www.sudzibas.lv LaTS Veikals Pārkāpj noteikumus

SIA ''ALFA LATS'' - Pārkāpj noteikumus

Es gribētu lai pēc iespējas vairāk cilvēki uzzinātu par šā uzņēmuma vadības briesmīgo rīcību!
Uzņēmuma direktore pieņēma mani darbā par pārdevēju bižutērijas veikaliņā! Pirmajā brīdī likās daudz maz normāla darba vieta un direktores, bet beigās viss izrādījās pilnīgi otrādi!
Darba diena 10 stundas dienā, visu laiku ir jāstāv kājās, apsēsties nedrīkst pat tad ja cilvēki nav un ir tukšs veikals, lika uzbāzīgi cilvēkiem reklamēt veikalā esošo bižutēriju. Ņemot vērā šos krīzes apstākļus veikalā apgrozījums 0, 00 dienā, mani izlamāja par to, ka es esot pie tā vainīga. Tād nākamais uzstāja un pieprasīja lai es obligāti vedot atpakaļ uz darbu savu darba līguma eksemplāru, ja nē par to man būšot 200 lati sods, un manu argumentu, ka darba līguma eksemplāram ir jāpaliek pie manis, viņi teica ka tirdzniecībā esot savādāki noteikumi, un, ka lai es tik vedot līgumu viņiem citādi būšot sods. Tad vienā dienā pēc brīvdienām aizejot uz darbu no paša rīta direktore sāka uzmani bļaut par to ka es neesot atnesusi joprojām to līgumu, tad viņa man demonstratīvi teica: ''Tagad ej fiksi un strādā, bet tad, kad atbrauks otrs priekšnieks, viņš tev 100% liks braukt uz mājām pakaļ šim līgumam, pati vainīga ka aizmirsi''. Tad es apgriezos un nogāju pie savas darba vietas, pēc stundas pie manis pienāca otrs priekšnieks, un viņa teksts bija šāds (bet tas tika teikts nevis normāli, bet bļaujot) : ''Tu vispār zini kas es esmu? Essmu valdes loceklis, ja? Tā, ko tev direktore pagājušo nedēļu teica? Ko viņa tev teica? Viņa gadījumā neteica lai tu atnes sava darba līguma eksemplāru atpakaļ uz darbu? Kāpēc joprojām nav izdarīts? Šeit tā nebūs kā gribēšu tā darīšu, šeit ir komercuzņēmums un šeit ir savādāki noteikumi. Un tagad fiksi apģērbies un aizbarauc uz mājām pakaļ tam līgumam, un tad turpini strādāt tālāk, un ja tev kaut kas nepatīk vari savākt savas mantas un pazust no šejienes! Tu visu saprati? Skaidrs? '' Tāds bija viņa teksts neskatoties uz to, ka apkārt ir cilvēki kuri apmeklē lielveikalu. Tad, ņemot vērā, ka viņi man darba algu bija solījuši 200 ls plus procenti no ietirgotā, un tākā apgrozījums bija 0, 00 dienā, es viņam jautāju: ''Pirms es braucu pēc tā darba līguma, pasakiet lūdzu kāda galu galā būs mana darba alga, ja šeit nav absolūti nekāda apgrozījuma! Un tad kad es zināšu kāda būs mana darba alga, tad es apdomāšu savākt savas mantas vei nē, un apdomāšu vai šeit strādāšu vai nē! '' Priekšnieka reakcija: viņš sāka kliegt uz mani: '' ko tu vispār iedomājies? Es esmu valdes loceklis un kā tu vispār iedrošinies man runāt pretī? kā tu vispār iedomājies man teikt ka tu vēl kaut ko taisies apdomāt? Fiksi savāc savas mantas un lai es tevi vairs šeit neredzētu, un pa šitādu pretī runāšanu es tevi ar 100to pantu no darba atlaidīšu! '' Es uzgāju augšā un viņi abi mani nemaz nelaida pie vārda un sāka uz mani bļaut: ''Davaij raksti tagad paskaidrojumu, tu esi pārkāpusi darba iekšējās kārtības noteikumus''. Es teicu, es neko nēesmu izdarījusi un, ka es nekādu paskaidrojumu nerakstīšu. Tad es gribēju paņemt savu mēteli un iet prom, viņa aizstājās priekšā durvīm un teica ka es nedabūšot savas virsdrēbes kamēr neparakstīšot paziņojumu par atlaišanu, es teicu ka neko neparakstīšu, teicu lai atdod manas drēbes un manus dokumentus, viņi abi man teica kad parakstīsi papīru tad dabūsi savas drēbes un dokumentus, tad, par cik ārā ir ziema, tad domāju kur tad es bez drēbēm varu doties ... parakstīju to papīru, dabuju savu mēteli, un tad prasīju tad tagad lai atdod manu nodokļu grāmatiņu, a viņi saka man tā: '' Nekādu nodokļu grāmatiņu tu nedabūsi, tad kad atvedīsi mums atpakaļ savu darba līguma eksemplāru, tad atdosim tavu nodokļu grāmatiņu'' . Viņi mani aplamāja, piesēja vēl kaut kādas materiālās atbildības, izņirgājās par mani ka es neko nesaprotot no jurispondences. Tad man nekas cits neatlika, nācās iet mājās bez saviem dokumentiem un nesamaksātās naudas par nostrādātajām dienām. Otrā dienā kad atkal gāju un prasīju savus dokumentus un naudiņu par nostrādātajām dienām, viņa izsmēja mani, izlikās nedzirdam, teica ka nezinot kad varēšot man atdot nodokļu grāmatiņu un nezinot kad samaksāšot naudu! Lūk tāda bija attieksme.
Es neiesaku nevienai meitenei iet strādāt uz SIA ''ALFA LATS'' . jo iespējams, ka viņi tur pārējo darbinieku līgumus pie sevis un nemaksā nodokļus vispār.

T

. ....kl 03.03.2009

Šausmas!!!

U uh 03.03.2009

mjā...laikam šis ir viens no drūmās pieredzes iegūšanas gadījumiem...Meitenīt, vai tagad vismaz palasīji, kas tajā līgumā rakstīts, vai zini, ka ir tāda Darba inspekcija, kur Tev paskaidros Tavas tiesības un pateiks, ka darbadevējs nedrīkst neatdot Tavus dokumentus?...Ja pats nezini, ko darīt, pajautā kādam ...Ja nav kam pajautāt, ieraksti googlē savu jautājumu:)

T tinkija 03.03.2009

es jau zvanījos uz darba inspekciju, vakar un šodien, šodien kad zvanīju, viņi pat atcerējās manu situāciju!
zinu tos noteikumus, zinu ka viņi pēc likuma nedrīkst pieprasīt manu darba līguma eksemplāru, zinu ka viņiem nav tiesību paturēt manus dokumentus, bet kad šodien gāju atkal un tai direktorei to visu teicu, viņa vienkārši izlikās mani nedzirdam un neredzam.
Un vistrakākā sajūta bija tā, kad tā saucamais ''VALDES LOCEKLIS'' kurš bļaujot stādījās man priekšā, pazemoja mani cilvēkos.

U uh 03.03.2009

Ņemu savus vārdus atpakaļ:)...

L LLLL 03.03.2009

JA varētu tos cilvēkus, kas to visu dzirdēja, atrast... Patiesāties par morālo kaitējumu... utt. Bet tas prasīs nervus un laiku! :(

V vita 03.03.2009

Uzraksti vēstuli ar lūgumu izsniegt nelikumīgi aizturētos dokumentus un nosūti ar paziņojumu par saņemšanu. Tikai pārbaudi uzņēmuma juridisko vai faktisko adresi. Tas būs mazs signāls, ka Tu arī esi cilvēks un zini savas tiesības. Tas kas daudz bļauj, kā to darīja tavi "Darba devēji" tā ir nevarības un stulbuma izpausme. Veiksmi

M maate 03.03.2009

Paldies par info! Pat tuvumā neiešu šim veikalam!
Lai tev veicas! Cīnies! Nepadodies!

A Alise 03.03.2009

Es jutu lidzi...pilnigi nopietni. Tagad tik daudz tadu neliesu, ka pat gruti butu teikt cilveku. Nu, ka sita var rikoties??? Loti ceru, ka spesi visu dabut gatavu, lai gan patiesam tas prasis nervus un laiku. Turesu par Tevi ikskus :)

L Lidzjutejs 03.03.2009

Turies viss buus kaartiibaa...
Nekad muuzhaa nieshu iepirkties tanii smirdiigajaa veikalaa...

D D 03.03.2009

Kas attiecas uz valsts darba inspekciju- obligāti uzraksti vēstuli, aprakstot šo situāciju, ar zvanīšanu nepietiks, viņiem darba tagad daudz...bet uz vēstuli būs jāgatavo atbilde, t.i.jāizsauc valdes locekļi un direktores uz skaidrošanos, tad lai nu šie izkliedzas pa Kr. Valdemāra 38! bet vēstuli noteikti inspekcijai uzraksti!

S sab 04.03.2009

Vajadzēja policiju izsaukt, kā neizlaiž no veikāla un aiztur mantas. Par mantas nelikumīgu aizturēšanu ir pants, kurš paredz atbildību likuma priekšā.

. ........ 04.04.2009

Šausmas...ar steigu raksti iesniegumu.
kur tas veikals īsti atrodas?

K Kra,ms 26.04.2012