www.sudzibas.lv LMT Komisijas maksas samaksa

LMT - Komisijas maksas samaksa

Sveicināti, visi!

Gribētu lūgt nelielu konsultāciju zinošiem cilvēkiem.

Bija uzkrājies neliels parāds par LMT tālruni, 50 LVL. Laikā nesamaksāju rēķinu, un viņi nodeva lietu parādu piedziņas kompānijai Creditreform, kuri man atsūtīja vēstuli uz e-pastu par parāda samaksu, pievienojot šiem 50 LVL vēl 30 LVL. Burtiski pāris dienu laikā sazinājos ar tiešo kreditoru, LMT un nomaksāju viņu rēķinu, 50 LVL. Piezvanīju viņiem, maksājums saņemts, viss nomaksāts, nekādu pretenziju vairāk pret mani. Tomēr ir vēl šie 30 LVL, kurus Creditreform mēģina piedzīt no manis. Sakiet, lūdzu, vai viņiem ir tiesības likuma kārtība piedzīt no manis šo komisijas maksu? Vai tiešām šī komisijas maksa ir traktējama kā kreditora zaudējums? Lūk, uz ko viņi man norādīja, kad pajautāju viņiem, lai sniedz man atsauci uz likumu:

Par prasījumu, par zaudējumu likumību.
"Atbildētājs no savas puses nav pildījis līgumiskās saistības, nav veicis savlaicīgi samaksu saskaņā ar pušu nodibināto saistību, kā rezultātā ir pieļāvis nokavējumu, kas sakaļā ar Latvijas Repulblikas Civillikuma 1651.pantu ir saistības izpildīšanas prettiesisks novilcinājums. Saskaņā ar Latvijas Republikas Civillikuma 1652.panta 3.punktu: "Parādnieka nokavējums ar visām tā sekām iestājas pats no sevis, kad viņš palaidis garām termiņu, kas nolikts izpildīšanai vai nu ar likumu, vai ar līgumu, vai pēc paražas, savukārt saskaņā ar Latvijas Republikas Civillikuma 1662.pantu nokavējums uzliek parādniekam pienākumu pilnā mērā atlīdzināt kreditoram visus zaudējumus""

Iepriekš paldies par palīdzību!

T

T Tarmizi 04.01.2010

Paldies visiem par atbildēm. Noteikti turēšu Jūs lietas kursā, vai nāksies man maksās vai nē :)

T Tontons 04.01.2010

Creditreformam ir jāmaksā tikai tad, ja parāds tiek atdots caur Creditreform norādīto kontu. Ja esat parādu atdevuši "pa tiešo", tad visas pārējās Creditreform prasības var tikt ignorētas. Nekādā melnajā sarakstā viņi Jūs ievietot nedrīkst.

Nekādu izskaidrojumu par šiem 30 Ls nesaņemsit, tā ir Creditreform iekšēji noteikta "takse", un likums šajā ziņā neko neregulē (manā gadījumā Intrum "par piedziņas pakalpojumiem" bija rēķinā pielikuši 42 Ls un par eksperta slēdzienu vēl 80 Ls, uz nekādām pieprasījuma vēstulēm viņi nereaģēja).

X XXXX 04.01.2010

Jā ... Re kā dzīvē iet...

L Liena 04.01.2010

Neskumsti... gan būs labi...

J Jāzeps 05.01.2010

Pirmkārt, skaties, vai parāds ir vai nav cedēts. Ja tas ir cedēts, tobiš pārdots parādu piedzinējam, tad laikam jāmaksā vien kredītreformam būs, bet, tiesa, ne vairāk kā pamatsumma un ne vairāk kā līgumā noteiktais līgumsods. Ja cedēts nav, tikai nodots piedziņai, tad maksā pa tiešo, bet tos pautus, reformus, justitijas utt. sūtiet .irst, pie viena uzrakstot policijā iesniegumu par izspiešanu vai krāpšanas mēģinājumu.

B Baņkieris 05.01.2010

-Civillikuma 2307. pants nosaka, ka piedziņas izdevumi ir jāsedz pilnvarotājam, šajā gadījumā LMT.
-Civillikuma 18.nodaļas 1.apakšnodaļā 2304.pants nosaka, ka pilnvarnieks nedrīkst gūt peļņu no lietas sev pašam, šajā gadījumā Creditreform.
Creditreform pieprasot no trešās personas kaut kāda veida samaksu par saviem pakalpojumiem, kurus Creditreform sniedzis LMT ir uzskatāms kā mēģinājums gūt papildus peļņu sev pašam, kas ir pretrunā ar Civillikuma normām, tātad prettiesiskas.
Cita lieta ir tad, ja parāds ir cedēts (šajā gadījumā nopirkts no LMT), bet pašreizējā situācijā neviens parādpiedzinējs parādus nepērk, bet tikai pārņem un par šo pakalpojumu kreditors samaksā piedzinējam.
**************************************************************************************************
Reāli tas ir apmēram tā:
Man klients X ir parādā kaut kādu naudas summu, es pats ar piedziņu nodarboties negribu, tāpēc nododu šo piedziņu firmai C, kas piedzen parādu manā vārdā un kad firma C šo parādu ir piedzinusi, tad es samaksāju šai firmai par sniegto pakalpojumu.
Latvijā sanāk tā, ka parādpiedzinēji piedzenot parādu pieliek klāt vēl savus izdevumus un rezultātā gūst peļņu, jo parādnieks, savas neziņas dēļ, samaksā piestādīto rēķinu, pēc tam parādpiedzinējs pārskaita kreditoram parāda summu un kreditors vēl samaksā par sniegto pakalpojumu!
Nekad neesat aizdomājušies, kāpēc parādpiedzinēji neielaižas nekādās sarakstēs ar parādnieku? Tas ir tāpēc, ka, ja sāktos tiesu darbi, tad parādpiedzinējam ir vieglāk "atkaratīties", jo papīru ta nav!
Paparasiet Creditreformam maksājuma grafiku, viņi jums mutiski pateiks, ka līdz katra mēneša tādam un tādam datumam ir jāsamaksā tāda un tāda summa, bet rakstiski viņi jums šādu grafiku nekad nedos! Ja kaut kas notiek greizi, viņi visu noliegs un visu vainu uzvels parādniekam!
Es personīgi esmu saskāries vienu reizi ar šādu firmu, samaksāju kreditoram un kad parādpiedzinējs centās vēl no manis piedzīt šos mistiskos piedziņas izdevumus, kurus viņš nevar pamatot, es atbildēju - es no jums neko neesmu saņēmis, nekādas vēstules! Lai pierāda pretējo! Pierādīt viņi neko nevarēs!
Tiesa paskatās, ka kreditoram pretenziju nav un ar to lieta beidzās!
Protams, labāk maksāt rēķinus laicīgi, lai nav jābaro šīs firmas, kuras iedzīvojās uz cilvēku lētticību un nezināšanu. Starp citu-esmu ievērojis, ja viņiem tiek cilvēks kurš pārzin likumdošanu, viņi arī runā uzreiz citādi!
UN GALVENAIS
Latvijā nav likumdošanas, kas regulētu parādpiedzinēju darbību un parādpiedzinēji šo robu izmanto saviem, savtīgiem nolūkiem!

Jezups pareizi saka!
JUMS IR JĀNOSKAIDRO, VAI PARĀDS IR CEDĒTS.
Ja parāds ir cedēts, tad jāmaksā Creditreformam;
Ja parāds ir pārņemts, tad jāmaksā LMT un Creditreform var ignorēt!

Ingai!
Jūs laikam tā pati, kas strādā Creditreform!
Jūs sakāt, ka jāmaksā! Uz kāda pamata? Lūdzu motivējiet un dokumentāli pierādiet!
Melnajā sarakstā jūs varat ielikt tikai pēc tiesas sprieduma!
Lindorff jau bija spiests man atvainoties un izņemt no saraksta, jūs gribat tādu pašu rezultātu? Būs!

I Inga 05.01.2010

Parādniekam lūdzams sazināties ar mums! Creditreform Latvija

Adrese: Skanstes 13, Rīga, LV-1013, Latvija
Tālrunis: +371 67501030
Fakss: +371 67501040

J Jāzeps 05.01.2010

Parādniekam NAV AR JUMS JĀSAZINĀS. Ejiet d..st un lūdziet Dievu, lai viss, ko tagad dara, kādreiz 10x nenāk atpakaļ. Zirgs nāk pie auzām. Ja Jums ko vajag, paši meklējiet, bet parādniekiem vēlreiz atkārtoju - NEMEKLĒJIET CREDITREFORMU, NEKO VIŅIEM NEMAKSĀJIET, ATBILDIET TIKAI UZ IERAKSTĪTĀM VĒSTULĒM TĀDĀ PAŠĀ VEIDĀ (ja vajag atbildēt), bet, pirms atbildiet, pakonsultējieties ar kādu juristu vai kaut I-netā, pilni forumi ir ar reāliem padomiem, kā ar tiem idiotiem runāt (piemēram, www.kreditnemeji.lv blogā), pa telefonu sūtiet tādas m..ķeles ingas uz Salaspils šosejas, lai bāžas virsū cilvēkiem tur.

A Aleksandrs 05.01.2010

creditreforma nodarbojas ar naudas izspiesanu julija ljovockina, kura pa naktim vel piepelnas uz caka ielas, loti laba maukele.

I Inga 06.01.2010

Paldies par jaukiem vārdiem!

R RobinsHuds 08.01.2010

Kredītreforma ir kā gnīdas kas piesūcās uz citu rēķina.Atraduši labo veidu kā pelnīt.Protams nav jārunā tik daudz ja nezin vai spēs samaksāt.Man arī bija saistības ar viņiem, tikai man izdevās izsprukt uz tā rēķina ka tas cilvēks jau bija miris.Šie pilnīgi šokā ''Kā miris''.Tas summas kas pienāk klāt pie rēķina ir bišku palielas attiecībā priekš tiem 50Ls.Vispārjau kā manu parādu var kādam pārdot.Tājau mēs jebkurš varēsim atrast kādu muļķi kas kādam parādā un tākā bankas katru mēnesi iekassēsim tikai naudiņu.Stulbākais ka ieliek uz 10 gadiem melnajā sarakstā.Nezparko.Vaitad es kādu esmu noslepkavojis ka tā jādara.Tā notiek tikai te pie mums Latvijā.Normāli būtu ka tas parāds vilktos līdz un tikmēr kamēr esmu parādā man neko neviens nedod, bet tiklīdz nomaksāju tā atkal viss kārtībā.Tas ir taspats kas sapīties ar nolādētajām bankām.Tās pat epastos vairs neliek mieru.Redz mūsdienās esot nauda par brīvu tapēc tikai grābiet un ņemiet, jo atkal latvijā kāds miljonārs pietrūkst.Un jakāds ieejot lielveikalā piedāvā anketu aizpildīt tad zini ka otrā dienā zvanīs no dnb vaikā tamlīdzīgi.Uzmācās kurvien var un kāvien ar.

H hohoho 08.01.2010

Ko tik te nevar uzzināt????

E Edvins 10.01.2010

Nu gan nosm'ejos, palasiju, REZUME;ko jus g'anaties, tas jau liecina par jusu intelektu un attieksmi un lai es klausitu tadu kas D suuta, jums tak izglitiba 3 klases un 4koridori.Man ar pasam ir krediti 1 mazins jau lindorfa, bet nu es maksaju!
Vai jus pasi lasit makat, mes visi pasi pasrocigi esam parakstijusi sev spriedumu parakstot ligumus, tur vis jau ir pateikts par sekam, ka nodos 3 personaiun iesniegs skirejtiesai, vai zinat kas ir3 pers. un skirejtiesa!?3 persona ir tie pausi un reformi, parakstot ligumu jus pasi, tai skaita ari es, piekritat, taka jamaksa vien bus, skirejtiesa proces notiek 3 dienu laika viena tiesnesa sastava un zdec mums ir, neceriet uz baigi garam tiesas pravam, man pazinja strada GE Money un vinji gatavo tiesai 1000> lietas menesi, ari es ir meslos lidz ausim, bet nemaksat netaisos, iesaku pastudet savus ligumus, protams ja makat lasit un klausit tos kas iesaka maksat!
DRIBAT PARBAUDIT KA STRADA MELNIE SARAKSTI, JA JUMS IR PARADS PAMEGINIET PANEMT UZ PECMAKSU MOBILO TEL.100% NESANAKS, MEGINAJU:):):)ZINU
OTRS IETEIKUMS-KLAUSIET TOS KAKAT SUTITAJUS UN DRIZ BUSIET TADOS MESLOS KADOS ES NEBUSU, IZVELE JUSU ROKAS(vai tiesam domajat ka zviedru stivenseni visu savu naudinju atdavinas Latvju antiniem?
A par pausiem es nesatraucos man sis mehanisms tomer patik labak neka uzreiz sanemt vestuli no tiesas un tiesu izpilditaju pie durvim!

B Bite 10.01.2010

man ar creditreform piesējās dēļ 5 latu parāda bitei, ko nebiju paman;ījusi, uzlika uzcenojumu 10 latus un kaut es jau biju samaksajusi Bitei, pedc 2 dienam pienak Creditreform vestule ar savu rekjinu... netaisniigi, bet neko dariit- nacas maksat tiem izspiedeejiem...tipa kavejums tapat bijis...

A Aleksandrs 10.01.2010

lai liek sarakstos, telefonu panemsu par skaidru naudu:)a tu, antin, baro svensonus un nem mazcenniekus-sudus:)))

O oskars 10.01.2010

Edvin, palasi, ko raksta Jezups!

I Inga 10.01.2010

Jūs visi man nonāksiet melnaja sarakstā!

R red 14.01.2010

Pats darbojos parādu piedziņas uzņēmumā, un prakse, ka parādu piedziņas uzņēmumi piedzen savas izmaksas un peļņu ir tīra ķeršana uz muļķi. Likums to nenosaka, tamdēļ arī LMT paredz līgumsodu par laikā nesamaksātiem rēķiniem, kā arī Civillikums nosaka likumīgos procentus - 6%/gadā, kas tiek piemēroti, ja līgumā nav noteikts līgumsods. Šī summa tad arī tiek paredzēta, lai segtu zaudējumus par laikā nesaņemto pakalpojuma samaksu.
Pārējais viss var būt traktēts kā tiesvedības izdevumi, bet tā kā nav nekādu likumu, kā arī noteikumu, kas noteiktu to apmēru, tad summa 30 LVL par vēstules atsūtīšanu varētu tikt apšaubīta. Tikpat labi var būtr parāds 50 santīmi, un kreditors to nodotu 5 parādu piedziņas uzņēmumiem, kur katrs prasītu 30 LVL. Vai tas šķistu samērīgi?
Tātad teorētiski, ja Creditreform ir sūtījis ierakstītu vēstuli, ar visiem parakstiem un juridiski pareizi noformējis, tad tiesā viņš var mēģināt piedzīt parādu 30 LVL, kur veiksme ir aptuveni 50%, bet no sākuma viņiem parastajā kārtībā jāsamaksā nodeva 50 LVL + tiesas kancelejas izdevumi. Tā kā diezvai viņi riskēs ar 2x lielāku summu, lai mēģinātu kaut ko piedzīt. Visticamāk viņi ievietos savā melnajā sarakstā un ar to viss beigsies. Kā, piemēram, SMScredit izsniedzot savus aizdevumus, vēl nevienu reizi nav tiesājies, jo izsniegtajiem aizdevumiem 50 un 100 LVL jāmaksā tik lielas komisijas un apziņa, ka var nedabūt to atpakaļ biedē no tiesāšanas procesiem...