Ekonomikas un kultūras augstskola, Stradiņa Universitāte, Transporta un Sakaru Institūts - Ne īsti sūdzība-lūgums pēc padoma

Sveiki visi lasītāji!

Šī nav sūdzība, jo šīs skolas maz pārzinu, tikai tik vien cik nu par katru skolu ir rakstīts internetā.

Tātad: sākšu ar to ka ir vēlme studēt ekonomiku vai mārketingu(katrā skolā atšķiras varianti, bet šie man ir vissaistošākie).

Gribētos uzzināt kurā no šīm skolām, EKA, TSI vai RSU ir vislabāk doties mācīties tieši dienas nodaļā?
Vairāk tieši interesē kurā ir iespējams tiešām labu informāciju iemācīties, kurā izglīto vairāk?
Kā ar lekcijām? Kādi caurumi, cik dienas nedēļā ir lekcijas?
Kāda ir apkārtējo attieksme(lektoru, galvenās vadības utt.)?
Kādās valodās māca lekcijas? ( cik lasīts no citiem ir ka ir krievu valoda, ir ka nav, nevar saprast)

Lieliski apzinos, ka daudz kas ir atkarīgs no paša gribēšanas mācīties, tāpēc lūdzu pēc padoma, lai būtu vieglāk izvēlēties pēc iespējas pareizo skolu, kas liktos piemērota man.

Jau iepriekš paldies! :)

F

F firecat 15.04.2011

Aizmirsu vēl piebilst, varbūt vispār ir kāda cita skola, ko varat ieteikt, kas šeit nav minēta(kur mācīties ekonomiku vai mārketingu-bakalauru nevis tikai 1.līmeni dienas nodaļā)?
Un kāpēc tieši tā skola, ko minat, ir tā labākā salīdzinoši ar pārējām skolām?

н Нил Ушаков 15.04.2011

Nu kā var tik zemu krist iestājoties Ekonomikas un kultūras augstskolā? Tur taču māca vienas muļķības utt. Viņiem galvenais dabūt no jums naudu un viss.
Skaists ir tikai nosaukums!!!
Labāk ejiet kādos kursos, jo nervi un veselība ir dārgāka.

J Janka 15.04.2011

Latvijā ir 345900 ekonomistu, no tiem 72% ir bez darba!
Labāk ejiet uz kādu inženierspecialitāti. Tie būs pieprasīti vienmēr un jau tagad ir šādu speciālistu deficīts!
Nevajag papildināt tā jau lielo liekēžu baru!

F firecat 16.04.2011

to Janka:
kādu vēl inžinier specialitāti?
man nav CE matemātika. kaut arī gribēju iet uz arhitektiem agrāk..

to Bigs: tieši tāpēc jau es taisu aptauju lai saprastu kāda no šīm vai vispār kāda no ctām skolām butu pietiekoši laba, lai es dotos tur studēt.

K Katrīna 19.03.2012

Sveiki Firecat un pārējie!

Zinu, ka par EKA nav daudz atrodams internetā, tādēļ nolēmu padalīties ar savu pieredzi.

Es EKA studēju jau otro gadu. Sākumā doma bija mācīties vadības zinības, bet pēc tam nolēmu, ka tomēr studēšu uzņēmējdarbību. Par skolu uzzināju izstādē Skola un no šīs skolas bija uz mūsu vidusskolu atbraukuši studenti ar prezentāciju. Pirms tam gan neko daudz nezināju, taču tad nolēmu, ka ir jāaiziet un jāpaskatās klātienē. Tā nu biju uz atvērtajām durvīm. Riktīgi jautri un atraktīvi. Protams, izstāstīja arī visu par programmām. Iepatikās, ka prakses vietas augstskola pati piedāvā un iespējams studiju maksu dalīt pa mēnešiem.

Izdomāju, ja nu kas, tad var jau pēc tam iestāties arī citur. Draudzene gan teica, ka es esmu izvēlējusies skolu, kurā esot problēmas ar latviešu valodu, bet nekā tamlīdzīga. Var jau būt ka kādreiz tā ir bijis, vai tikai tāds priekšstats internetā ir radīts. Gan pasniedzēji, gan citi skolas darbinieki, gan kursa biedri visi runā tikai latviski.
Pamācījos gadu un sapratu, ka man EKA patīk un negribu mācīties citur. Parunāju ar saviem bijušajiem klasesbiedriem un konstatēju, ka man ir paveicies. Nav tā saucamo logu. Lekcijas saplānotas viena pēc otras. Bibliotēkas diena arī nav nedēļas vidū, bet gan pirmdienā vai piektienā. Priekšmeti interesanti, jo daudzi pasniedzēji ir ne tikai lektori, bet arī strādā savā nozarē. Daudz piemēru no dzīves ne tikai sausa teorija.

Attieksme ļoti pozitīva, skolā regulāri kaut ko uzlabo un remontē. Liels pārsteigums bija tad, kad dizaineri bija beiguši savas pārvērtības.

Mans personīgais ieteikums - pirms par kaut ko spried uzzini visu līdz galam. Varu teikt godīgi, man ir paveicies!
Lai arī Jums izdodas atrast īsto augstskolu un pareizo studiju programmu!