www.sudzibas.lv MAXIMA Valsts valodas nezināšana,vai negribēšana to zināt.

MAXIMA LV - Valsts valodas nezināšana,vai negribēšana to zināt.

Saucamajā jaunajā Olaines Maxima, viena no kasierēm, diemžēl vārdu neievēroju, vispār laikam latviski neko normāli nesaprot, kā tādus darbiniekus, kuri nezin vai negrib zināt valsts valodu, tiek pieņemti darbā, nepārbaudot elementāras valsts valodas zināšanas, tikai uzticas papīram, kuru var nopirkt gandrīz stacijas tunelī.
Vienkārši pajautājot viņai latviski kuras cigaretes ir vajadzīgas, viņa pat to nesaprot, dod pilnīgi ko citu, +tam visam pa virsu, ir ļoti neapmierināta, un prasa lai ar viņu runājot krieviski, jo redziet kundzīte nesaprotot ko viņai sakot. Un diemžēl šī problēma ir ne tikai šinī maximā, un ne tikai kasieres.
Un ne tikai tā ir problēma, ka man stāstīja viena strādniece, no Rīgas Maximas, zināmu iemeslu dēļ nevaru stāstīt, kura, un no kuras... Protams viņa tiks momentāli atlaista no darba... Priekšniecība ņirgājas par strādniekiem, liek strādāt vairāku cilvēku darbus par to pašu viena cilvēka, nieka aldziņu, kura ir tiešām neadekvāti zema, par to darbu, daudz stundām, ko strādnieki dara. Maiņas tiekot saliktas tā lai vienkārši cilvēks vairs nevarētu iet piestrādāt... Un sēž uz pliku algu.
Bet, nē, maximai ir jālielās, ka atvēruši atkal jaunus veikalus, kaut trūkst strādnieku jau esošajās, labāk būtu jau esošajiem un topošajiem strādniekiem pacēluši algas, lai uzlabotos apkalpošanas kvalitāte, strādnieku būtu vairāk, nebūtu mūžīgās rindas pie kasēm un plauktos nekad nekas netrūktu, kā tas ir diemžēl ļoti bieži, dēļ tā, ka trūkst strādnieku.

U

GoodMan 20.11.2018

Чего ты тут написал? Ничего не понятно. Пиши по-русски.

M Mareks Lusis 20.11.2018

Nesaproti? Brauc uz krieviju! Kas jums Krieviem vainas,ka nevarat iemācīties nevienu valodu?

M Mego izmeklētājs 20.11.2018

Pārdeveja ir klusais varonis kura cīnās pret smēķēšanas postu lietojot dažādas metodes .paldies šai atbildīgajai pardevējai

A Adventure27 21.11.2018

Nevienu? Krievi Latvijā zin vismaz 3.
Latviešu, angļu un protams krievu. Mums nav grūti iemācīties valodu(ne tikai latviešu un angļu) , tāpēc darbā mēs esam konkurētspējīgi.))Jā, ir cilvēki kuri zin latviešu valodu ne tik labi, ka gribas, bet tie vismaz cenšas) Pats galvenais vēlme!)

Tas nav obligāti uzreiz rakstīt, lai mēs braucam uz Krieviju. Te ir arī mūsu māja :)

GoodMan 21.11.2018

Да кому вы это пишите. Они же ограниченные. У них мир крутиться только вокруг их языка. Это их самое великое достижение. Они даже не понимают, что пока они учат один язык, запоминают все гарумзиме, мы уже знаем 2-3 языка. Им кажется что выучив их язык мы их сразу зауважаем и начнём с ними говорить только на этом языке. Они даже не могут додуматься, что уважать то их не за что. Образование развалено, медицина на нуле, работы с достойной зарплатой нету, цены на всё только растут. Поэтому не тратьте время на донесения до них рациональной информации, просто забейте на этих убогих и развивайтесь.

Pacco_al 22.11.2018

Ko šādi nervozie tirliņi darīs, kad šeit būs viesstrādnieki no citām valstīm, kaut gan nē, viss būs labi, jo latvietim jau tāda mentalitāte, līst pakaļā ārzemniekiem. Novēroju situāciju Befrites Juglā, ka viens latvietis ieraugot indiešu puisi, ne tikai uzreiz pazemīgi pārgāja uz angļu valodu, (kā krievu laikos uz krievu), bet arī sāka lietot vārdu - Sir. Indietis pat apstulba.

B Bombit 22.11.2018

LTMAS что за бред? Причём тут украинцы? Не хотят знать государственный язык, то пусть работают в другой сфере, но в сфере обслуживания человек обязан знать государственный язык. Разве это не абсурд, что человек, который здесь живёт и работает элементарно не понимает, что у него спрашивают сигареты? Тут дело не в том, что латышам только повод дай русских обосрать, люди тоже разные есть. Есть русские, которые живут тут по 20-30 и более лет и не считают нужным знать латышский и это их проблема.

B Bombit 23.11.2018

Как это не хотят работать? Работают же люди, в том числе, которые владеют и русским, и латышским. К теме о продавщице например, в Максимах, в Рими и других магазинах есть и другие вакансии, а не только сидеть на кассе, раз не знаешь язык, то можно работать на складе или в зале, товары раскладывать например. Кто не хочет работать в такой сфере, то его право, личное, каждому своё.