdaļas sistēmas, ļoti aizdomīgi, pirmais jautājums manā gadījumā bija - kā vispār priekšniecība, tik tikko sākusi darbu, ir tik labi informēta par to, cik "nederīgs un slikts" es esmu, kura dzeguze to ir kādam piedziedājusi ausīs.
Nekādā gadījumā nedodiet Naurim G. Un kompānijai informāciju par sistēmām, kuras izstrādājat! Kad iesiet prom no darba, vienmēr var visu Skaisti nodot, projektējumu, dokumentāciju. Taču, tiklīdz jūtat neveselīgu interesi par jūsu darbības sfērām, kur viss ir kārtībā arī tāpat, nedodiet to informāciju nekam, pat nedz konsultantam, jo pēc tam ir tikai laika jautājums, kad šo sistēmu "vajadzēs optimizēt un pārtaisīt", neatkarīgi no tā, vai tam ir kāds pamatots iemesls vai ne, un varat tikai minēt, kurš to darīs. Kā arī, tā kā nAuris g. Ir pie stūres, no jums atbrīvoties būs tikai laika jautājums, savukārt jūs būsiet jau iedevuši visas kārtis rokās.
Nekur, kur darbojās Nauris G. Un kompānija, ja tur nav spēcīgas priekšniecības, kas ir spējīga viņus kontrolēt, lai viņi neboikotē un nesabotē jūsu darbu, es neieteiktu par apsvērt ideju strādāt, vismaz es tā nekad nedarīšu, man ir bijušas priekšniecības, kuras ir spējušas nodalīt manus darbus tā, lai mani konkurenti nevar tiešā veidā ietekmēt manus rezultātus, bet tiklīdz viņas nav, tā sākās ziepes.
Atceros pēdējo priekšniecības maiņu ar vadīt nespējīgas vadības iecelšanu. Pirmais, ko izdarīja Nauris G. , vai centās izdarīt, bija panākt, lai viņš visur ir vadošais un iegūtu kontroli pār citiem, lai pēc tam, kad būtu jau nopietnākā vadība, varētu atsaukties - es neko nezinu, tā tas ir bijis vienmēr.
Neparakstieties uz naura g. Profesionālismu vai to, kā viņš visu zina labāk. Jebkurš normāls it speciālists, mazliet pacenšoties, var izdarīt tieši to pašu, taču tiklīdz šis cilvēks iegūs kaut kādu kontroli pār jūsu darbības sfēru, būs tikai nepatikšanas.
Es pat nepieminu dažādu moduļu izmešanu, "nozušanu" un darbu "pārņemšanu" (situācijās, pat kurās viņš jau ir vai nu gandrīz pabeigts, vai vispār) , kā arī sistēmas, kuras var gadiem ilgi strādāt un tad "pēkšņi" pārstāt strādāt.
Nav vispār vērts rādīties kaut kur, kur Nauris G. Uzdarbojas, ja nav vismaz tādas pašas iespējas brīvi rīkoties, un ir iespējams izvairīties no viņa kontroles, kā arī nav nopietna Source Control, lai vienmēr redzētu, kurš ko ir darījis, privātos uzņēmumos, paldies dievam, tādas darbības nav iespējamas tīri tehniski.
Līdzīgs darbonis ir Aivars N. , iespējams, Naura G. Negatīvā iespaidā, raksturīgs tas, ka var sākt darīt kādu lietu, bet kad Aivars N. Sāk par to interesēties, var pēkšņi nonākt pie rezultāta, ka uz epastiem pēkšņi visi pārstāj atbildēt un pēc kāda laika var uzzināt, ka Aivars N. Ir sācis strādāt ar jūsu sistēmām.
Par bijušajiem kolēģiem neko neteikšu, bet par tekošajiem - es pat no konsultatīvās daļas nezinu tādus, kuri pēkšņi nebūtu centušies mākslīgi iegūt vismaz kaut kādu kontroli pār kādu sfēru, ar ļoti šaubīgiem nolūkiem.