Līgumsods - Līgumsods

Vai līgumsods var pārsniegt pamatsummu? Pamatsumma Ls 150.00 un līgumsods Ls 178.50.

M Maddalena 09.07.2013

Un kam tu to prasi? Prasi tam, kas to sarēķināja, un lasi līgumu.

T Tince 10.07.2013

Var.

Skat. arī šo no Civillikuma:
1724.1 Līgumsoda cietējs var lūgt samazināt pieprasīto līgumsodu līdz saprātīgam apmēram, ja tas ir pārmērīgs, salīdzinot ar neizpildīšanas vai nepienācīgas izpildīšanas radīto zaudējumu vai ņemot vērā citus apstākļus. Ja līdzēji vienojušies, ka līgumsoda samaksa atsvabina šā soda cietēju no procentiem un augļiem, kas no viņa pienākas, kā arī zaudējumu atlīdzības, tad samazinātā līgumsoda apmērs nedrīkst būt mazāks par otram līdzējam nodarītajiem zaudējumiem.

adiabo 27.07.2013

Kā pakalpojuma maksa var būt lielāka par pakalpojuma vērtību? Kad tu ņem naudu tu saņem pakalpojumu - naudas lietošanu uz kaut kādu laiku.