Mirandas nometnes / Burvju nometne Harija Potera faniem - dzīvošanas apstākļi nometnē

Par labām sekmēm šovasar nolēmu meitu (11 gadi) iepriecināt, dāvinot viņai iespēju izbaudīt vienu nedēļu nometnē. Tā būtu pirmā ilgākā reize ārpus mājas bez vecākiem. Izvēle krita uz „Mirandas nometnēm”, jo pamanījām reklāmas „Avenē” un „Ilustrētajā juniorā”. Uzķēros uz reklāmas saukļa – „Interesantākās piedzīvojumu nometnes bērniem!”. Atradām mājas lapu. Tajā tikai labas atsauksmes (laikam sliktās izdzēš).

Kad saņēmām glīto vēstuli ar līgumu un nometnes kārtības noteikumiem, bijām sajūsmā. Nometne tika ļoooti gaidīta. Sasapņojāmies ne zin ko, bet laikam sapņos pārcentāmies ... Meita nometnē izturēja tikai 4 dienas. Un man šis „prieks” izmaksāja 129 latus.

Turpmāk vēlētos uzskaitīt nometnes plusus un mīnusus, lai tie, kuri vēlas uz šo nometni sūtīt bērnus, būtu informēti.

Vispirms plusi, jo to ir maz:
1) Garda maltīte (meita teica, ka labās pavāres būtu jāpaaicina uz viņas skolu);
2) Interesantas nodarbības;
3) Jauni, jauki draugi.
4) Glīts nometnes krekliņš;
5) Labas audzinātājas (gados jaunas – pieņemu, ka studentes).

Tagad mīnusi:
1) Līdzko ierodas nometnē, tiek atņemti telefoni, kaut arī nometnes kārtības noteikumos uzrādīts, ka telefonus atņem bērniem līdz 5. klasei. Telefoni tiek izslēgti un glabāti vienā telpā. Savus mājiniekus var sazvanīt tikai vakarā no 19.30 līdz 20.00, kad visiem telefonus izdala.
2) Kaut arī arā ir silts un saulains laiks, man par lielu pārsteigumu, nodarbības pārsvarā notiek telpās. Pa visu dienu ārā bērni uzturas labi, ja 2 stundas. Rotaļu laukumiņā, kas atrodas pie nometnes, nebija spēlējušies nevienu reizi. Arī peldēt nekur negāja.
3) Katra nodarbība ilgst aptuveni vienu stundu, bet pēc tam apmēram 20 minūšu starplaiks. Šajā laikā bērni garlaikojas un nīkst savās nevēdinātajās guļamistabās, jo iziet ārpus nometnes telpām nedrīkst. Visas nodarbības ilgst aptuveni līdz pulksten 16. Pēc tam jau sākas pat 1-2 stundu ilgas nīkšanas pauzes.
4) Vienā mācību klašu telpā (apm. 25 m2) uz grīdas guļ 6 cilvēki. Matrači neatbilst bērnu auguma izmēram. Lielākajai daļai kājas sniedzas pāri tiem. Tiek piedāvāts apšaubāmas tīrības guļammaiss, tāpēc labāk, ja palags, spilvens un sega tiek vesti no mājām. Meita gulēja gandrīz zem skolotājas galda un putekļus uz grīdas pamanīja jau no pirmās dienas. Šaubos, vai guļamistabas grīdu, uz kuras salikti matrači, somas un apavi, vispār kaut reizi nedēļas laikā kāds izmazgāja. Bērni naktī gulēja telpā ar aizvērtu logu. Vai telpa vispār tika vēdināta – dievs vien to zin. Kad ierados meitai pakaļ, tiku ievesta guļamistabā. Es biju šokā no nekārtības, kāda tur valdīja. Gluži kā bomžu stūrītis. Pat atkritumu grozs pilns līdz atdurei un apkārt mētājas tas, kas nav ielīdis grozā. Lūdzu uz šo nometni nesūtiet bērnus, kuriem ir alerģija no putekļiem!!!
5) Gulētiešanas režīma nekāda, jo bērni vakaros varēja skatīties filmas līdz pat vēlai naktij, kamēr turpat arī „nolūza”. Pēc četrām gandrīz negulētām naktīm mana meita izskatījās kā spoks ar baismīgiem ziliem riņķiem.
6) Tualetes papīra trūkums. Labi, ka biju iedevusi vienu rulli līdzi. Meitai nācās aizdot to arī citiem. Ūdens netīrs. Pieņemu, ka rūsains. Daudzas meitenes vēl līdz 4. dienai nebija vakarā gājušas mazgāties. Un neviens viņas nepamudināja to darīt.
7) Nometnē nav medicīnas personāla. Vai kādai no audzinātājām ir mediķa izglītība, šaubos. Ceturtās dienas rītā zēni mētājās ar bulciņām (?!). Meita pagadījās ceļā un viņai trāpīja pa acīm (audzinātāju šajā laikā klāt nav bijis). Acis sāpēja un iekaisa, kļūstot sarkanas. Pa dienu, kad sazvanīju audzinātājas, ka braucu izņemt no nometnes meitu, man netika pateikts par viņas acīm. Par to uzzināju tikai tad, kad atbraucu uz nometni. Protams, ka pēc tam nācās apmeklēt acu ārstu un pilināt acīs zāles.
8) Pirmajā dienā, kamēr nodarbības vadīja Miranda, esot bijis daudz organizētāk. Turpmākās dienas Miranda aizbrauca prom, bērnus uzticot jaunajām audzinātājām. Līdz ar to organizatoriskajā ziņā viss kliboja.
9) Brīnos, kā citi bērni šo nometni var apmeklēt vairākus gadus pēc kārtas. Šogad esot bijušas tās pašas nodarbības kā pagājušajā gadā. Pat kaut kāds gredzens (vai cits priekšmets) esot bijis paslēpts tajā pašā vietā.
Pieņemu, ka pirmajos gados tika daudz darba ieguldīts nodarbību izdomāšanai, bet tagad notiek tikai „atražošana”.

Ceru, ka pēc šīs reizes meita vairs nekad neapmeklēs nevienu vasaras nometni. Žēl, ka tāda sanāca dāvana par labām sekmēm.

S Sg 05.07.2010

Es tikko 1. Reizi biju šajā nometnē un biju ar jūsu meitu 1 tornī. Viņa jau vairākas reizes ēdienreizees raudaja. Vsp mēs ārā gaājām diezgan daudz. It īpaši pēdējās 4. Dienās. Juusu meita pati teica ka maajaas negrib braukt. Nometnee bija loti jautri un taa bija tik piepildiita ar dazaadiem piedziivojumiem ka nometnes beigaas visi loti raudaaja.

V Vecaks 05.07.2010

Nu mans bērns nometnēs piedalās, kopš mirandasnometnes pirmsākumiem, sākuma vasarās pat pieteicās katru mēnesi savā. Pirmos gados bija kvalitāte, bija prieks un pati Osipova Lolita pārģērbusies kā Miranda visu laiku piedalījās nometnēs pati un nopietni piestrādāja pie nometņu scenārija, norises un slavas. Taču gadiem ejot viss kļuvis paviršāks, nepārdomāks, vairs ne uz bērniem orientēts. Un tā gulēšana uz matračiem pie zemes arī ir izmaksu ekonomēšana, naktīs pasākumi ārā, kad drēgs gaiss un bērns saslimst, bet dienās iekšā, kad nav ko elpot. Ja bērnu, kas nomāc vai ir problēma, tak nevienam tur tas neinteresē. Sākumā bērns varbūt arī bija pārāk mazs, lai spētu redzēt visas negācijas, bet tagad jau palielāks un vairāk analizē. Brrr, bērnu psihes ir svarīgākas.

V Vecaks 05.07.2010

Un ne jau katrs bērns tās negācijas spēj nodefinēt un vecākiem pateikt!!!
Iesaku Mirandai ieklausīties un sapurināties!!!
Muļķīgi te salīdzināt citu bērnu viedokli ar vecāku domām, jo vecāks ar atbildību un pienākumu daudz lietas redz tiešāk un konkrētāk. Nav jau jābalstās uz bērnu patiku vai nepatiku, ja maksātājs ir vecāks un svarīgas ir viņa domas un apmierinātība par bērnam sniegto pakalpojumu!!!

K Kristya. 06.07.2010

mani pašu nekas neiespaidoja, jo es apzinos, ka viss harijiskais ir tikai muļķības.tā mazliet noliferiski ir ticēt, piemēram, ka profesori ir apburti.tēlot viņi prot, jā.

A Anna 06.07.2010

Varbūt uzreiz uz teātra nometni?

L lk 06.07.2010

Te daudz pēkšņi istabas biedrenes saradušās- vnk nometnes organizātori uzdarbojas. tā jau dara tās nolaistās iestādes! Un mazs berns 11 gadīgs nerakstīs, ka citi bērni utt.. riebjas vienkārši tādi cilvēki!

N negacija 07.07.2010

Jā, nu traki, ka tik acīm redzami ir kritusies kvalitāte un vispār vēlme orientēties uz bērniem! Tajā nometnē manai meitai iepriekšējos gados pazuda arī iemainītā burvju nauda un nevienam tas neinteresēja. Nu klibo, stipri klibo tur tā organizācija!

K Kristya. 09.07.2010

Lk, kur ir rakstīta kaut viena istabas biedrene.?-ok, vienu redzu.

pati es biju no citas istabiņas, un adelīnu ne īpaši labi pazinu, redzēju, kā viņa brauc prom.
un ja kāds domā, ka esmu organizators, tad varu droši iedot kontaktpersonus kvai tiem pašiem dr.lv. :)

I I..... 10.07.2010

Mana meita bija Mirandas nometnē pirms diviem gadiem. Viņai bija 10 gadi un nometne notika Slokā un bija ar angļu valodas mācīšanos. Nu tā jau neko, garlaicīgi nav bijis, noslēgumā redzējām jauku koncertu ar dziesmām angļu valodām, dažādām dejām, jo bērni mācījās gan valsi gan hip hopu. Arī uz jūru bija vesti. Telefoni tiešām tika atņemti un vispār bija ieteikums tos neņemt līdz. Nedaudz sašokēja pirmā diena, kur diezgan skarbi bērni kā armijā ātri tika sašķiroti pa grupām un guļamklasēm. Nu gājām ieņemt vietas. Meitas klasē bija vairākas gultas un daži matrači. Gultās bija gultas veļa un viss kā vajag, bērni, kuri nepaspēja ieņemt gultas, dabūja vietas uz matračiem ar guļammaisiem un BEZ SPILVENIEM. par vienādu samaksu ļoti nevienāda gulēšana. Klase bija diezgan piebāzta ar gulētājiem un mantām. Mums ir vēl divu nometņu pieredze. Pagājušā gadā meita divas nedēļas nodzīvoja Ventspilī lietuviešu rīkotā angļu valodas nometnē. Telefons noteikti netika atņemts un tika lietots pašā vakarā pirms miega. Gulēja studentu viesnīcā divvietīgās izstabiņās, kur uz katrām divām istabām bija savas labierīcības. Bērni katru dienu mācījās angļu valodu un pēc izvēles apmeklēja sporta, mākslas vai spāņu valodas nodarbības. Par cik nometnē bija tikai 3 latviešu bērni un divi pārējie bija vecākā grupā, manai meitai tika pievērsta īpaša uzmanība, visu laiku apjautājoties kā jūtās un vai viss kārtībā. Kad meitas grupa gāja ekskursijā pa Ventspili ar lietuviešu gidu, meitai personīgi bija latviski runājošs gids. Tā nometnes pamatvaloda bija angļu, bet ja visi ir lietuvieši, protams ikdienā skanēja šī valoda. Bērni tika vesti uz akvaparku, ekskursijā uz Kuldīgu, uz Riežupes alām, Jūrkalni u.t.t. Katru vakaru rīkoti pasākumi ar balvām u.t.t. Divas nedēļas paskrēja nemanot un meita mājās pārbrauca ar balvu lēveni un kaudzi savu mākslas darbu.Jā, arī disku ar nometnes bildēm mums iedāvināja( Mirandā drīkstējām dažas bildītes nopirkt). Nezinu vai šo nometni varētu kāds pārspēt, ja mūsu prioritāte ir angļu valoda. Mirandas nometni meita ierindoja trešajā vietā no trijām, kaut arī īpaši nebrāķēja.

M Mamma 10.07.2010

Ja runa iet par nometnem, tad iesaku ieskatities www.vispasaulesberni.lv Nejausi pagajusogad uzduros reklamai draugos. Mana meita pagajusogad aizbrauca un sogad nevar sagaidit, kad atkal bus nometne. Si ir kristiga novirziena nometne, bet nekas ar varu nevienma netika uzspiests. Maneja neiet ne baznica, ne svetdienas skola, bet atbraucot no nometnes, bija pavisam cits cilveks- smaidiga, prieciga, laimiga. Stastija, ka visi vaditaji bijusi tik forsi, berni ari bija draudzigi, bijusas interesantas speles ( vaditaji gan ar berniem runaja angliski...par cik anglu val. novirziena nometne ) Nedela paskreja nemanot. Katra gadijuma, salidzinot ar kautkadam Poters bursanas nometnem, si iemaca ko cilvecisku.

J jurijs 19.07.2010

Skatos atspekotájos laikam ir pati Miranda un viņas "aģenti" šīs nometnes ir patiešām pēdējais sūds netīrība.

L liene 19.07.2010

izskatās vienkārši bērns ir bijis reti ārpus ģimenes, sailgojas pēc mammas un tad viss rādās sliktās krāsās. Vispār vai Jūs esat to visu aprunājusi ar nometnes vadītāju?
Nav labi izmantojot darbā vai kā citādi iegūtos, pieejamos e-pastus sūtīt savas privātās ziņas, jo es Jūs personīgi nepazīstot, šādu ziņju esmu saņēmusi 2x.

: :) 19.07.2010

izskatās, ka slikta reklāma arī ir reklāma, jo es tikko uzzināju, ka šādas nometnes vispār ir un teikšu godīgi, neko traģisku rakstā neredzu un apskatoties mājas lapu radās par šīm nometnēm interese, jo mani DELVERI būs tik kai priecīgi pagulēt guļammaisos :)
Iesaku ne vecākiem kuriem bērns ir audzis "siltumnīcas apstākļos" braukt kopā ar bērnu atpūsties ir jau arī tādas nometnes.

M mamma 20.07.2010

Mans bērns, arī, pašlaik ir šajā nometnē.Pirms viņu uz turieni sūtīju, zināju, ka mobilos telefonus tur lietot nedrīkstēs(tikai noteiktā laikā 1 x dienā), vakar viņš zvanija un teica:mammu tā nometne ir riktīgi forša!!! :)Pastāstija ko ir darijuši un kā jūtas...Ko man kā mātei vairāk vajag dzirdēt?Viss ir labi!
Par to mazgāšanos, bērniem pašiem jāmācās sevi kopt un ir ļoti labi, ka šādā brīdī viņi to var saprast, ka vecāki vienmēr klāt nebūs.Turklāt, pārlasiju visu līgumu, kas tajā teikts un arī dēlam izlasiju to, kādi noteikumi ir nometnē.Nekā tāda, briesmīga tur nav!!!
Jā mēs gribam bērniem dot to pašu labāko, bet reizēm mēs viņus ar savu pārāko labestību izaudzējam par siltumnīcas audziņiem, kuri nolūst, tiklīdz uzpūš stiprāks vējiņš.

I Indra 20.07.2010

Mans dēs daudz dārgākajā Spēkarukša nometnē arī gulēja u matrača. Istabiņa bija daudz mazāka - kādi 14 m2 uz 7 puikām, lai gan tik solīts, ka būs 3-4 bērni istabiņā. Un mobilos vispār nedrīkstēja ņemt līdzi.
Tā, ka neviens nekur nav ideāls. Un savus bērnus pie kārtības jāradina katram pašam. Tad nebūs pilna miskaste un putekļi visās malās. 11 gadi ir gana liela meitene, lai saprastu pati, ka jāmazgājas un savi gruži jāiznes.

D deniss 20.07.2010

Intersanti gan: Tie kas biju'si nometnés pék'sni sáku'si líst SUDZIBAS. LV un sakushi pieradit ka nometnes ir viss OK. Mans berns bija, nekas ipss tur nenotiek, nevajag sasapnoties ka tur nez kaut kas briesmigti intersants, ka apraksta. Bet ja nav kur bernus uz vasaru nogruzt tad ta ir ka darga bernudarza. Berni ir pabaroti, nodarbinati. ja vinam vienam jasez cetras sienas dzivokli tad labak tadu nometni.

ķ Ķazis 06.08.2010

Vai ar šādu ievārījuma pīnīti savainoja Jūsu meitai acis?

K Kristya. 11.08.2010

kā jau es teicu- šo saiti pārsūtīju dažiem maniem nometnes draugiem, kas arī bija nometnē. :)
uuun. es arī teicu, ka ja kas, ar mani var arī sazināties, nosūtot e-pastu.nekādi ''mirandas špioni'' te nav.
man jau prieks par jums, vecāki, ka jūs zinat tādu saiti kā sudzibas.lv.
un zinot to, ka parasti vecāki jūsu gados pazīst labi ja 10 interneta lapas, bet bērni daaaudz vairāk, nav brīnums, ka arī mēs te lienam. :)

G gti 11.08.2010

Izklausās, ka mammai aug mājās dārzenis ne bērns, kas jāapkopj un jābaro no karotītes.

Ja traucē nekārtība, vai tad neesat vēl mācījusi savu bērnu pie kārtības. Viņas istabā arī Jūs putekļus un mantas uzkopjat, vai tomēr viņa pati?
Kas notiks, ja katrs bērns, kad iedomāsies, sāks skriet pa nometnes klāt esošajām teritorijām? Tad ar visiem skolotājiem un profesoriem nepietiks, lai katru sadzītu kopā.
Telefonu nedrīkst atstāt bērniem tamdēļ, jo daudz emocionālākie bērni (līdzīgi Jūsējam memmītim) ik piecas minūtes zvanīs un raudās, - gribu mājās. Ticiet man, nevienas mātes sirds to neizturēs, un līdz vakaram Jūs telefonu atslēgsiet, vai pati atskriesiet pie bērna.
Telpas jāvēdina pašiem, pēc vajadzības. Un nevis gulēt ejot, bet kad neviens neatrodas telpās. Es ceru visi zin, ko nozīmē, kad sapūš - kaut vai sprandu.
Peldēt neveda - varbūt viņiem nebija profesionāli apmācīta cilvēka, kas varētu adekvāti uzvesties, ja kāds no bērniem sāktu slīkt. Tamdēļ krieviem ir sakām vārds, ja nezini braslu - ūdenī nelien. Normāli, cilvēks par visu aizmirstu un mestos palīgā, ne par ko nedomājot. Bet tieši šādos panikas gadījumos, mēs nepamanām, kādu citu, svarīgāku nelaimi.
25m2!!! Cik kvadrātmetri ir teltij? Un tajos guļ ne tikai cilvēki, bet atrodas arī mantas.

Vienīgais, par ko varētu sūdzēties, par ilgām stundām pie televizora, par tualetes papīra trūkumu un par to, ka bērniem dod ēst cietas kā akmens bulciņas. P.S. Beidziet reiz ucināt savu meitu un vienreiz sāciet viņu pielāgot reālai dzīvei.

P Pārdoma 21.08.2010

Savu bērnu tikko pārvedu no angļu nometnes Summer Adventure. Viss, ko raksta sūdzības autore atbilst patiesībai, gan mazie, smirdošie, piepuvušie matracīši, gan nevēdināšana, gan netīrība un arī pati Miranda nebija uz vietas, bet par bērniem atbildēja 19gadīgi jaunieši, kuri brutāli ņirgājās par mazajiem bērniem, gan mutiski, gan par fotogrāfijām. Samaksāju par nometni vairāk kā simt latus un neviens neuzskatīja par vajadzīgu brīdināt, ka nometnē būs garīgi atpalicis bērns. Nav jau nekas nosodāms, taču es uzskatu, ka man par savu naudu pirkto pakalpojumu ir tiesības zināt visas nianses un tiesības izvēlēties vai man tas ir vajadzīgs vai nē. Un tā netīrība, kas valdīja nometnes uzraugu telpā nav pat salīdzināma ar cūku kūti, šausmīgs bardaks. Man liekas, ka jābūt trakam, lai vēlreiz par savu naudu pirktu ko tamlīdzīgu, bērns atbrauca nelaimīgs, nomocījies, izvārdzis, morāli pazemots. Uzraugi bērniem šāva ar bumbiņpistoli, ja bērns momentā no rīta necēlās. Nometnes laikā viens puisis sagrieza roku ar stikliem, kurus nejauši izsita, asins plūda kā kautuvē, bet uzraugi ārā pīpēja, pēc tam bērnu aizveda uz slimnīcu, bet neviens neuzskatīja par vaja'dzīgu paziņot bērna vecākiem. Lopu cienīgā stilā bija šī nometne, kuru pirku par dārgu naudu! Vecāki, uzmanieties!