www.sudzibas.lv Jūrmalas Dzimtsarakstu nodaļa Darbinieka nepieklājīga un noraidoša uzvedība

Jūrmalas Dzimtsarakstu nodaļa - Darbinieka nepieklājīga un noraidoša uzvedība

Ja kāds grib precēties Jūrmalas dzimtsarakstu nodaļā, esiet gatavi tam, ka tās vadītāja p.i. Edīte Homka pasūtīs jūs trīs mājas tālāk un ar visu savu izskatu parādīs negatīvu un neatbalstošu attieksmi (vispār neizskaidrojami kāpēc).
Laikam tas, ka mēs atnācām dienas beigās jau ļoti nepatika darbiniecei (mēs atbraucam 17:00, ZAGS slēdzas 18:00). Viņa palūdza pases, ilgi skatījās, pēc tam pajautāja - vai ir pirmā laulība abiem. Draugs izskaidroja, ka ir šķīries un uzrādīja īsziņu no Laulību reģistra. Sākumā viņa nevarēja tajā īsziņā atrast parakstu, pēc tam tiesas lēmuma numuru, pēc tam datumu. Galu galā teica, ka šī īsziņa viņai neder, jo vajag tiesas lēmumu. Draugs teica, ka izšķiras pirms 10 gadiem un, protams, ka tas papīrs ir pazaudēts un tāpēc atnesa īsziņu. Pirms tam biju zvanījusi uz to pašu Jūrmalas ZAGS, kur man teica, ka varat pat pašu papīru nenest, vajag tikai nosaukt tiesas lēmuma numuru. Uz to Homka teica, ka viņu tas neinteresē un bez tiesas lēmuma viņa neļaus to iesniegumu aizpildīt. Visa saruna notika tādā tonī, it kā mēs atnācām prasīt naudu vai vispār darīt ko sliktu. Viņa izlasīja draugam veselu lekciju par nozaudētiem dokumentiem un tad pēkšņi pajautāja - sāksim ar to, vai jūs vispār esat nomaksājis kaut kādu komisiju par laulības šķiršanu. Es vēl mēģināju noskaidrot, kāpēc viņa nevar vienkārši pārbaudīt visu informāciju reģistrā, jo tiesas lēmuma numurs īsziņa ir bijis. Viņa atkal teica, ka nezina, kas mēs tādi esam un pirms parādīsim tiesas lēmuma kopiju neko nereģistrēs. Galu galā viņa pajautāja, vai mums vispār ir kāzu datums. Nosaucam datumu, tad viņa teica, ka tas jebkurā gadījumā ir aizņemts.
Izgājām ārā no ZAGS abi divi šokā par attieksmi, par rupjību un par likuma nezināšanu! Pēc tam es speciāli pārbaudīju likumu, kur ir rakstīts šīs:
"Personas, kuras agrāk bijušas citā laulībā un ziņas par laulības šķiršanu nav iekļautas Iedzīvotāju reģistrā, uzrāda VIENU NO ŠĀDIEM dokumentiem: [..]
likumīgā spēkā stājušos tiesas spriedumu, ar kuru laulība šķirta vai atzīta par spēkā neesošu;
izrakstu vai izziņu no laulības šķiršanas reģistra vai laulības reģistra ar ziņām par laulības šķiršanu."
Mums kā reiz bija tāda īsziņa. Katram gadījumam mēs, protams, izņemsim arī tiesas lēmuma to kopiju, lai nekur citu nepārdzīvot neko līdzīgu, bet atkārtoti iet pie šī cilvēka vai precēties tur vairs nav nekādas vēlmes. Galu galā, pat ja pēc likuma būtu noteikts savādāk, var taču to normāli izskaidrot, nevis taisīt nosodošu pratināšanu un skaļi komentēt svešu cilvēku dzīvi. Tik nekompetentu cilvēku es sen neesmu redzējusi.

R Ritvars 02.07.2016

es piemeram sliecos domāt ka viņa vnk gaidija ''kukulīti''. Šitas nav pirmais tads gadījums man kaut kas līdzīgs bija kad bērnu gāju reģistrēt kad viņš ir piedzimis. no sakuma tika izsmiets bērna vards, pec tam ''lekcija'' 30 min garuma kā tā ka bērns ārlaulība dzimis utt. es noteikti jūsu vieta būtu prom uz drosības policiju ar lūgumu parbaudīt jo man liekas ka vienkārši tika gaidīts kukulis.
proetams tas ir tikai mans subjektīvs viedoklis var būt arī cilveks ir tikai slims.

K kaspars... 14.07.2016

Arii negativa pieredze: izveletaja datuma neesot iespejams registret laulibu, jo esot publiska pienemsana, lai registraciju veicot nakamaja diena. Izskaidrojot vinjai, ka jau ir iegadatas avio biletes un nakamaja diena jau mes vairs neesam Latvija, uz ko sanemam atbildi: "Meklejiet citu vietu kur registret laulibu, ja kaut kas nepaik!" Ljoti ilgi un dikti petija iesniegtos dokumentus, meginot atrast vietu kur piesieties, ta ka sieva man ir Lietuviete, ieprieks jau bijam sagatavojusi visus tulkojumus un atzinumu no "Valsts Valodas Centra" par varda un uzvarda pareizrakstibu (pec attieksmes vareja noprast, ka kaut kas "pietrukst"). Kamer balsi pret sho "jauko" kundzi nepacelsi, un neargumentesi savu nostaju, nekas nemainisies.

Z Zane89 16.01.2018

Pilnīgi piekrītu iepriekš rakstītajām sūdzībām. Šī sieviete ir rupja, nepieklājīga un jau ieejot kabinetā radās iespaids, ka mēs esam tam cilvēkam kaut ko parādā. Arī ilgi pētīja pases, pēc tam jautāja vai abiem tā ir pirmā laulība. uz ko atbildēju, ka puisim pirmā, bet man - otrā. uzrādīju izziņu par laulības šķiršanu, kur skaidri un gaiši bija notāra vārds, uzvārds, paraksts un datums, kad laulība ir šķirta. Tomēr, šī izziņa neapmierināja darbinieci un man tika pajautāts šādi :"Ja Jūs mācētu lasīt, tad redzētu, ka tā nav izziņa par laulības šķiršanu, bet reģistrāciju". Ļoti nicinoša attieksme pret cilvēkiem, apkalpošanas kultūra 0. Piecēlāmies un vienkārši aizgājām prom. Tāpat bija ar kāzu datumiem. Nosaucām trīs iespējamos datumus, interesanti bija, ka neviens no tiem nebija pieejams. Bija tāda sajūta, ka zags ziemas sezonā ir tik pārpildīts, ka nav nevienas dienas, lai salaulātos. Sapratām, ka ar tik negatīvu attieksmi tik priecīgā notikumā tajā iestādē kāju vairs spert negribās un neieteiktu to darīt arī citiem. Visticamāk tiem, kuriem ir jau bijusi šķirta laulība, jo tie kā suga nepatīk šai "lieliskajai" darbiniecei. Pats labākais tas, ka atbraucām uz rīgu, iesniedzām dokumentus citā dzimtsarakstu nodaļā un tur attieksme bija laipna, draudzīga un patīkama. Arī manis tā teikt nederīgo izziņu par laulības šķiršanu pieņēma un darbiniece vēl nosmēja, ka tas ir vienīgais dokuments, kas apliecina, ka laulība ir izšķirta.
Tā lūk! Un tādi cilvēki strādā iestādē, kurai būtu jāsaistās ar jaunā pāra patīkamo notikumu!

J Jānis Gannoss 25.04.2022

Jauku dienu ! Jūrmalas dzimtsarakstu vadītāja ? Šodien 25.04.2022. viņa nepalīdzēja darbiniecei Inesei, kura neprata risināt situāciju ar apmeklētāju.

I Ilona 17.01.2020

Edīte Homka, Jūrmals dzimtsarakstu nodaļas vadītāja!
Vakar "viesojāmies" pie šīs personas, izgāju no dzimtsarakstu nodaļas ārā ar sajūtu, ka esmu noziegusies pret šo personu ne pa jokam!
Negatīva, sausa, ļauna sieviete, kura viennozīmīgi strādā nepareizā vietā un laikā! Dzīves un likuma vārda nogurdināta ar padomju smaku apvējota!