www.sudzibas.lv Kauguru poliklīnika Bez naudas nepalidz berniem

Kauguru poliklīnika - Bez naudas nepalidz berniem

Sodien bijam aizgajusi poliklinika, ta ka mans berns nokera erci. Par erces izvilksanu prasa 2.50Ls. Ka tas vispar var but, medicina berniem lidz 18 gadiem ir bezmaksas. Vai tad citu biznesu nevar izdomat? Pretiga attieksme. Sanak ta, ka ja nav naudas ,tad lai berns staiga ar erci. Kas tur vispar par zveriem strada,ja ar tadu vienaldzigu atbild ka vajag maksat.

T terjers 18.08.2012

Bet kāpēc tad nav naudas? Varbūt vajadzētu mēģināt strādāt un naudu nopelnīt?

A Alteja 19.08.2012

terjers, man nauda ir, bet maksat par to kam jabut bezmaksas nemaz netaisos. Un tu "gudrinieks" esi nekorekts cilveks. kada tev starpiba stradaju es vai ne. Pie mums arzemes tada bardaka nemaz nav.

Z zaptesburka 19.08.2012

Alteja, ja jau prasīja naudu, tad varbūt tam tiešām nav jābūt bez maksas. Un ne jau poliklīnikas reģistratūras darbinieki pie tā vainīgi. Nevajag saukt par zvēriem, ja varbūt cilvēki vienkārši dara savu darbu un seko noteikumiem.
Tu raksti - vai tad citu biznesu nevarot izdomāt. Vispār visticamākie ir 2 varianti. VAI NU konkrētajai ārstniecības iestādei nav ar valsti noslēgts līgums un tā nesniedz valsts apmaksātos pakalpojumus (tad tas tiešām ir viņu bizness, un par to nav, ko čakarēties - taču arī kafejnīcā negaidi, ka Tavu bērnu pabaros par brīvu, vai ne?), un tad vienkārši jāiet uz citu iestādi, ja negribas naudu maksāt, VAI ARĪ ērces izņemšana vienkārši nav iekļauta tajos pakalpojumos, ko valsts apmaksā, un par to visur naudu prasīs. Īstenībā tā jau daudzas lietas skaitās "bez maksas" - medicīna, izglītība utt, lai gan reāli to valsts apmaksā tikai daļēji, un tik un tā kaut kāds piķis pašam jāiegulda ir.
Var jau būt arī citi iemesli, kāpēc tāda situācija izveidojās, bet šie 2 šķiet loģiskākie.

5 5nams 19.08.2012

Ir vēl tāda opcija- ērci izņemt pašam. Manā bērnībā neviens neiedomājās ar šādu lietu doties uz poliklīniku. Un ticu, ka šo pakalpojumu valsts tiešām neapmaksā, tātad- cilvēkam, kas velta laiku, materiālus- dezinfekcija, cimdi tomēr ir jāsamaksā. Ja Jūs samaksājat kasē 2, 50, tad viņš algā pēc nodokļiem nesaņem pat latu. Vai Jūs pati daudz ko darītu par šādu samaksu? Taču mediķi dara, neskatoties uz inteliģentajiem komentāriem par nenormālu iedzīvošanos uz nabaga tautas rēķina.
Ikdienā saskaroties ar šādiem uzskatiem (arī strādāju ar bērniem)man šķiet, ka nupat jau vecāku vienīgais pienākums ir bērnu radīt, pēc tam ir vesela armija ierēdņu, mediķu, pedagogu, kuriem par visu ir jāatbild, viņus var kontrolēt, nozākāt un pamācīt visos portālos. Nez, ar ko tas reiz beigsies?