Mirandas nometnes / Burvju nometne Harija Potera faniem - dzīvošanas apstākļi nometnē

Par labām sekmēm šovasar nolēmu meitu (11 gadi) iepriecināt, dāvinot viņai iespēju izbaudīt vienu nedēļu nometnē. Tā būtu pirmā ilgākā reize ārpus mājas bez vecākiem. Izvēle krita uz „Mirandas nometnēm”, jo pamanījām reklāmas „Avenē” un „Ilustrētajā juniorā”. Uzķēros uz reklāmas saukļa – „Interesantākās piedzīvojumu nometnes bērniem!”. Atradām mājas lapu. Tajā tikai labas atsauksmes (laikam sliktās izdzēš).

Kad saņēmām glīto vēstuli ar līgumu un nometnes kārtības noteikumiem, bijām sajūsmā. Nometne tika ļoooti gaidīta. Sasapņojāmies ne zin ko, bet laikam sapņos pārcentāmies ... Meita nometnē izturēja tikai 4 dienas. Un man šis „prieks” izmaksāja 129 latus.

Turpmāk vēlētos uzskaitīt nometnes plusus un mīnusus, lai tie, kuri vēlas uz šo nometni sūtīt bērnus, būtu informēti.

Vispirms plusi, jo to ir maz:
1) Garda maltīte (meita teica, ka labās pavāres būtu jāpaaicina uz viņas skolu);
2) Interesantas nodarbības;
3) Jauni, jauki draugi.
4) Glīts nometnes krekliņš;
5) Labas audzinātājas (gados jaunas – pieņemu, ka studentes).

Tagad mīnusi:
1) Līdzko ierodas nometnē, tiek atņemti telefoni, kaut arī nometnes kārtības noteikumos uzrādīts, ka telefonus atņem bērniem līdz 5. klasei. Telefoni tiek izslēgti un glabāti vienā telpā. Savus mājiniekus var sazvanīt tikai vakarā no 19.30 līdz 20.00, kad visiem telefonus izdala.
2) Kaut arī arā ir silts un saulains laiks, man par lielu pārsteigumu, nodarbības pārsvarā notiek telpās. Pa visu dienu ārā bērni uzturas labi, ja 2 stundas. Rotaļu laukumiņā, kas atrodas pie nometnes, nebija spēlējušies nevienu reizi. Arī peldēt nekur negāja.
3) Katra nodarbība ilgst aptuveni vienu stundu, bet pēc tam apmēram 20 minūšu starplaiks. Šajā laikā bērni garlaikojas un nīkst savās nevēdinātajās guļamistabās, jo iziet ārpus nometnes telpām nedrīkst. Visas nodarbības ilgst aptuveni līdz pulksten 16. Pēc tam jau sākas pat 1-2 stundu ilgas nīkšanas pauzes.
4) Vienā mācību klašu telpā (apm. 25 m2) uz grīdas guļ 6 cilvēki. Matrači neatbilst bērnu auguma izmēram. Lielākajai daļai kājas sniedzas pāri tiem. Tiek piedāvāts apšaubāmas tīrības guļammaiss, tāpēc labāk, ja palags, spilvens un sega tiek vesti no mājām. Meita gulēja gandrīz zem skolotājas galda un putekļus uz grīdas pamanīja jau no pirmās dienas. Šaubos, vai guļamistabas grīdu, uz kuras salikti matrači, somas un apavi, vispār kaut reizi nedēļas laikā kāds izmazgāja. Bērni naktī gulēja telpā ar aizvērtu logu. Vai telpa vispār tika vēdināta – dievs vien to zin. Kad ierados meitai pakaļ, tiku ievesta guļamistabā. Es biju šokā no nekārtības, kāda tur valdīja. Gluži kā bomžu stūrītis. Pat atkritumu grozs pilns līdz atdurei un apkārt mētājas tas, kas nav ielīdis grozā. Lūdzu uz šo nometni nesūtiet bērnus, kuriem ir alerģija no putekļiem!!!
5) Gulētiešanas režīma nekāda, jo bērni vakaros varēja skatīties filmas līdz pat vēlai naktij, kamēr turpat arī „nolūza”. Pēc četrām gandrīz negulētām naktīm mana meita izskatījās kā spoks ar baismīgiem ziliem riņķiem.
6) Tualetes papīra trūkums. Labi, ka biju iedevusi vienu rulli līdzi. Meitai nācās aizdot to arī citiem. Ūdens netīrs. Pieņemu, ka rūsains. Daudzas meitenes vēl līdz 4. dienai nebija vakarā gājušas mazgāties. Un neviens viņas nepamudināja to darīt.
7) Nometnē nav medicīnas personāla. Vai kādai no audzinātājām ir mediķa izglītība, šaubos. Ceturtās dienas rītā zēni mētājās ar bulciņām (?!). Meita pagadījās ceļā un viņai trāpīja pa acīm (audzinātāju šajā laikā klāt nav bijis). Acis sāpēja un iekaisa, kļūstot sarkanas. Pa dienu, kad sazvanīju audzinātājas, ka braucu izņemt no nometnes meitu, man netika pateikts par viņas acīm. Par to uzzināju tikai tad, kad atbraucu uz nometni. Protams, ka pēc tam nācās apmeklēt acu ārstu un pilināt acīs zāles.
8) Pirmajā dienā, kamēr nodarbības vadīja Miranda, esot bijis daudz organizētāk. Turpmākās dienas Miranda aizbrauca prom, bērnus uzticot jaunajām audzinātājām. Līdz ar to organizatoriskajā ziņā viss kliboja.
9) Brīnos, kā citi bērni šo nometni var apmeklēt vairākus gadus pēc kārtas. Šogad esot bijušas tās pašas nodarbības kā pagājušajā gadā. Pat kaut kāds gredzens (vai cits priekšmets) esot bijis paslēpts tajā pašā vietā.
Pieņemu, ka pirmajos gados tika daudz darba ieguldīts nodarbību izdomāšanai, bet tagad notiek tikai „atražošana”.

Ceru, ka pēc šīs reizes meita vairs nekad neapmeklēs nevienu vasaras nometni. Žēl, ka tāda sanāca dāvana par labām sekmēm.

E Eseseseseseses 03.07.2010

gruuti pateikt, cik objektiivs ir rakstiitais, jo buutiibaa tas balstiits uz neapmierinata berna un vinjas mates viedokli. dazas lietas gan ir skaidras - par netiiriibu ir pamats suudzeeties - seit es domaaju par telpu netiiribu un neiztuksotajaam miskasteem nevis to, ka beerni karstaa vasaras laikaa nemazgaajas - to, ka regulaari jaamazgaajas, vajag maajas iemaaciit vecaakiem nevis audzinaataajaam nometnee. taapat nepiekriitu par mobilajiem - sazinaaties tacu vareeajaat katru vakaru; beerni galu galaa ir aizbraukusi atpuusties un izklaideeties, kaapeec dalja dienas buutu jaapavada tarkskjot pa telefonu. tas pats ir ar tv - sadaas nometnees tv buutu jaaskataas peec iespeejas minimaali, piemeeram, vakaros kaadu visiem intereseejosu filmu (hariju poteru, piemeram), bet nevis visu to bezveertiigo drazu, ko maajaas seezot var atskatiities..bet par to tuseesanos vakaros lidz plniigam speeku izsikumam gan vareetu buut diametraali preteeji viedoklji - deru, ka beern par to bija staavaa sajuusmaa, bet vecaaki gluzi preteejaas domaas..6 cilveeki 25m2 telpaa skiet normaali un ja bija vienosanaas, ka berni gulees uz matraciem, tad neko dizi tragisku tajaa arii neredzu. taapat man ir gruuti noticeet, ka sadaa laika beerni netika laisti aaraa speeleeties, bet vinjiem bija jaaniikst telpaas...par veseliibas probleemaam audzinaataajaam gan vajadzeeja vecaakiem pazinjot..
vispaar izlasot rakstiito, rodas iespaids, ka maatei ir tendence uz neapmierinaatibu un vinja ir viens no tiem cilveekiem, kuri pasi neprot izklaideeties, labi pavadiit laiku, bet gaida, lai vinjus izklaidee, taapeec biezi naakas piedziivot vilsanos. un so attieksmi vinja veiksmiigi ir nodevusi meitai, kura izskataas, ka vairaak visu no malas ir veerojusi nevis piedalijusies.
tas peedeejais tekstins - (c) Ceru, ka pēc šīs reizes meita vairs nekad neapmeklēs nevienu vasaras nometni. (c) - to visu apstiprina. mazliet jociigi tas skan; kaapeec vienkaarsi nesamekleet labaaku nometni, ja jau sii neapmierina nevis pec pirmas neveiksmigas pieredzes mest plinti kruumos un pazinjot, ka beernu vasaras nometnes ir sliktas peec definiicijas...

K Kristya. 03.07.2010

heijā, es ar jūsu meitu biju vienā maiņā.
pirmkārt, jau profesori vislaik bija brokastīs, pusdienās, launagā, vakariņās.
otrkārt, PAR TĪRĪBU ATBILD PAŠI ISTABIŅAS BĒRNI.
treškārt, bērni nemāk atvērt logu.?mūsu istabiņai vienmēr bija atvērts logs, mēs pašas to atvērām.šaubos, vai kāds nāks un vērs logu vaļā.

4) Vienā mācību klašu telpā (apm. 25 m2) uz grīdas guļ 6 cilvēki.-būtu jaukāk, ja istabiņā būtu 3 cilvēki, un ar dažiem nesatiek.?šie 6 cilvēki atļauj bērnam iepazīties ar vairāk cilvēciņiem.

gulētiešanas režīms bija drīzāk stingrs-max līdz pusē 3, tad nāca pieskatīt profesori.

par tuletes papīru gan beidzot piekritīšu-tas tiešām bija retos gadījumos.

un sōrrī, bet ir visas nodarbības jeb stundas katru gadu vienādas.

un ja bērni negrib mazgāties, vai vecāki tiem to nav iemācījuši darīt, tad nav jāmet viņus mazgāties.

vsp, nekādas 1-2 stundu nīkšanas pauzes nebija.vienmēr viss bija aizpildīts, biju vienkārši laimīga, ka bija 20.min.pauze starp stundām.

āāk, un jā, atzīstos-es telefonu nenodevu visu nedēļu, mani nepieķēra. :)

E Es 03.07.2010

Arī es biju šajā maiņā.

Par telefoniem: Arī mani mazliet neapmierināja tas ka vajadzēja odot telefonus bet ja dalībnieks zvanītu uz mājām katru brīvu brīdi, tad jau nometne viņam nesagādātu prieku. Viņi domātu tikai ''ātrāk uz mājām''

Starp mācību stundām bija 15 minūtes brīvas un tas nebija par daudz. Man pieņemsim bija tā, ka gribējās bišķin vairāk laika atpūtai bet tas tā.
Pa tām 15 minūtēm vajadzēja sagatavoties nākamajai stundai nevis tur skraidīt ārā utt.

Arī es gulēju pie skolotājas galda BET pirmajā dienā dalībnieki varēja paši izvēlēties kur viņi gulēs. Matrači: Jā, man matracis bija par īsu bet es priecājos ka tāds vispār bija. Un netaisīs jau katra bērna augumam atbilstošu matraci.
Par istabiņu kārtību un izvēdināšanu atbildējām mēs - paši dalībnieki.

Gulēšanas režīms: Jā, mēs negājām gulēt deviņos vakarā bet tad kad vajadzēja iet gulēt tad mūs stingri uzmanīja. UN uz aktivitātēm naktī varēja arī neiet.

Toaletes papīra tik tiešām bieži nebija bet varēja arī paprasīt profesoriem.

Es gan nebrīnos kapēc citi šo nometni apmeklē vairākus gadus poēc kārtas. Nometnes ir domātas lai atpūstos un izklaidētos!

Starp citu: Jūsu meita tajā dienā kad brauca prom, mums dažām meitenēm pateica, ka brauc uz mājām tikai tāpēc ka sāp acs.

R Rūts 03.07.2010

Atvainojiet, bet es ar jūsu meitu biju vienā maiņā! Piemēram es jau otro gadu braucu un tik traki jau nav! ES pēdējajā dienā raudāju par aizbraukšanu!!!

R Rūts 03.07.2010

Atvainojiet, tā ir piedzīvojumu nometne un jūs mazliet pārspīlējat!!!

R Rūta 03.07.2010

Atvainojiet, tik maz plusu nav ir KAUDZE PLUSU !!!

V Vecaks 03.07.2010

Mans bērns uz šīm nometnēm brauc vairākus gadus. Un es patiešām varu apgalvot, ka ar katru gadu kvalitāte šajās nometnēs krītas un pati Lolita Osipova ir kļuvusi daudz paviršāka nekā tas bija sākumā. Droši vien izdegusi. Pagājušā gadā mans bērns dzirdēja arī nepieņemamas rupjības tieši no Mirandas- Lolitas Osipovas puses, kura bija rājusi vienu puisi ar vārdiem- Tev sperma galvā sakāpusi utml. Nometnē līdzi bija arī viņas dēli un mazākais no tiem uzvedas nepieņemami, atļaujas lietas, kas pārējiem nometnes dalībniekiem sagādā nepatīkamus brīžus, taču Lolita aizstāv savu bērnu un cieš maksājušie nometnes dalībnieki. Paviršība ir vērojama gan dokumentu kārtošanā, gan saziņā ar vecākiem, gan plānošanā, visur, laikam naudas kāre ir ņēmusi virsroku, bet par kvalitāti netiek domāts. Un tas vispār ir kas nedzirdēts, ka par nometnes augsto dalības maksu bērniem pašiem ir jāmazgā savas istabas un jārūpējas par telpu uzkopšanu, tad jau tā ir darba noemtne ar apkopēju profesijas ievirzi? Esmu ļoti vīlusies un žēl, ka kaut kas tik idejiski jauks ir nonivelējies un sabojāts līdz nepieņemama līmenim.

Z Zita 03.07.2010

Varu ieteikt nometni - "Spēkaruksis". Meita pagājušogadu bija un šogad dosies atkal. Mani un bērnu viss apmierināja, sūdzību nekādu! :)
Tualetes papīrs uz vietas, guļ jaukās un mājīgās istabiņās, ar ēdināšanu viss ok!
Jauku atpūtu! :)

N nomalas 04.07.2010

Viena pagale nedeg! Izlutinātu bērnu mammām vienmēr viss būs slikti. Taču, palasot komentārus, sajūta, ka to komentē viens cilvēks. Ja jau meitene tika izņemta no nometnes pašā sakumā, kur tad pēkšņi tik daudz nometnes bijušo dalībnieku? Tas, ka nodarbības nenotiek laukā un nav peldēšanas, ir liels mīnuss. Un es savu bērnu nesūtītu arī gulēt uz grīdas matračiem, ir taču arī nometnes ar gultām istabiņās.

K Kristya. 04.07.2010

No malas- num, es sho paarsuutiiju arii savai draudzenei, tpc arii vinja iekomenteeja. ;)

K Kristya. 04.07.2010

un jā, es uz šo nometni braucu jau 2 reizi, man ļoti patīk.

G GG 04.07.2010

Pizģec, tie vecāki točno ar galvu nedraudzējas, samaitājot bērnus ar tām potera muļķībām. Tā stulbā māte varēja priecāties, ka meita vairs uz tādu sūdu nekad dzīvē braukt negribēs. Vismaz gudrāka par māti.

E elina 05.07.2010

Pekrītu Gg viedoklim, nav ko sūtīt bērnus uz tādām stulbībām. Lai iet jaunsargu nometnēs un padzīvo mežā. Kaut kādi izlutināti siltumnīcas stādiņi.
Šovasar biju Karpatos, tur skolēni nodarbojas ar kalnu tūrismu. Iet pārgājienos, nesot mugursomas un teltis. Paši sev gatavo ēst, tās teltis būvē. Pie ugunskura dzied dziesmas. Tā ir nometne, nevis kaut kāds tirliņu Potera saiets.

K Kristya. 05.07.2010

Elina, jā, varbūt tā ir norm.nometne, bet tad jau nevajag mūs apsaukāt par tirliņiem.

daži brauca, bet nelasījuši un neskatījušies filmas.

K Kristya. 05.07.2010

uuun, piemēram, mēs profesoriem paprasījām, kā var iznest miskasti-mums pateica, lai iedot profesoriem, iznesīs.
un nometnē jau bija rakstīts pie durvīm, ka ir mediķis, vīrietis bij, kapēc jūsu meita nevarēja pieiet pie profesoriem un pateikt.?sōrī, bet nu...

H h7 05.07.2010

Vai tik tās acis nesaapeeja no TV skatiishanaas? :) Diez vai no taa ka iemet ar bulcinju pa seju var savainot acis.

A Anna 05.07.2010

Bet vai šīs lietas nebija rakstītas līgumā kuru pirmstam parakstījāt?

> >Punkts 05.07.2010

Vajag gan, protams, ne jau bērnus, bet viņu stulbos vecākus. Nu, nevar nometne par poteru būt normāla pēc definīcijas. Saskalo bērnam acis ar visādām muļķībām, pēc tam brīnās, kam tikai viņi nesāk ticēt un nespēj normāli attīstīties, jo galva piebāzta ar šitādiem sviestiem. Bļin, palasiet, cik pasaulē Potera fani pašnāvības izdarījuši, nodzērušies, sākuši narkotikas lietot, psihenē nokļuvuši, jo paši sākuši ar visādām burvestībām un citiem sūdiem, iedvesmojušies no tā potera un viņam līdzīgiem, nodarboties.

E es 05.07.2010

Man puika bija Skubi Dū nometnē pag. gadā. Pieļauju, ka bija viņš pa mazu priekš tāda piedzīvojuma, bet reāli bērnam pēc tam bija problēmas ar gulētiešanu un murgiem naktī. Izrādījās, ka vakaros pirms gulēšanas viņi skatījušies Skubī dū multenītes par spokiem un bērna psihei tas bija biku pa skarbu. Atzīstu, ka pašas vaina- nevajadzēja tik mazu laist, kaut gan bērns ir ļoti patstāvīgs un šķita pietiekami pieaudzis.
Tā, ka katram vecākam ieteiktu kārtīgi izvērtēt sava bērna spējas!

S Sanita 05.07.2010

Cik cilvēku, tik dažādas domas. Protams, ka raksts ir tikai mans subjektīvais skatījums. Ja sapratāt, ka tās ir vaimanas, tad tās ir Jūsu problēmas. Drīzāk es vēlējos informēt tos VECĀKUS, kuri meklē internetā informāciju par Latvijas nometnēm. Ja šādu rakstu būtu izlasījusi pavasarī, es droši vien būtu vairāk gatava tam, kas nometnē sagaidāms.

Tā kā pārsvarā komentētāji ir jauni cilvēki, tad pajautāšu viņiem saprotamā valodā: „Vai kādreiz ir gadījies nopirkt glīti iesaiņotu konfekšu paciņu, kurā vēlāk izrādās ir kaut kas pilnīgi nebaudāms? Savukārt draugam šie, tavuprāt, nebaudāmie gardumi garšo.” Šoreiz tā gadījās arī mums. Tikai saldumu vietā bija nometne.

Varu pateikt galveno iemeslu, kāpēc meitu aizvedu no nometnes. Man viņu palika žēl, jo pārējie ģimenes locekļi atpūtās pie jūras, bet meita lielāko dienas daļu pavadīja telpās. Iemesls nebija ne netīrais ūdens un ne guļasvietas.