www.sudzibas.lv MAXIMA Pārdevējas nesaprot Latviski...

Maxima - Pārdevējas nesaprot Latviski...

Kādu pēcpusdienu iegriezos piemājas mazajā maximā lai nopirktu tos plānos lietus mēteļus. Izstaigāju visu veikalu tomēr neatradu, nolēmu vērsties pēc palīdzības pie vienas no trijām blakusstāvošajām pārdevējām. Jautāju vai jums ir vienreizējie lieus mēteļi uz ko man atbildēja "što eto takoja" . Tā kā skolas laikā mācījos vācu un angļu valodu ar savām krievu valodas zināšanām lielīties nevaru un tāpēc kā pateikt lietus mēteļi krievu valodā nezinu. Tad tā pārdevēja jautāja otrajai un trešajai pārdevējai "što eta lietus mēteļi" abas arī nesaprot un tad manis uzrunātā pārdevēja atbild "ja ņepaņimaju što eta lietus mēteļi". Nu tā es tur kā muļķa latviete paliku tur stāvam. Šās tur pasmējās par manu krievu valodas nemācēšanu un aizgāja.
Kā vispār var tādus cilvēkus darbā ņemt.
Ar cieņu Šarlotta.

š

I ilze 27.12.2009

Tā nu ir, ka Latvijā ir viena valsts valoda un tā ir latviešu. Vispār jau darba devēji, lai izpatiktu krievu publikai liek runāt pārdevējiem ar viņiem krieviski, bet īstenībā tas nemaz nav jādara, jo sodīt par to nedrīkst. Bet tas, ka krievi, kas Latvijā dzimuši, auguši un nerubī nevienu vārdu pateikt latviski, ir vienkārši nekauņas! Esmu runājusi ar vienu sievieti, kas bodē, kur strādāju bija apkopēja. Viņa tā arī pateica, ka viņai nav jāzin latviešu valoda. Priekš kam viņai. Par latviešiem vispār savā aprobežotajā prātiņā bija visādas muļķības izštukojusi. Viņa mācēja divas frāzes- labrīt un visu labu. Viņa izskatījās krietni vecāka par saviem gadiem. Nu nav jau brīnums, ja visu mūžu par apkopēju vien strādā, kas kā darbiņš tomēr nav fiziski viegls. Bet nu, ja cilvēks neko vairāk savā dzīvē negrib sasniegt, tad tā jau viņa paša problēma un vaina. Stulbi gan, ka Maximā šādi cilvēki strādā darbu, ko citi būtu pelnījuši vairāk.

I ieva 05.02.2010

Vacija piemeram ir pilns ar turkiem-bet NEVIENS turks nedabuus darbu, ja vinjs darbaa nerunaas VACISKI, un vispaar vai Latvijaa nav bezdarbs?Vareetu tad jau labaak latvieshus njemt darbaa, vai vismaz krievus kuri RUNAA UN SAPROT LATVISKI!!!

A ami 10.08.2010

:D nezinu kas ar veikaliem, bet bankaa neviens cienoshs sevi vaditajs vai nu personala direktors nenjems darba cilveeku, cik vinjam nebuutu diplomus no aarzemem, ja vinjsh runa tikai latviski. Sorry, bet krivu valodu arii jaazin, ka jums tas visiem nepatiik. Es ta skatos, ka ir veikala tadi, kuri gan krieviski, gan angliski nemaak, un tie vairaakuma ir jaunieshi. Tad kads no tiem labums ir, ja tie var apkopot tikai latvieshus, musu valtsii ari ir tuuristi, kas lilaakaa daljaa ruuna kriviski:)

J Jūlija 24.11.2010

Lūk kāpēc ''Latvieši'' saprot krievu valodas rupjo žargonu, bet visu pārējo viņi nesaprot.Rīgā pārsvarā dzīvo Krievu tautas cilvēki un ko jūs tagad piedāvājat viņus visus apkaut?-Cik tad paliks Latviešu?20%un tie paši pensionāri.?Es esmu ievērojusi veikalos, ka jebkurš Krievs piejot pie pārdevēja pasaka''Labdien''vai''Paldies'', bet Latvietis iebrāžās veikalā un uzreiz skaļā balsī pa visu veikalu bļauj''Kur jums atrodās cukurs?''Nu ļoti skaisti no malas izskatās.Ļoti bieži dzirdu sab.transportā, kā savā starpā runā 2 latvietes ar krievu valodas izteicieniem.Tā kā Latvieši pasekojiet paši aiz sevis.

S Sintija 15.11.2011

Jūlija iemācies pati rakstīt latviešu valodā! :D Kas ir krievu tautas cilvēki? Un vēl teikums-Latvieši pasekojiet paši aiz sevis. :D Ja man atbildēs krievu valodā veikalā, es par spīti runāšu latviešu valodā, lai gan zinu krievu.

N Nadezda 25.08.2012

"Lietus metelis" pa krieviski-dozdevik.Bet pec Jusu ilgas diskusilas saprotu-TAS ir SUDZIBAS BOMBA.Manuprat:musdienas tipiska, normala situacija.Vieni ne zin, otrie-nesaprot.Abiem diviem pusem-jamacas un jabuco viens otru. Un bus miers un Laime!!!

S Savio 25.08.2012

Lika, Tev neliekas dīvaini, ka cilvēks, kurš dzīvo Latvijā, neprot runāt krievu valodā? Kad es strādāju lielveikalā pie kases, pie manis arī bieži nāca vecas tantes, kuras visus savus 100 gadus ir nodzīvojušas te, bet pa latviski pilnība nesaprot. Vot tas ir līmenis, kā tā vispār var. Es arī krievu valodu neprotu, un nemaz nenožēloju, kad vajadzēs, tad iemācīšos, bet nevis to krievu dēļ, kuri dzīvo Latvijā un neprot latviešu valodu.

S Savio 25.08.2012

Manuprāt, te daudziem ir problēmas ar elementāru saprašanu. Ja es aizbraukšu un sākšu dzīvot Turcijā, tad ar mani tik un tā neviens pa latviski nerunās. Kāpēc krievi iedomājās, ka latviešiem ar viniem būtu jārunā krieviski, ja dzīvo LATVIJĀ?

N Nadezda 26.08.2012

Hey, Savio ! Ne tupite . Ja Jums negribas macities Krieviski, tad jamacas Iriski.Ja Jus esat supertalantigs! Ne visi tadi!Jusu vestule ka viens ienaids pret visem, ne tikaj pret krievu omam. Nu negrib Savio dzivot mierigi, elpot brivi, runat /saprot/krieviski/un viss.Visas Eironaudas po-vetru! Nav tacu par ko strideties. Ata.

M meicha 01.09.2012

Nu ko, prieks, ka vairs nedzīvoju krieviskajā mikrorajonā un daudz mazāk saskaros ar tādām pārdevējām. Tas, ka nodzīvo visu mūžu LV un neiemācās latviski - kauns, bet viņiem jau tikai ļauns prieks par to, ka re kā var uzkundzēties tiem pazemīgajiem letiņiem bez savas stingras nostājas un pašapziņas, tie jau piekāpsies un runās krieviski.

M meicha 01.09.2012

Savio, es to pašu nesaprotu. Vai tad nav skaidrs, kur mēs atrodamies? LV nevis RUS un tāpēc ir jāmāk latviski, nevar obligātas būs krievu valodas zināšanas!

N Nadezda 01.09.2012

Labvakar, KUNDI!Ar basam kajam uz Lietuvu! Vai! Jums vairak patik Igaunija?Uz prieksu.Varbut seit, pie mums, Latvijaa- Jums ir viss kartiba?Esmu prieciga par Jums...Bez zinas, bez izglitibas, bez saprasana, bez naudas-uz prieksu, bet kur? Jums Spid? Ko? EU! Man, tagad, liekas, esmu dzimusi 12 gadasimta.Nadja.

N Nadezda 01.09.2012

ROBOTI nesaprot Jums! N.B.Kas ir viss labakajs "MAXIMA"? Tas ir-KOLLEKTIVS, kurs Jus apkalpo. Un kollekvivs ir briniskigs. BET:Alga-smiekliga, darb.grafiks loti briesmigs, visiem loti gruti stradat-ta ka "senlajciga Egipte".Manuprat.

S stikliniece1 02.09.2012

Kauns, ka neproti krievu valodu!!! Visi ir cilvēki! Pasaki ""paldies"", ka šie cilvēki vispār runā ar Tevi par šādu algu kādu viņām maksā!!!

A Alj 22.03.2013

idiomas musu gavaa

U uno 01.06.2013

учи русский!!!или на рынок за продуктами ходи!!!лол!

donna b 01.06.2013

Pasuti visu internetaa, tad nebus valodu problemas.

B bauskeniece2 21.11.2013

Maximā Rīgā, Melnsila ielā 22 ir tieši tas pats, dažas kasieres, darbinieki formas tērpā ar uzrakstu "Jautā. Varu palīdzēt" un apsargs nerunā latviski, bet atbild krieviski. Un diemžēl krievu pircējiem gan atbild krieviski! Tik traki nebija pat Ķengaragā, Višķu ielas Maximā! Vispār Melnsila ielas maximā apkalpošana ir zemā līmenī, atgādina padomijas gadus, bet tas laikam no veikala vadītājas atkarīgs!

P pokemons 13.08.2014

to Savio (Aug 25, 2012)
Tās vecās simtgadīgas tantes, kas nāca pie tavas kases visdrizāk dzīvo vienatnē un varbūt pat savā dzimtajā valodā tikai paretam aprunājas. Ļoti žēl, ka bērnībā tevi neiemācīja cienīt vecākus cilvēkus...

to Savio (Aug 25, 2012)
Nevienam cilvēkam nevar piespiest, kādā valodā viņam ir jārunā un kur viņam ir jādzīvo. Līdz ar to katrs pats izvēlas ar kādiem cilvēkiem viņš ikdienā saskarsies...

P. S.: Lietus mētelis – дождевик [dožģevik].

Latviešu tautas 14.08.2014

Lietus mētelis – плащ [plaš].