Maxima - 5 lati

Labdien!
Apsargs pie kases teica, lai eju viņam līdzi telpa, lai parādu mazo somu, viņam liekās, ka tur esmu ko iebāzusi. Tad teica, sauks policiju. Ja 5lati maksāsi, tad neko nesauks. Teica, rakstīs papīru, teicu, dokuemntu nav, prasīja vārdu un uzvārdu un personas koda pirmo daļu!!!! Nekādu video nerādīja. Teicu, nav 5 latu, nervozēja, tad teica, atnesīsi stundas laikā!!!! Ja ne, tad dos iesniegumu policijai!!! Uz iesniguma, izdomāti dati, nesaucu tak īstos. Un tukšas ailes. Cik tiesīga apsarga vaina?????

D

T terjers 20.09.2012

Kas tad bija tev tai somā? Nozagi kaut ko? Kāda ir TAVA vaina?

B bulka 20.09.2012

Ja tu kaut ko esi nozagusi, tad viņam tev nekas nav jārāda, bet pierādījumi ir.Vai tu apmaksā pirkumu vai viņš sauc policiju, pilnīgi pareizi!

Likumsargs 20.09.2012

Apsargam nav tiesības pārbaudīt jūsu personīgo somu saturu!
Apsargs drīkst tikai izsaukt policiju un pieaicināt divus lieciniekus un šo liecinieku klātbūtnē, rakstot protokolu, policijas darbinieki ir tiesīgi pārbaudīt Jūsu somu saturu. Apsargam šādu tiesību nav! Viņš var tikai jūs aizkavēt, kamēr ierodas policija. Jā, jā! AIZKAVĒT, nevis aizturēt!

D Dzgel 20.09.2012

Es teicu, lai visu preci ņem atpakaļ, tad man sanāks tie pieci lati, tad viņs devās pie kases, tad atpakaļ, viss notika baigi haotiski, tad atkal sava telpā, a tev 3 ar kapeikām ir, teicu ir, tad atkal, labi, stundu gaidu, nes 5 latus, es aizgāju un neko nenesu, nav ko baidīt tagad jau ar policiju, potokola nav, kaut kāds viltots paraksts un nepareizi dati)))) neiešu uz to veikalu un viss. A somiņā bija citā veikalā nopirkta gaļa - nu tik mazs gabaliņs, nu 300 grami kādi. Un tad kad iegāju un ieraudzīju tādu pasu, vēl pamodāju, a šausmas, man tak somiņa tāda pat un pacilaju to gabalu veikala plauktā))) I pie kases ar ta bija, klāt, bet par video vispār man neieminējās. Tagad sēzu un domāju, moz tos 5 latus aiznest!???????????? Ko ieteiksiet??????????? Vai nomierināties un sēdēt mierīgi????????????? Tādas aizdomas, ka tā naudiņa iemestos viņam kabatā!!! Un policija tak jasauc uzreiz, a ne jāskraida turp un atpakaļ. Biedēja, kad gāju prom, ka nodos policijai papīru, ja neatnesisu 5 latus stundas laikā.

Z zaptesburka 20.09.2012

Dzgel, ja neko veikalā neesi fenderējusi, tad nesaprotu, kāpēc vispār apsver domu viņam tos 5 ls maksāt, vai atdot produktus, par ko jau esi samaksājusi? Kāpēc???
Un kāpēc Tevi baida policija? Ja es zinātu, ka neesmu neko svešu ņēmusi, un kāds mani censtos iebaidīt un izpiest no manis naudu, es pati policiju sauktu!!!
Nekad neesmu dzirdējusi, ka tā prasītu naudu. Es vēl saprastu, ja Tu būtu nozagusi kaut ko 5 ls vērtībā, un apsargs piedāvātu iespēju, ka, ja Tu par nozagto samaksā, tad policija netiks iesaistīta.
Vispār ļoti dīvains stāsts. Tiešām neko tajā veikalā nenozagi?

Z zaptesburka 21.09.2012

Un par "tādu pašu" gaļas gabaliņu somiņā (bez čeka no tā cita veikala, pieņemu) - nesaprotu, kāpēc tad gāji vēl cilāt identisku preci maximas veikalu plauktos. Prātīgāk šķistu tiem plauktiem tieši ar līkumu iet (un katrā ziņā gaļu rokās neņemt), lai novērošanas video visi skaidri redzētu, ka neesi ne tuvu bijusi viņu gaļas plauktiem. Vai nu Tu esi samērā neloģisks cilvēks, vai arī stāsti pasakas, ka to gaļu citur nopirki.
Es teiktu tā - ja kaut ko nozagi, tad ej, samaksā. Ja nē, tad aizej un uzraksti sūdzību par pašu to apsargu. Vienalga, kāda ir situācija, izskatās, ka viņš vai nu izspiež naudu no bailīgākiem un nepārliecinātākiem pircējiem, kas neko sliktu nav darījuši, vai arī ņem kukuļus no zagļiem, par 5 ls palaižot tos vaļā. (Ja nu vienīgi, kā jau teicu, viņš nebija pārliecināts, ka esi nozagusi kaut ko par tiem tieši 5 ls).

D Dzgel 21.09.2012

Es neko nebiju zagusi, un ja godīgi, ja jau piesējās pie tā gaļas gabliņa brokastu, tad tas gabaliņs maksā drusku pāri latam, ko tad prasīja mistiskos 5Latus, es apstulbu, bija ar paziņas, man palika tik zemiski nepatīkami, gribejās ātrāk no turienes aiziet. A vedu meitu no rīta uz skolu un pa ceļam nopirku to gaļas gabaliņu, brokastīm sev, a tas pēc skolas iegāju Maximā, lai nopirktu kartupeļus un sīpolus. Pie reizes ar pagāju pie gaļas produktiem, ja nu kas iepatiksies. Nu i tad es tikai atcērējos ka man somiņā ir ar gaļas gabaliņš!!! Nu ko jau skriet un rādīt, domāju, ai, iziesu, kurš tur man soma līdīs. Bet mani tagad interesē jautājmums - ir tāds likums - 5ls par zagšanu))))) Un ja es neaiznesu tagad tosd 5lasus, man tagad i nevar radīties taja veikalā. Gaļu viņš atstāja sev vai veikalam. Pārējais pirkums latu vērtība tika atstāts man. UN ja šitais gudrinieks izdomā es nezinu ko iesniegt policija, ka es tur grabstos apkārt gaļai, tur tak īpaši ar nesaskatīsi, vai liku vai nē, tagad vel pa policiju valkās)))))))))) Bet maksāt viņam kabata tos 5latus ar negribu. A ko tad mani atlaida, tak sauktu polciju un formētu protokolu!!!
Ko darīt???

D Dzgel 21.09.2012

Un vēl, viņs nelika apmaksāt to gaļas gabaliņu, 5latus prasīja!!!

; ;jgi;ygv v 21.09.2012

Nabaga meita, kam tik duma māte...

R rojs2 21.09.2012

Nekādi 5 lati tev viņam nav jānes. par ko gan? turkla't apsargi ne no viena nekādu naudu nedrīkst prasīt. tā kā sēdi biksēs un nomierinies.

D Dzgel 21.09.2012

Paldies par gudro padomu!!! Tā ar darīšu.

G Guntiņš 23.09.2012

Pag, pag, man jau lieka, s ka autore kaut ko fleitē. Pat ja tas no rīta pirktais gaļas gabaliņš pirkts citā Maximā (nemaz nerunājot, ja pirkts citas firmas veikalā), uz tā taču ir uzlīme, kur pirkts, resp. maziem burtiņiem apakšā rakstīta veikala adrese. Ja uz gaāls gabaliņa iepakojuma nav uzlīmes, pirkts uz svara, tak tas izskatās savādāk iepakots kā esošajā Maximā iepakotie. To tak var redzēt un saprast, ka gaļa nav no šīs Maximas. Manuprāt, Dzgel te māna visus.

A aga 02.10.2012

Vajadzēja pašai saukt policiju uzreiz.

S sems 02.01.2013

12.pants. Apsardzes darbinieka tiesības un pienākumi

(1) Apsardzes darbiniekam, veicot apsardzes darbību, ir pienākums:

1) nēsāt līdzi apsardzes sertifikātu un nodarbinātā apliecību un pēc pieprasījuma uzrādīt to kontrolējošo valsts institūciju pārstāvjiem;

2) šajā likumā noteiktajos gadījumos ierobežojot personu tiesības un brīvības, pēc personas pieprasījuma nosaukt savu uzvārdu un apsardzes komersanta nosaukumu, uzrādīt nodarbinātā apliecību, kā arī sniegt paskaidrojumu, pamatojot katru konkrēto ierobežojumu;

3) nekavējoties sniegt informāciju Valsts policijai par gatavotu vai izdarītu noziedzīgu nodarījumu;

4) aizturēt personu, par kuru pastāv aizdomas, ka tā apsargājamā objektā ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu vai administratīvo pārkāpumu, un nekavējoties par to informēt Valsts policiju, fiksēt lieciniekus, apsargāt notikuma vietu un nodrošināt tās neaizskaramību;

5) neizpaust trešajām personām informāciju par apsargājamā objekta apsardzes tehniskajām sistēmām, apsardzes organizāciju un citu informāciju, kas kļuvusi pieejama, veicot apsardzes darbinieka pienākumus.

(2) Apsardzes darbiniekam, veicot apsardzes darbību, ir tiesības:

1) prasīt, lai persona izbeidz prettiesisko darbību un ievēro apsargājamā objektā noteikto kārtību, vai atkarībā no tās veiktajām darbībām lūgt attiecīgo personu atstāt apsargājamo objektu, kā arī izraidīt šo personu no apsargājamā objekta, ja tā nepakļaujas lūgumam un turpina pārkāpt apsargājamā objektā noteikto kārtību un šādu izraidījumu paredz apsargājamā objekta apsardzes noteikumi;

2) apsargājamā objektā pārbaudīt caurlaidi vai dokumentu, kas apliecina tā turētāja identitāti, ja tas ir nepieciešams, lai tiktu ievēroti apsardzes noteikumi, kuru izpildi uzdots kontrolēt apsardzes darbiniekiem;

3) lūgt, lai persona labprātīgi uzrāda personīgās mantas, transportlīdzekli vai kravu un tās atbilstību apstiprinošus dokumentus, ja šādas darbības ir paredzētas apsargājamā objekta apsardzes noteikumos. Ja persona nav sasniegusi 14 gadu vecumu, tās personīgās mantas drīkst pārbaudīt tikai šīs personas vecāku vai likumisko pārstāvju klātbūtnē ar viņu atļauju. Ja nav klāt minētās personas vecāku vai likumisko pārstāvju, apsardzes darbinieks izsauc Valsts policiju.

(28.10.2010. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 01.01.2011.)