Narvesen - Язык

в г. Елгава по адресу Driksas 4 в магазине Narvesen кассир Илона КАТЕГОРИЧЕСКИ отказалсь обслужить меня на русском языке. Вместо этого она упрекнула меня в незнании латышского и предложила ничего не покупать и покинуть магазин, если я не буду разговаривать на латышском. на мое :"Вы работаете в сфере обслуживания и ДОЛЖНЫ знать русский язык" она ответила: "Es dzivoju latvija un runasu TIKAI latviski!"

K KAPA 03.02.2010

Krievi bet jūs tiešām esat stulbi urlas. Es saprotu ka jums pofig un negribat runāt latviski. Bet kapēc man kā latvietim ir jāmežģī mēle lai runātu jūsu stulbajā krievu valodā?

MacBeton 03.02.2010

Ja te atbrauktu normāls krievs no Krievijas tad es viņam arī palīdzētu pārtulkot un ar 100gr uzcienātu bet šitie te vietējie urlas nevienam nav vajadzīgi un būtu jāexportē

V Vika 03.02.2010

Tirdzniecībā Latvijā klientu apkalpo klienta valodā, vismaz normalajos veikalos tā arī ir...

K Kristine 19.05.2010

toties, kad veikalā ienāk ārzemnieki (piemēram - angļi), nedzen ārā, bet skraida, gatavas šiem pakaļu nobučot.

S susure 31.05.2010

Cilvēku, kas gadiem dzīvo Latvijā, bet valodu iemācīties nav spējīgs, nav par ko cienīt, jo tas ir nožēlojami, ka cilvēks ir tik aprobežoti stulbs. Es pati strādāju ar tūristiem un zinu, ka Krievijas tūristi jautā atļauju runāt krieviski un arī labi runā angliski. Bet ka viens tiešām urla iedomājas, ka visiem ar viņu krieviski jārunā- tas nu ir smieklīgi - un tiešām daļa Latvijas krievu(ne jau visi, protams) ir gņiloj narod, kas dara kaunu krievu nācijai

J jonne 30.06.2010

man ir apnicis ka mēs latvieši un krievi nespējam sadzīvoties!!! nu nevar tē neko darīt, bet šobrīd valstī ir tik grūti ka mums būt jāturas kopā! man liekas ka katram vajadzējas vienkarši runāt savā valodā un viss. Krievam nav taisnība ka nemācas latviešu valodu, pārdevējai nav taisnība ja atsakas apkalpot jo biznesā klientus nešķiro pēc tautības jo nauda nesmāržo. ja uzņemums grib pelnīt naudu viņam jāizvēlas darbinieki kuri runās ābās valodās.

Mīļie cilvēki! Tā nu ir sanācis ka dzīvojam blakus viens otram! vajadzētu kaut kā aizmirst naidu jo nedod Dievs kāršs atkārtosies! Jeb kāds tē negrib dzīvot mierā?

K kazbeks 08.07.2010

Ej tu nost, kādi gudrinieki saradušies!!!???? Kā vienmēr krievs neapmierināts ar kaut ko. Un te, kur vēl viens tāds pats grūtgalvis krievelis teica, lai pārdevēja runā po angļiski, šaubos vai pircējs būtu sapratis. Un vienreiz par visām reizēm (tas nav kā nacionāli noskaņots) tieši krieviem būtu jāsaprot beidzot to, ka viņi nedzīvo savā "lielajā roģinā" un nav mums te ne pārdevējam, ne zobārstam, ne pilsētas mēram jārunā krieviski. Ja tev jau ir nepilsoņa pase, tad proties sākt runāt tās valsts valodā

K kazbeks 08.07.2010

vika, tad es tev pajautāšu Nataka kuomba maelezo, vai spēsi atbildēt???

э Элина 24.07.2010

Латышики, вы мне скажите, ну что ж вы без нас Русских делать будете в этой Латвии? Вы карту мира в руках держали когда нибудь вобще, а? дальше сами додумывайте мысль...только мозг не сломайте))))

D Dīdī 25.07.2010

Man gan ir vienalga kādā valodā runā pircējs es viņu tik un tā ar smaidu apkalpošu un kā nu macēšu vēl novēlēšu vissu labu:)
Nedalu pēc tautības galvenais lai paši klienti ir jauki un tad dabūs to pašu pretī:D

J Jānis 27.07.2010

Latvijā ir jārunā latviski, krieviņ! Labāk pats iemācies latviešu valodu! Ja ne, brauc uz roģinu, tur tevi apkalpos krieviski!

I Irita 29.07.2010

Tiewam stulba valsts, esmu latviete, bet loti kaunos kaut kur kur tik nebutu par to teikt, labprat runaju tikai krieviski jo latviewi ir palikuwi nenormali ar to savu nacionalismu ka vini uzvedas ka tadi idioti labak budu daudz ko pamacijuwies no krieviem tad varbut paliktu pawi labaki, zel ka manis nebija taja narvesena tad ta pardeveja butu nevis mani izdzinusi bet lugusi lai vinu taja pat brifdi atlaiz no darba)))))))

S sola 29.07.2010

Pati stradaju narvesena, un esmu tira latviete un ar to lepojos.
runajot par situaciju ar krieviem, esmu tik daudz jau raudajusi, ka mani uzdrosinas vnk nolikt suna vieta, kaut ka ar latviesiem vis ir ok, apkalpo, pasmaidi, parunajies, kaa pie cilvekiem...bet krievi uzskata sevi es pat nezinu par kadiem dieviem, ta vinu mentalitate iet araa no visiem raamjiem...nedod dievs es neuzminesu pec skata vai vinjs ir krievs vai latvietis, es tacu busu pedejaa idiotene, un ka es vispar tada drikstu stradat veikala...Vairs jau es nepardziivoju par tautiibaam, ja vajag runaaju latviski, krieviski, angliski...bet ja kaadreiz kaads krievs apvaino mani, lai negaudo ka bus suudiiga attieksme...padomajiet par to, ka juus pashi uzvedaties, kad ienakat veikala, man nekad nav bijis patikami, ja pienak pie letes un nomet preci, ka sunim, davai skaiti...ir forsi ja vismaz pasaka labdien, vai juus man nevareetu pakliidzeet...es nekad neatsaku un neatlaujos slikti apkalpot, ja ari pret mani izturas, ka pret cilveeku...

V vladimirvolgin 29.07.2010

Проблема не в русском или латышском языке, а в неуважении. Национализмом занялись, вместо того, что бы экономику налаживать. Да, мы русские часто не говорим по латышски, что плюсов нам неделает. Но и такрй паскудный подход, неделает чести латышам. Если она понимает по русски, то ответь, будь лучше, если нет, можно и без языка показать что надо, завернуть, выбить чек, и взять деньги. А на счет знаний латышского, в Латвии в советский период (сейчас не о том, хороший он был или нет, на это разные мнения, как среди русских так и латышей) но он был, и это часть истории, но соотношение русских и латышей было примерно одинаковым. А потом, латышский надо знать, а курсов нет, я имею ввиду бесплатных курсов, как в Европе, в Швеции бесплатные курсы шведского. А у нас? Привили не латышам синдром ненависти ко всему латышскому. И тут не важно, оккупация или еще что, факт был, что люди проголосовали за выход из СССР, они просто хотели жить и работать в ЛАТВИИ, не в России не с СССР, а потом нас всех жителей Латвии накололи, кинули, и стравили, потому что разобщенным обществом легко управлять, не объединимся против угнетателей. Так пора наверно присытиться нищетой и ссорами, и объединится для борьбы за достойную людей жизнь.

A aivarsk 20.08.2010

Ņujorka, Braintonbīča, divi krievi dzird slīcēja palīgā saucienu "help, help, help...", līdz sauciens apklust pavisam.
Viens krievs saka otram: "Nu, i šo, pomog jemu jego anglijskij..."

K koff27 14.09.2010

cik cilvēki var būt ļauni... un vsp šis gadījums, manuprāt, ir cilvēku stulbuma augstākā pilotāža, jo šajā gadījumā, manuprāt, nav taisnība ne pārdevējam, ne pircējam. Ne viens, ne otrs neizrīkojās pareizi.

kāpēc nevarēja pārdevēja vnk apkalpot latviski, bet pircējs pirkt krieviski??? LV ir maz tādu cilvēku, kas ne vārda nesaprot krievu valodu, un šai gadījumā, manuprāt, pārdevēja saprata, ko viņai saka, te viņai vnk ieslēdzās kkāds stulbs stereotips, tāpat kā pircējam, jo viņš tak arī saprata, ko viņam saka. Bet tas, vai cilvēks vēlēsies kko nopirkt šajā veikalā arī nākamreiz, ir atkarīgs no pārdevēja, tā kā varam izdarīt secinājumus. Bet visam pa virsu jāsaka, ka tas, kāda būs pircēja-pārdevēja sadarbība, ir atkarīgs no abiem. Bet šai gadījumā gadījās divi nepiekāpīgi cilvēki.

K kate 15.09.2010

KOjūs te stridaties!Vispar ja godīgi pārdevāja nekorekti rīkojās jo pirceju nevajadzēja 'padzīt!!Bet arī pārdevējai nav nnoteikts ka jarūnā krievu valodā bet vai tad gabals būtu nokritis ja atbildētu

E EHH 22.09.2010

M... esiet redzējuši kā tās pārdevējas lauž mēli kad apkalpo angļu tūristus a te pāris vārdus krieviski nevar pateikt, latviešu nacionālā mentalitāte, likuma nav da kam tie likumi ir vajadzīgi tikai zemes racējiem kas neko nemāk un nezin

S sergey 05.10.2010

takih prodavcov nado na kol sozhat!!!

G G 10.11.2010

Redziet, kas notiek. Latvijā dzīvojošie krievi PIEPRASA veikalos runāt ar viņem krievu valodā. Un tas visvairāk kaitina. Paši ļoti labi saprot latviešu valodu, bet pieprasa runāt krievu valodā.. Pats strādāju apkalpojošā sfērā, un, gadījumā, ja man PIEPRASA runāt krieviski, kategoriski to nedaru. Visos pārējos gadījumos, kad nav šādas situācijas, nekādu problēmu nav.
Un pēc tam šie nabaga cilvēciņi savu sāpi publicē pēc iespējas vairākās vietās, portālos, zvana priekšniecībai utt.. Nu darīt laikam nav ko.
Tāpat, pēc pieredzes, ko vēl varu teikt. Problēmas ir tikai un vienīgi ar krievu tautības personām, dzīvojošām Latvijā. Nekad, neviens ārzemnieks nav ienācis veikalā un pieprasījis "Speak to me english"... Arī, ja viņi redz, ka pārdevējam ir grūti ar valodu, viņš kaut vai ar pirkstiem parādīs, ko viņam vajag. Bet, lūk, krievam vajag visu krieviski.
Un, latvijā dzīvojošam krievam, nav tiesību pārdevējam pieprasīt runāt ar viņu svešvalodā...
Tā izdzīšana no veikala noteikti tika vienkārši pielikta klāt, lai izskatītos skaistāk, lai viņš justos vairāk aizskarts...