Latvijas Onkoloģijas Centrs - Slikta attieksme

Nekad nedomāju ka ķīmijterApeite, var atļauties nesniegt palīdzību, ja slimnieks ierodas ar sāpēm. Šodien 27. Aprīlī pēc plāna bija paredzēta ķīmijterapija, lai arī slimnieks nejutās labi devāmies ceļā, galu galā tas taču mūsu ārsts un tur ir slimnīca, taču atsāpinās, palīdzēs. Kad ieradāmies sāpes kļuva arvien lielākas, izgājuši visas procedūras ar reģistrācijām, iegājām ķīmijterApeites kabinetā un jau uztraukumā saucu pēc palīdzības. Nu tad man bija jānoklausās ka te neviens nenāk un nekliedz un ja nenāk uz ķīmijterapiju tad te nav ko nākt un vispār viņa mani nekad nav redzējusi, lai gan esmu bijusi līdz uz visām ķīmijterapijām savam vīram. Biju gatava izciest visus pazemojumus ko viņa man veltīja, bet kad sapratu ka palīdzību nesagaidīt, solīju izsaukt uz viņas kabinetu ātro palīdzību, nu tad lai arī negribīgi sāka kaut ko darīt vismaz nozīmēja rentgenu un izsauca ķirurgu, pēc vairāku stundu sāpju ciešanas, beidzot arī izpilināja mazo sistēmu, kas uz kādu brīdi vismaz atsāpināja. Kaut kā sāpīgi man sākās iepazīšanās ar ķīmijterApeiti žaneti zvirbuli, kad septembrī manam vīram sākās ķīmijterapija un es gribēju iepazīties un uzzināt visos smalkumos kā notiks ārstēšana, tad viņa palūdza iziet no kabineta, aizbildinoties ar to ka ies uz sapulci, un pēc astoņu mēnešu ārstēšanas, kur katru reizi kā notika terapija mans vīrs vienmēr piedzīvoju reakciju, un vienmēr esmu bijusi līdzās viņam un redzējusi kā viņš piedzīvo sāpes atkal un atkal, ārste tikai vienu reizi atnāca apskatīties nostrostēja medmāsu un aizgāja, nekad neviens man nav paskaidrojis, kāpēc viņa ārstēšanā ir šīs šausmīgās reakcijas. No septembra līdz martam esam neārstēti jau līdz paliatīvai aprūpei, un neviens neko nav pastāstījis kāpēc vai ko vēl varētu darīt, līdz šodienai, kad es uzzināju, no Žanetes zvirbulis, ka neesmu vienīgā kurai vīrs slims. Vienkārši nežēlīgi.

27.04.2020

L Lailailai 27.04.2020

Jūs taču saprotat, ka onkoloģija nav ielaists bronhīts vai sinusīt, kur seku ārstēšana ir smaga, bet pievarams ceļš. Onkoloģijai nav garantijas. Un pie paliatīvās aprūpes, beigu galā, nonāk gandrīz visi onko pacienti. Kurš pēc gada, kurš 20. Ja neapsteidz kāds cits negadījums.

č Čupakabra 28.04.2020

Tas nu nav nekāds attaisnojums Zvirbules attieksmei pret smagi slimu cilvēku un viņa tuvinieku.

L Lailailai 28.04.2020

Par attieksmi mēs varētu spriest tikai tad, ja būtu dzirdējuši abu pušu viedokli. Tāpat nav noslēpums, ka smagi slimu pacientu tuvinieki reti kad ir objektīvi, izejot cauri vairākām fāzēm-nolieguma, tad vainīgā meklēšanas un tikai tad samierināšanas stadijai.

Likumsargs 29.04.2020

Aprakstītais atbilst patiesībai!
Ja māsiņas vēl cenšas palīdzēt, tad ķīmijterapeitu un onkologu attieksme ir vienkārši šokējoša! Visa informācija ir "jāvelk" ar lieliem skandāliem un draudiem, savādāk nesanāk! Nekaunība arī no ķīmijterapeitu puses sit augstu vilni. Ja ķīmijterapeite un onkologs slimnieku apmeklē vienu reizi nedēļā, tad tas kaut ko izsaka!
Pēc terapijas kursa saņemšanas onkologs vēl iesaka apmeklēt privātklīniku, jo tur esot lielākas iespējas. Aizejot uz šo privātklīniku pieņem tas pats onkologs, kas ārstēja onkoloģijas centrā! Kā to saprast? Tātad par valsts naudu nevar, bet par savu lūdzu - visas iespējas! Nav brīnums, ka slimnīcā onkologs neapmeklē slimnieku, viņam taču jārauš naudu privātklīnikā!
Nedod Dievs nonākt Latvijas mediķu rokās! Protams, tas neattiecas uz visiem, bet onkoloģijas centrā zinu divus onkologus un vienu ķīmijterapeitu pie kuriem nokļūt negribētu, ja būs tāda vajadzība. Nedod Dievs!