ko lai dara - darbs

Ko , lai es daru?
Stāsts sekojoš :
Šodien biju darbā priekšnieks atbrauca pateica , ka mēs slēdzamies ciet .. savāca visu veikala preci - lika parakstīt abpusējo vienošanos , ka darba attiecības pārtrauktas .. apsolīja viena mēneša darba algas kompensāciju ..

Neēsmu vel neko parakstījusi , bet kā jārīkojās .. Vai tad tā drīkst darīt ?

V

S stargames 19.03.2014

sac meklet laime te http://to.ly/taj0

N neKārtībnieks 19.03.2014

Ko lai saka, priecājies!
Tas darbs tāpat izklausās sūdains, līdzvērtīgu nevajadzētu būt problēmām atrast. Un tev pat algu apsolīja izmaksāt, ne katrs tā tiek pagodināts. Paraksti to līgumu(tikai izlasipirmstam), savāc piķi, vēl uzprasies vai nevari kautko savākt, kādu vitrīnu vai čipsu paku un tinies.
Iesaku pamācīties likt pieturzīmes teikumā, būsi nedaudz vērtīgāks.

S smīkņa 20.03.2014

Nevajag neko parakstīt, jo, ja aizej no darba savas vēlēšanās pēc, uzņēmumam nav pamata tev maksāt kompensāciju. Cita lieta, ja tevi atlaiž. Papēti likumus, daudz kas atkarīgs arī no stāža, neaizmirsti arī, ka uzņēmumam tev ir jāsamaksā arī par neizmantoto atvaļinājumu.

Likumsargs 20.03.2014

Pirmā Jūsu kļūda bija, ka Jūs parkstījāt abpusēju vienošanos! Vajadzēja pieprasīt lai Jūs atbrīvo no darba pēc DL 101.panta 10.punkta, jo tad Jums būtu iespēja saņemt vairāk, atkarībā cik Jūs esat nostrādājis pie šī darba devēja. Pēc DL 112.panta ja esat nostrādājuši līdz 5 gadiem tad pabalsts ir viena mēneša algas apmērā, ja no 5 līdz 10 gadiem, tad 2 mēnešu apmērā, ja no 10 līdz 20 gadus tad trīs mēnešu apmērā.
Ja tiek atlaists viss kolektīvs, tad darba devējam ir jāinformē VNA un atlaišanu var uzsākt 45 dienas pēc tam, kad ir informēta VNA (DL 107.pants).
Turklāt atlaišanas pabalsts ir jāizmaksā kopā ar nopelnīto algu un neizmantoto atvaļinājuma naudu darbinieka pēdējā darba dienā!