Gelvora - kredīts

Labdien!
Man bija kredīts pret GE Money, bet tagad atnāk vēstule, ka manas saistības ir pārdotas gelvorai. Ar kādām tiesībām? Nu ok man nav naudas ko maksāt ge money, bet es teicu lai bišk pagaida un tad varēšu sākt maksāt. Un tagad man katru otro dienu zvana tie gelvorieši un prasa kad maksāšu, bet man pagaidām nav darba. Es viņiem lūdzu lai pagaida līdz ziemai kad man atkal būs darbs, bet viņi tā nav ar mieru. Un baigi labdari teica ka samazinājuši man līgumsodu tādai kādai tai jābūt, nu vienādai ar pamatsummu, bet pēc maniem aprēķiniem tur vispār nekas nav samaksāts jo pamatsumma jau vispār tur fantastiski liela .. kur tad ir tā nauda ko es maksāju ge moneyjam ?
Man jautājums ir tāds ..
1) Vai viņi bija tiesīgi pārdot man vispār neko neprasot
2) kā tie procenti tik nenormāli aug, tā jau es nekad nenomaksāšu, jo ik pa brīdim iemaksāju cik nu vien es varēju, bet summa tāpat nemainās.. kur tur loģika?
3) Kapēc man būtu jāmaksā vēl par viņu izdarībām 10 Ls ?

Vai kāds var man to var paskaidrot ?
Vai varu viņus sūdzēt tiesā un pieprasīt morālo kompensāciju ?

E

L likra 03.08.2011

Jā, varēja pārdot, to sauc par Cesiju, tas ir regulēts Civillikumā. Galvenais ir paziņot par to, ko acīmredzot ir izdarījuši, ja jau zini, ka parāds ir pārdots. Tagad saistības jāpilda pret šo jauno uzņēmumu, kas nopirka tavu parādu.

Civillikumā ir arī pants, tagad precīzi nepateikšu, ka vispirms ar iemaksāto summu dzēš procentus, tikai tad pamatparādu. Daudzos līgumos tas ir vēl papildus atrunāts.

10Ls tev nav jāmaksā... Reāli jāsedz pamatparāds un līgumsods un viss. Arī caur tiesu vairāk nepiedzīs. Klāt nāks vienīgi tiesāšanās izdevumi + vēl likumiskos procentus var uzrēķināt.

S skeptiskais 09.09.2011

var uzrēķināt arī līgumiskos procentus, ja tāda iespēja ir paredzēta līgumā...

C cesija 30.09.2011

1) Jā, kreditoram IR tiesības pardod parādu. Lai to izdarīt bankai nav nepieciešams prasīt Jūsu atļauju.
2) Procenti aug saskaņā ar Jūsu parakstītu līgumu ar kreditoru. Uzņēmums, kas pārņem parādu cesijas kārtā, procentlikmi nemaina. Derētu pārlasīt savu parakstītu līgumu un pārliecināties.
3) Administarīvās izmaksas, kas ir radušies Jūsu nemaksāšanas dēļ, jāsēdz Jums pašam. Diezgan loģiski.

A Armands 24.10.2011

Nu neesiet tik slinki un palasiet Civillikumu! Tur stāv rakstīts, ka procentu summa NEDRikst pĀRSNIEGT PARĀDA PAMATSUMMU!
Man arī parāds Svedbankai caur Gelvoru. Un grūti viņiem man būs pierādīt, ka viņiem tik lieli administratīvi izdevumi bijuši :-)

I Inkognita Agbar 30.12.2016

Ar viniem var cinites tikai terorista stila. Es busu pirmais Lv kurs saks ta rikoties, ar visam sitadam iestadem.
Tapat vienreiz dzivojam visi celi ved uz bedri