L'acquerello - Darba alga

Labdien! Vēlos nedaudz padalīties savos piedzīvojumos un brīdināt darba meklētājus
Nolēmu meklēt otru darbu, par cik ļoti vajag naudu. Sludinājumos atradu labu vakanci bārmenis -viesmīlis kafejnīcā L'Acquerello. (SIA DUBNAGU MUIZA) Solīja maksāt 3 eiro stundā (darba laikā no 12-18) darba dienās, 30h nedēļā, visu algu solīja pārskaitīt uz karti, bez visādām aploksnēm. Man iedeva līgumu kurā nebija rakstīts,ka 3euro stundā pirms nodokļiem un 20 h iepriekš minēto 30h vietā. Piebilstot, ka viss tiks skaitīts uz karti un šie cipari dokumentos tas ir tikai tā priekš drošības. Tā teikt dokumentācijai un atskaitei. Līgumā tika pieminēts, ka alga tiks izmaksāta divas reizes mēnesī, pirmajos mēneša datumos alga un līdz 15 datumam avanss. Kopumā pirmajā mēnesī viss bija labi. 1.decembrī saņēmu algu par novembra mēnesi, taču kad pienāca 15.decembris avansu es tā arī nesaņēmu. Nākamajā dienā vērsos pie vadības un jautāju kad būs avanss un vai vispār būs. Uz ko es saņēmu tādu atbildi : " mums sākumā ir jāsamaksā par īri, varbūt tuvākajās dienās pārskaitīs tev avansu.".
Beigās avansu es saņēmu 20. decembrī. Īpaši lielu uzmanību tam Nepievērsu, par cik mēs visi esam cilvēki un visādi dzīvē notiek.
Nu jau pienāca 5 . janvāris algu par decembri nesaņēmu, nodomāju, nu laikam būs rīt (6.janvārī), taču arī arī tad viņa neatnāca, mani tas sāka satraukt, par cik visiem ir savi pienākumi un tie ir jāpilda, ja arī kautkas nesanāk mums ir iespēja pabrīdināt vienam otru. Es sapratu, ka ar tādu darbu es tālu netikšu par cik rēķinus jāmaksā laicīgi un kaut kā dzīvot arī vajag. Es nolēmu aiziet pie vadības un uzrakstīt iesniegumu, ka es aizeju no darba uz ko man nekaunīgā tonī atbildēja, ka man pēc likuma jāatstrādā divas nedēļas. Attiecīgi es atbildēju, ka man ir pārbaudes laiks un pēc likuma man nav jāatstrādā. Savukārt viņi atbildēja, ka tie ir tikai papīri un visu izlemj viņi nevis es un likums. Es piedāvāju vēl nedēļu pastrādāt, lai pa to laiku var atrast kādu citu manā vietā. Taču dienas beigās man iedeva baltu papīra lapu un palūdza uzrakstīt iesniegumu, par aiziešanu pēc savas gribas un ka neko nevaru atstrādāt. Pagāja vairāk nekā nedēļa man atnāca alga, taču tikai daļa no tās! Nolēmu piezvanīt lai noskaidrot kāpēc man ne izmaksāja visu algu ko es nopelnīju. Atbilde ko saņēmu mani pārsteidza " par cik tu atteicāties atstrādāt un mūs pametāt mums nav jāizmaksā tev visā alga" . Atkārtošos man bija pārbaudes laiks un es piedāvāju atstrādāt vēl nedēļu.

J jogijs17 16.01.2017

Nīkulīgi firmele. Viņiem pēc likuma ir jāizmaksā tik, cik ir uzrādīts līgumā, ja viņi ir izmaksājuši mazāk nekā līgumā minēts, tad vari vērsties darba inspekcijā.

V varjags 16.01.2017

"Man iedeva līgumu kurā nebija rakstīts,ka 3euro stundā pirms nodokļiem un 20 h iepriekš minēto 30h vietā." ganjau izmaksāja pēc šā! tāpēc jau nebūs kur sūdzēties! tā diemžēl ir!

J jogijs17 16.01.2017

Nu tad ej ar šaujamo šo firmeli apciemot. Ja nemaksā naudu, tad ar viņu iekšām izsmērē kantora sienas. Tā dara ASV - demokrātijas paradīzē.