Lindorff - Jautaajums

Labdien!

Lieta sekojosha - Man bija paraadsaistiibas ar kaadu uznjeemumu, kuru summa sasniedza apm. 90 Ls. Peec kaada laika man no Lindorff pienaaca veestule, ka esmu paraadaa jau paari par 200 Ls + saaka katru meenesi naakt par 20 Ls lielaaks reekjins (paraada piedziishanas izdevumi). Nezinaashanas deelj un bailees par sabojaatu krediitveesturi nomaksaaju ( aptuveni peec 5 meeneshiem) apm. 300 Ls lielo lindorff reekjinu. Cik es te palasiiju par paraadu piedzinjas uznjeemumu darbiibu, tad laikam esmu izdariijis kljuudu. Vai ir kaada iespeeja paarmaksaato summu atguut?

Jau ieprieksh paldies!

K

S sviests 10.09.2009

Labāk pieprasi papīru ar visiem parakstiem, ka esi nomaksājis parādu + procentus, lai nesanāk, ka pēc gada, pieciem atkal kaut kas palicis nesamaksāts un summa pieaugusi.

S sfsdfsd 10.09.2009

ir tāda lieta likuma ietvaros - tādas iestādes kā kredītreforms un lindorfs nevar no tevīm iekasēt parādu - tas ir - valstī ir personas datu aizsardzības likums, kurš nosaka, ka bez tavas ziņas tavus personas datus nedrīkst nodot vai izmantot citi, tad kad kautkādu darījumu veic un tur paredzās vēlāk piedziņa, tam kreditora jāinformē tevi par lietas nodošanu piedzinējam, bet viņš nedrīkst nodot tavus personas datus un neziņot tev, tātad atliek piedziņa tikai caur mūsu tiesu un otrs lielākais jautājums - kā kāda firma var nodot tavus personīgos datus starptautiskai firmai, kas nav reģistrēta latvijā un kurai ir filiāle tikai te latvijā, viennozīmīgi nē - turklāt nenotiek tava parāda pārpirkšana - cesešana, tātad to firmu darbība kā lindorfs nav likumīga. pašam bija strīds ar biti par pakalpojuma nesniegšanu un nevēlēšanos no viņ puses lauzt līgumu - arī lindorfs sāka braukt augumā - tad nu lūk, viņiem aizsūtīju vēstuli, kur viss tika izskaidrots no likumu puses, ka viņi nedrīkst nelikumīgi iegūt manus persnu datus un ja viņi kautko burkķēs - tiks iesūdzēti tiesā un kreditoram arī bija nosūtīts pieprasījums ar kādām tiesībām viņi bez manas atļaujas izplatamanus personu datus starptautiskām firmām. kā arī bija man pirms gariem 8 kad no tādām starptautiskajām kredītu piedzinēju firmām bija noplūduši mani dati un nigērijā bija nodibināts kautkāds uzņēmums un ka es esot kautkādam tur parādā utt par 8milj. saprotiet kas notiek ar tādām starptautiskajām kredītpiedzinēju firmām - uz viņām tiko viņas ir ārpus latvijas - tavus personas datus var tirgot, dāvināt, atdot utt jebkam, un nebrīnaties ka kādreiz braucot ceļojumā jūs uz kādas robežas arestē kā parādnieku. tāpēc iesaku neņemt neko uz kredīta un ja tādi lindorfi kautko piedzen - sūti viņus uz poda un parādu samaksā tam kuram esi parādā

O Olga 10.09.2009

Nekā, ja līgumā, kurš tika slēgts ir atrunāts, ka neizpilītu paradsaistību gadijumā lieta tiks nodota parādpiedzinējfirmai, tad viss ir likumīgi. Bet tagad jebkurā līgumā tas viss ir atrunāts. Tā kā. Viss likumīgi, neko tur vairs nepanāksi. Vienīgais jā, vajadzēja visus iespējamos papīrus dabūt no viņiem, ka parāds ir nomaksāts. Vismaz saglabāt to rēķinu un apmaksas kvīti. Lai turpmāk nav nekādu problēmu.

S sfsdfsd 10.09.2009

tur tā lieta ka nevienā līgumā nav tāda aprakstītā punkta, ir tikai punkts, ka tiesas ceļā!!!

O Olga 10.09.2009

Nu tad drīkstēja tikai caur tiesu, bet nezinu, vai nav par vēlu. Varēji sūdzet tiesā viņus tad, kad tikai atnāca tas paziņojums no Lindorfa, bet tagad, kad jau samaksāji, var teikt piekriti.

B Baņkieris 11.09.2009

Tagad jau samaksāto naudu atpakaļ nedabūsi!~
Vajadzēja maksāt 90Ls tam, kam biji parādā un ignorēt Lindorff, lai viņi draud ar tiesu darbiem. Ja parāds ir nomaksāts, tad viņi neko Tev nevarēja izdarīt! Jo faktiski parāda nav!
Vai arī vajadzēja uzreiz, kad saņēmi vēstuli no Lindorff, sūdzēt viņus tiesā par augstiem piedziņas izdevumiem, kas ir no gaisa grābti un neiet nekādos likuma rāmjos iekšā!
REĀLI-VIŅI NEKO NEVAR IZDARĪT KAMĒR PARĀDS NAV CEDĒTS! BET ŠĪS PIEDZIŅFIRMAS NEKAD NEVIENU PARĀDU NECEDĒS, JO TAS NAV VIŅIEMFINANSIĀLI IZDEVĪGI. VIŅI "ĶER UZ MUĻĶI" UN DIEMŽĒL LIELĀKĀ DAĻA ARĪ UZĶERAS! NO TĀ ARĪ VIŅI DZĪVO!
Man piemēram, ja gadās ielaist kādu parādu, tad neviena parādpiedziņas firma neņemās administrēt manus parādus, jo zin, ka no manis neko nedabūs, izņemot tiesu darbus!
Ir jau gan Lindorffs, gan Creditreforms, gan Paulks konsults apsvilinājušies un rezultātā nevis es viņiem, bet viņi man vēl ir maksājuši PAR IEJAUKŠANOS PRIVĀTAJĀ DZĪVĒ UN NESLAVAS CELŠANU!
Neuzķeraties uz viņu draudiem!~Jo 99% ko viņi dara ir NELIKUMĪGI! Uz muļķi ķer!!!
NEESIET NAIVI!!!

K Kriss 14.09.2009

Nu ja, taa jau man likaas, tik gribeeju paarliecinaaties... Apstiprinaajumu, ka viss ir apmaksaats gan es vinjiem pieprasiiju jau uzreiz peec apmaksas, lai peecaak nesanaaktu nekaadas probleemas. Vieniigi nokaitinaaja fakts, ka vinji ar gariem zobiem iedeva sho dokumentu, katru reizi atrunaajoties, ka nekaads pieprasiijums no manas puses nav bijis, tomeer beigu beigaas izdevaas...
anyway - paldies visiem par izsmeljoshajaam atbildeem, buus man maaciiba uz priekshdienaam :)

S Sanita 09.02.2010

Ja, bet kur tad var sudzeties par viniem.Man piemeram Lindorfs ir uzlicis no 240Ls par piedzinu un procentus summu 513Ls.Tagad katru menesi ir jamaksa 20Ls un, piemeram, ja es nesamaksaju laicigi, atkal aug strauji procenti.Nedela aptuveni 9Ls klat.del viniem tagad atrodos arzemes, lai varetu atmaksat so summu.Sutu naudu uz majam un vini maksa par mani, bet janvari sanaca maza aizkavesanas, jo darba nebija, vini atsutija man uz e-pastu bridinajumu un maksajumu grafiku, kaut man vinu nevajadzeja, jo zinu, kad un ka man jamaksa.Bet atkal ir viens bet-vini par katru reizi-maksajuma grafika vai vestules nosutisanu, atkal skaita klat 3Ls.Tapat ari tika atskaitits par maksajuma grafiku, ko sanemu e-pasta.Nu tas jau ir par traku!Mana mamma citigi maksa manu paradu LV un saglaba visus cekus.Palicis pec summas bija, kad visu saskaita 170Ls, bet, ja es saskaitu to summu, kas vel jamaksa, ko vini man grafika atsutijusi, sanak vel jamaksa 240Ls.Tas sak parversties par murgu un liekas, ka es no viniem nekad netiksu vala.Ludzu iesakiet kads man kur es varetu sudzeties par viniem un varbut kads var dot labu padomu.

L Likumsargs 13.09.2010

CIK REIZES IR JĀSAKA, KA ŠĪS FIRMAS KĀ LINDORFF, CREDITREFORM UN CITAS IR JĀIGNORĒ!!!
Protams, no sākuma noskaidrojiet kam, cik esat parādā. Ja arī esat parādā kādam, tad atmaksu jāveic tikai kreditora kontā!
Ja gadījies aizkavēties ar maksājumiem, tad jūsu pienākums ir atmaksāt pamatsummu, procentus un kavējuma naudu!

Lindorff draudēs ar tiesu darbiem un tā tālāk, neņemiet galvā! Neviena šāda tipa firma nesūdz tiesā kredītņēmējus par mazām summām, jo viņiem tas nav izdevīgi!

Turklāt iesaku pastudēt likumdošanu:
Lūk neliels ieskats:

Pēc Civillikuma vai jebkura cita normatīva akta kreditņēmēja pienākumos neietilpst atmaksāt piedziņas izdevumus.
Civillikuma 2307.pants nosaka, ka piedziņas izdevumi jāsedz pilnvarotājam.
Civillikuma 18.nodaļas 1.apakšnodaļā par pilnvarojuma līgumiem, 2304.pants nosaka, ka pilnvarnieks nedrīkst gūt peļņu no lietas sev pašam.
Pieprasot no kredītņēmēja, kā trešās personas kaut kāda veida samaksu par parādpiedzinēja pakalpojumiem, kurus piedzinējs sniedz aizdevējam, ir uzskatāms kā mēģinājums gūt papildus peļņu no pilnvarojumā dotā uzdevuma izpildes, kas kā jau pieminēju ir pretrunā ar Civillikuma normām, līdz ar to prettiesisks.

Un nekādā gadījumā neskaitiet naudu uz šīs firmas kontu, tikai un vienīgi uz aizdevēja kontu!

Manā praksē bija gadījums, kad kredītņēmējs pārskaitīja naudu, bet parādpiedzinējs to paturēja sev kā piedziņas izdevumus un kreditoram neko nepārskaitīja!

Ja parāds nav cedēts, tad jums ir likumīgas tiesības ar šādām firmām "neiesieties"!

Un vēl:
Mūsu valstī ar inkaso darbībām drīkst nodarboties:
- Valsts ieņēmumu dienests;
- Zvērināti tiesu izpildītāji pēc tiesas lēmuma!
Viss, vairāk nevienam nav tiesības pieprasīt no jums kaut kādas samaksas!

N nina 27.09.2010

es gribu zinat par ko man ir parads ja neesmuneko ne ņemusi neko sliktu darijusi.paskaidrojiet man par ko man jamaksa ja neesmu parada.