www.sudzibas.lv ELKOR nemaina sporta apavus ar defektu, kuri ir lietoti 7 mēnešus, bet garantija ir 2 gadi

ELKOR - nemaina sporta apavus ar defektu, kuri ir lietoti 7 mēnešus, bet garantija ir 2 gadi

Labdien!
04.03.2011 nopirku sporta apavus (asics gel-rocke) Ls 32. Apavus lietoju 7 mēnešus. Tad sāku just, ka apavi sāka berzt papēža daļā- kapes daļā viss mīkstais materiāls bija noplīsis un palicis vien cietais plastmasas materiāls. Tad nu nolēmu iet uz veikalu un iesniegt prasību, lai bojātos apavus varētu apmainīt. Veikalā saņēmu dažādas replikas par to, ka nemāku sasiet apavus stingri, tā, lai tie ''nestaigātu'', bet piedodiet, atvainojiet- es spēlēju volejbolu un man pat ir potīšu sargi un bez stingras apavus sasiešanas nemaz nevar paspēlēt. Cik, atvainojiet, bet stulbam cilvēkam ir jābūt, lai nesaprastu, ka sportā nepastāv tāda vaļīga apavu sasiešana?! Tas pierāda vienīgi to, ka Elkor veikalā strādājošie cilvēki ir ne vien nekompetenti, bet arī nezinoši sporta lauciņā.
Tad nu pēc 5 dienām saņēmu vēstuli no Elkor. Vēstulē bija teikts, ka, lai noteiktu pieteiktā defekta cēloni, tie bija vērsušies pie ražotāja Asics pārstāvja Latvijā ( SIA ''ETG'', Brīvības gatve 201) un saņēmuši atbildi, ka apavu defekts nav klasificējams kā ražošanas defekts, bet radies nolietojuma un, iespējams, neatbilstoša apavu izmēra izvēles rezultātā. Šis izvirzītais secinājums mani aizskar kā sportisti. Vai tad profesionāla volejboliste visus šos 7 karjeras gadus, nav iegaumējusi savas kājas atbilstošo izmēru?! Atļaušos piebilst, ka apaviem ir 2 gadu garantija. Balstoties uz šo aizskarošo situāciju varu apgalvot, ka ir pārkāptas patērētāja tiesības. Ražotājs ir patvaļīgi izvēlējies sev visizdevīgāko iemeslu, lai ātrāk un vieglāk tiktu vaļā no šīs problēmas, nemaz nevēloties saprast pircēja problēmu.
Pēc dažām dienām izbrīvēju laiku un aizgāju uz Elkor veikalu. Saņēmu apavus atpakaļ bez aizķeršanās, bet, kad veikala darbiniece lika man parakstīties par apavu saņemšanu (uz iesniegtās prasījuma lapas), tad tālāk nu gan man tik gludi negāja. Es, kā pircējs, uzstāju, lai iesnieguma lapai uztaisa kopiju, lai varu vērsties pie kādas augstāk stāvošas iestādes ar tālāku sūdzību. Blakus stāvošais darbinieks, protams, ka to saprata un aizbildinājās ar to, ka veikala politika nosaka, ka nedrīkst patērētājam izsniegt prasījuma lapu. Es pieprasīju rakstisku likumu, kurā skaidri un gaiši ir rakstīts, ka pēc pircēja izteiktās vēlmes, pircējs nedrīkst saņemt prasījuma lapas kopiju. Viņiem nebija ko atbildēt, tādējādi, tie vien noteica, ka netaisās to darīt. Jāpiebilst, ka Elkor veikala darbiniece, pēc kuras aicinājuma parakstīju lapu par apavu saņemšanu, praktiski nemaz nerunāja latviešu valodā. Tad jājautā, kāda ir veikala politika brīdī, šajā gadījumā jau minot valodu, kad tiek pieņemti veikala darbinieki?!
Pēc augstāk minētā var spriest, ka Elkor darbinieki ir ne vien nekompetenti un nezinoši sporta lauciņā, bet arī neizglītoti latviešu valodā. Varu teikt tikai to, ka šajā veikalā nepastāv nekādas cieņas pret pircējiem. Tā ir pirmā un pēdējā reize, kad tur iepērkos.

Ar cieņu,
Laima Ozola

K kriii 18.11.2011

Šajā gadījumā par lēmumu nav atbildīgs 'ELKOR", bet gan ražotājs, kuram tika sūtīti apavi uz ekspertīzi. ja jums ir pretenzijas par lēmumu, tad droši varat vērsties neatkarīgajā ekspertīzē, kuru apmaksāsiet jūs un ja ekspertīze noteiks, ka tā ir RAŽOTĀJA vaina, tad tam būs jāsedz jaunie apavi + ekspertīzes izdevumi. ( ja esat tik ļoti pārliecināta par savu taisnībi, tad uz priekšu ).

Ja jums visus tos 7 mēnešus neberza un viss bija labi un pēctam tikai sāka berzt un parādīties citas vainas, tad tas ir tikai un vienīgi nolietojuma dēļ.

Apavi ir jākopj.

S smalkaisstils 19.11.2011

Pilnībā piekrītu augšējam komentāram. Automašīnām arī ir 2 gadu garantija, BET ar noskrējiena ierobežojumiem, apaviem diemžēl to nomērīt neva, bet šeit skaidri redzams, ka tas ir nolietojuma dēļ.

A anna 25.11.2011

jāsūta uz galveno Asics ofisu un Elkorā nekas nav japērk. Ja aizsūtīsiet izrādisies vēl, ka viltotas čībiņas... Ja Elkors dod garantiju divi gadi, viņam tas arī jāgarantē. Jāsūdzās augstāk. Zagļi

A Alexa 25.11.2011

Pār pusgadu pat mājās čības var kārtigi nolietot, bet sporta apavus ko lieto ikdien var vēl ātrak saplīst. Nav tādu rāžotaju kur rāžo mūžīgas apavus, izņemot apavus priekš miroņiem.

V Vita 25.11.2011

labs komentārs :)

Z zhanete 30.12.2011

Diemžēl ir likums kas paredz ka naudas atgriešana ir 6 mēnešu laikā, un pērkot apavus it sevišķi sporta, izmēra izvēle ir ļoti būtiska. Jums kā sportistei tas notikti būtu jāzina.

B bandis 15.01.2012

Draudzene kādu laiku strādāja ELKOR un darba kolēģis strādāja ELKOR. Nu, par to veikalu neko labu neviens neteica, apjāj cilvēkus, kā mazus bērnus. Izdomās 100 iemeslus lai preci neatgriestu. Jo 1 no 10 tikai cīnīsies līdz galam, būs zinoš likumos un panāks savu, pārējie atmetīs ar roku un aizies. Veikala politika galīgi sū**... Jāj valsti ar nodoklie, chakarē klientus un savus darbiniekus ;)