AtrisinātaLatvijas Kredītu Centrs - Krāpšana

Uzrakstīju šai firmai, atsaucoties uz reklāmu, kuru viņi man bija atsūtījuši uz e-pastu (bez prasīšanas) . Noūtīju savus datus, kā minēts viņu majaslapā - vards, uzvārds, tel. Nr. , e-pasts. Pēc dienas atnāk vēstule, ka varu saņemt kredītu, un lūgums nosūtīt bankas konta izdruku par pēdējiem 6 mēn. Nosūtu. Pēc dienas saņemu atbildi, ka kredīts piešķirts un viņi gatavo līgumus. Prasa, lai atsūtu savu pases kopiju. Nebija uzreiz laika nofotografēt un nosūtīt, rezultātā trīs dienu garumā saņēmu ļoti daudz nenormāli uzstājīgus zvanus un īsziņas, lai tak sūtu to dokumentu. Beidzot nosūtīju un pēc 5 min. Man zvana, ka kredits ir atteikts. Domāju, ka viņiem bija nepieciešami mani dati un nekādu kredītu viņi piešķirt pat negrasījās.

Atbilde no Latvijas Kredītu Centrs Support Pārstāvja atbilde 16.05.2018

Cienījamais portāla lietotāj “Jānis Bebrs”!

Atbildot uz Jūsu izteiktajiem pārmetumiem, jānorāda, ka SIA “Latvijas Kredītu Centrs” saviem klientiem sniedz starpniecības pakalpojumus kredītu saņemšanā, nevis izsniedz kredītus savā vārdā. Mūsu speciālisti, vadoties no klienta sniegtās informācijas, apzina iespējamos kredīta piedāvājumus un palīdz atrast klientam piemērotāko un izdevīgāko variantu no mūsu sadarbības partneru piedāvājuma klāsta.

Saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 8.panta (4.1) daļu (likums pieejams šeit: http://likumi.lv/doc.php?id=23309) un Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadlīnijām patērētāju kreditēšanas jomā (pieejamas šeit: http://www.ptac.gov.lv/lv/content/vadlanijas-godigas-komercprakses-stenosanai-un-taisnigu-ligumu-sastadisanai) komersantiem pirms kredīta izsniegšanas ir pienākums rūpīgi izvērtēt klienta spēju kredītu atmaksāt. Tā kā šis noteikums attiecas uz pilnīgi viesiem kredīta devējiem, nolūkā paātrināt pieteikuma izskatīšanu mēs uzreiz aicinām klientu iesniegt savu bankas konta pārskatu par pēdējiem sešiem mēnešiem.

Tā kā Jūs bijāt izvēlējies iespēju saņemt kreditēšanas līgumu ar kurjera starpniecību, Jums tika lūgts atsūtīt pases kopiju, lai visus dokumentus varētu noformēt pie mums ofisā. Kā jau Jūs pats rakstāt, tad dokumenta kopiju mēs saņēmām novēloti, un tajā brīdī kreditētājs vairs nevēlējās slēgt kreditēšanas līgumu. Mūsu rīcībā nav precīzas informācijas par šādas kreditora rīcības iemesliem, bet ticamākais, ka bija mainījušies kādi apstākļi, vai arī potenciālais kredīta devējs bija atklājis jaunu informāciju par klientu. Tā kā sākotnēji kredītu bija piedāvājis tikai viens no mūsu sadarbības partneriem, mēs Jums nevarējām piedāvāt kādas alternatīvas.

Papildus norādām, ka SIA “Latvijas Kredītu Centrs” ir reģistrējusi personas datu apstrādi Datu valsts inspekcijas turētajā Personu datu apstrādes reģistrā. Fizisko personu datu apstrāde notiek stingrā saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Mēs ievērojam un izpildām visas normatīvo aktu prasības datu aizsardzības jomā, un mēs kategoriski noraidām pārmetumus par nelikumīgu mēģinājumu iegūt Jūsu personas datus.

Savā sūdzībā jūs lietojat apzīmējumu “krāpšana”, kas faktiski ir nepatiess apvainojums noziedzīga nodarījuma izdarīšanā. Ja jūs neatsauksiet savu sūdzību, SIA “Latvijas Kredītu Centrs” būs spiests izmantot normatīvajos aktos noteiktos līdzekļus savu tiesību aizsardzībai.

Ar cieņu,

SIA “Latvijas Kredītu Centrs” administrācija

Sūdzība veiksmīgi atrisināta Jānis Bebrs 17.06.2018

Atvainojos SIA “Latvijas Kredītu Centrs”, ka sūdzību raksturoju kā krāpšanu. Pareizāk to būtu traktēt, kā slikts serviss. Tomēr Jūsu mājaslapā neatradu informāciju, ka sniedzat kreditēšanas starpniecības pakalpojumus.
Paldies, ka savā pretenzijas vēstulē skaidri aprakstījāt savu darbības sfēru, un vēlētos šādu vai līdzīgu aprakstu redzēt arī Jūsu uzņēmuma mājaslapā, lai Jūsu klientiem nebūtu lieku pārsteigumu.

Dainis 25.04.2018

Jūs ņemat jebkuru kredītu, kas atsūta uz jūsu epastu spama vēstuli? :D

Kolta 25.04.2018

Gudri dot visus savus datus visiem kas pagadās pa ceļam. Pēc gadiem 5-10 gaidiet vēstules , brīdinājumu ziņas no kredītu piedzinējam. Varētu būt jautri!

J Jānis Bebrs 25.04.2018

Nu tikai tagad padomajam, pec izdaritā. Tāpēc arī rakstu par brīdinajumu citiem, lai nav tadi muļķiši kā es.

Life_is_life 25.04.2018

Trakajiem pieder pasaule

D Darbadrosibaspadome Speciālista atbilde 25.04.2018

Uzrakstiet viņiem ierakstīto vēstuli - kopiju atstājiet sev, un čeku par nosūtīto piestipriniet klāt un glabājiet ar tekstu:

"Saskaņa ar negatīvo sadarbības pieredzi un pamatojoties uz Fizisko personu aizsardzības likumu lūdzu iznīcināt visu iepriekš nosūtītus Jums manus datus. Turpmāka lietošana, apstrādāšana un nodošana citam personām ir aizliegta. Par izpildījumu paziņot rakstveidā!"

Viņiem ir jāatbild! Ja atbildes nav, varat rakstīt sūdzību FKTK!

J Jānis Bebrs 26.04.2018

Liels paldies. Loti labs ieteikums.

R rasins2123 30.04.2018

Izlasīju šeit atsauksmes par lielāko daļu brokeru un kreditoru, sanāk, ka pie mums Latvijā likumi nepastāv ))) tas ko jūs šeit rakstāt ir vienkārši smieklīgi... man interesē vai likums arī ietekmē nepatiesu informāciju, kura kaitē biznesam visiem tiem likteņa aizvainotajiem...ja paskatīties tuvām, tad uzlikt sodu varētu vismaz 99% tiem, kuri raksta sūdzības... nesaskatīju šeit nevienu noderīgu sūdzību...pārvērtuši šo mājaslapu par mēslu bedri priekš saviem aizvainojumiem

J Jānis Bebrs 30.04.2018

Ko tad Tu gribeji, lai saitā sudzibas.lv raksta dzeju? Par kadiem aizvainojumiem tu runa, šeit cilveki liek info par bridinajumu parejiem. Bet ko tu šeit dari, gan ir jautajums? Trollis atnacis patroļļoties?

J Jānis Bebrs 30.04.2018

starp citu: rasins2123 un berzins 2741 abi no šī kantora :))), pat mana kredītvesture tagad zināma visai Latvija. Jā, laba firma, ar labu konfidencialitāti un labu apkalpošanu :)))))) Cilvēki PA GABALU NO ŠIEM, PA GABALU!

R rasins2123 02.05.2018

Jūsu agresivitātē un apvainojumi tikai apstiprina manas domas. Jebkurā gadījumā, pateicoties jums, es sapratu, ka man būs jāpārbauda viss pašam, kad formēšu kredītu

M Magdalena Magdalena 04.03.2019

Vai var ta sutit pases kopiju? Nebaidaties? Ja nu tur ir kadi krapnieki kuri grib sanemot jusu datus