www.sudzibas.lv Mego Uzspiesta krievu valoda.

Mego - Uzspiesta krievu valoda.

Man nav nekas pret krieviem un krievu valodu, bet ja man to uzspiez, ka MEGO Tallinas iela, tas nav patikami.Es ar pardeveju runaju latviski, bet vina to pilnigi ignore atbildot krieviski.Laikam jau latviski runajosi pardeveji krizes laika ir retums.Tas notika 18.04.09.plkst.15:20.

J

T TIRLINSH 12.06.2009

es atkal regulāri Maximā laižu ķīniešu mēlē un ticiet vai nē--pārdevejas visu saprot, CIK man zināms, tad visas pardevājas pirms tam iziet ķīniešu valodas kursus...man nav problemu:D:D:D

J JānisAmoliņš 02.07.2009

Cilvēki nesajēdz, ka mums ir divkopienu valsts, tāpēc šeit nav tiesības tikai latviešu valodai. Ņemot vērā, ka te lielākoties ir divas lielās etniskās grupas, abas valodas ir šeit svarīgas. Riebjas šādi nacionālisti un stulbi letiņi, kam nu speciāli jāiet un jāķērkst, ka lūk tur krievelis atļaujas runāt tajā vaņķu valodā. Jums viņi ir vaņkas, bet paši pierādāt sevi kā pufaikciema līmeņa domātāji. Cieniet viens otru, tad arī krīze mazāk jūs skars, jo saskaņa, cieņa un mīlestība stāv pāri jebkurai krīzei.

L lava 14.08.2009

Man nav nekas pret valodu, kā tādu, bet Latvijā valsts valoda ir latviešu un tāpēc mīļie, vismaz sarunvalodas līmenī latviešu valoda nu būtu jāzin.
Vai tiešām krieviski runājoša vai turku valodā runājošs pārdevējs cer, ka vāciski runājošs pircējs sāks runāt viņu valodās?

L Liene 24.12.2009

Ar krieviem vajag runāt tikai latviski, lai beidzot sāk mācīties valsts valodu.

A Aleksejs 25.12.2009

Cilvēki, neejiet Mego, lai viņi bankrotē!

R rojs2 25.12.2009

Nu, es vienreiz tur jautāju ko nebūt, un pārdevēja, krieviete, tik ļoti centās izskaidrot latviski, bet negāja viņai nekādā jēgā, ka beidzot teicu, lai tik runā krieviski, tik daudz sapratisu, kaut gan ar'krievu valodu man ir problēmas...

K Katja 12.08.2010

Znajete vobweto V magazinah prodavci LATIWI toze negovarat po ruski!!! NO dla vas eto narmalno

A Artur` 20.08.2010

Lati6i... 4e vi tut paniku podnjali..? ne govorjat s vami po Latviski.. zna4et ne umejut.. a nas4et pradovcov lati6ej...vidno zazralisj i ne hatjat rabotatj za minimal.. vot 4isto majo mnenie..!

H Helena 21.09.2010

Vai vai vai cik šausmīgi? Pat laiks prezīci uzrādīts.Valstī ir tik daudz problēmu, smieklīgi vienkārši. Brauciet tad uz UK tur vairāk latviešu valodas, ir pat kolonijas.

D Dīdī 21.09.2010

ne drīzāk jābrauc uz īriju vai Angliju tur gan var gadīties ka pretī latvietis sēž:D

H hero 08.02.2011

Es piemēram runāju tikai latviski, pat, ja pārdevēja atbild krieviski.Bet tā ir pēdējā reize, kad eju uz tādu veikalu un Mego ir viens no tiem.
Otra lieta, jā, piekritīšu, valodas ir jāzin, tikai daži aizmirst, ka liela daļa latviešu, krievu valodu zin gandrīz kā otru dzimto valodu, jo auguši padomijā, kur krievu valoda tika uzspiesta ar varu.
Savukārt brīnos par dažiem cittautiešiem, kuri te Latvijā nodzīvojuši n tos gadus, bet latviski ne vārda nesaprot.
Tad nu man rodas jautājums, kāpēc man, Latvijā, būtu obligāta prasība zināt krievu valodu, bet savukārt, dažam labam krievam dzīvojot Latvijā latviešu valoda nebūtu jāzin?

M martins 08.02.2011

vispar jau ar 2010. gada februari stajas speka pastiprinatas prasibas sabiedriskaja sektora stradajoshajiem. ja nemaldos, tad runa bija, vismaz, par b limeni latvieshu valoda.
shini gadijuma iesaku uzrakstit iesniegumu valsts valodas centram ar noradi, ka velies tikt rakstiski informeta par parbaudes rezultatiem un pienemtajiem soda meriem.
visiem pardevejiem saskana ar Latviesu valodas likumu:
3.pants. (1) Latvijas Republikā valsts valoda ir latviešu valoda.

(2) Latvijas Republikā ikvienam ir tiesības vērsties ar iesniegumiem un sazināties valsts valodā iestādēs, sabiedriskajās un reliģiskajās organizācijās, uzņēmumos (uzņēmējsabiedrībās).
Ka ari ar Noteikumiem par valsts valodas zinasanas apjomu:
B līmeņa 1.pakāpe nepieciešama profesijām un amatiem, kas saistīti ar pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem un Profesiju klasifikatorā klasificēti ar šādiem kodiem:
4211 04 Veikala KASIERIS u.c.
17.3. vidējā līmeņa 1.pakāpe (B1) – persona spēj risināt vienkāršu dialogu par sadzīves un viņai zināmām profesionālām tēmām, īsi formulēt savu viedokli, lasa un saprot vienkārša satura dažādas tematikas tekstus, spēj uzrakstīt tipveida dokumentus (piemēram, iesniegumus, pilnvaras, aktus), kā arī vienkāršus tekstus par sadzīves vai ar personas darbu saistītām tēmām, uztver un saprot dabiskā tempā runātus vienkāršas struktūras tekstus par profesionālām vai sadzīves tēmām; (c)
attiecigi veikals atklati parkapj likumu un, iespejams, ka valodas sertifikats, kuru attiecigais pardevejs ir iesniedzis darba devejam, patiesiba ir viltots. vienkarsi vajag uzspiest uz valodas inspektoriem, jo viniem ir atsradats, ar kadiem jautajumiem noteikt darbinieku valodas prasmes limeni.
sini gadijuma iesaku nesakt ka tipiskajiem latviesiem njaudet, par valodu zinasanam-kjip kapec gan nevaretu okupantu valoda komunicet, bet gan sakt cinities par savu valsti un savu valodu.
piem. es, stradajot darba vide par vaditaju krizes laika darba vietu no okupantiem attiriju tiesi pamatojoties ar valsts valodas likumu, jo zinaju, kuriem tie sertifikati bija viltoti :D
vajag atbalstit savejos tautiesus, jo uz svesvaloda runanosajiem stradniekiem pieci latviesi rinda stav, lai stradat varetu.

S Sunis 29.12.2012

Ko tad var gribēt, ja kantoris ta krievu!!!

J jack 12.08.2013

Es ar pardeveju runaju latviski, bet vina to pilnigi ignore atbildot krieviski.

Tāpat arī ar latviešiem, nav nekāds brīnums, vairākas pārdevējas, ka arī apkalpošanas personāls ignorē krievu valodu un izņemot latviešu valodu vispār nevienu vārdu nesaprot citā valodā, nerunājot jau par angļu. Jā, ar vienas valodas zināšanu tālu netiksi..

S siikà 04.11.2013

Tas nav tikai Rîgas Mego, bet ari Liepàjà, O.Kalpaka ielà,
Tur arî attieksme ir tàda, , ja nerunàsi krieviski, tad tev te nav ko darît!
Biju nesen iegàjusi, jautàju pèc galas produktiem, pàrdevèja uz mani paskatîjàs, itkà, , ko tu te meklè, , ? Un aizgàja prom, , izdomàju, ja jau man nedod no letes desu, ießu uz piena produktalauktu, , tur apsargs klàt, rokas salicis, un stàv, , bèrnam saku, , iesim biezpiena sieriñus pañemt, apsargs klàt, stàv u nu neko, , , tießi pie sieriñiem, gribèjàs vien pajautàt, ko gribi? Bet aizgàju, tajà veikalà neeju, , nav pa celam! Kàda jèga stàvèt rindà, un nelaipnai krieviski runàjosai pàrdevèjai kko jautàt, ,

S sanija86 20.03.2014

Vajadzēja sūdzēties Valsts valodas centram, viņi sūdzības izskata diezgan ātri.

M monoya 02.03.2015

судитесь не судитесь! это ни к чему не приведёт! Что много народу хочет идти за маленькую зарплату работать в МЕГО? а те кто готовы идти и их берут не смотря на плохое знание латышского! Не надо зацикливаться на языке, возможно продавец с вами говорит на русском потому что ей так легче, или возможно ей стыдно говорить на латышском с большими ошибками. Главное чтоб продавец не был злым и не оскорблял вас, а остальное не важно...