www.sudzibas.lv DPD Nelikumiigi /kurjers

DPD - Nelikumiigi /kurjers

Nepatīkami esmu pārsteigta, ka iegādājoties preci interneta veikalā, ar kurjera piegādi dzīvesvietā un maksājot skaidrā naudā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, parakstoties un atstājot savu personas kodu, kā obligāts tiek prasīts id kartes 5. Cipari no 7. Cipariem...??? Ko kurjers ievada skenerī...??? Sazinoties ar datu valsts inspekciju un izstāstot savu konkrēto situāciju, saņēmu atbildi, ka šajā konkrētajā situācija, kad prece tiek pirkta interneta veikalā, nebūtu pieprasāms ka obligāts id kartes nr.,!!! Lai sakārti dpd kurjers savu kantori, nevis aizbildinoties ar vienu pasta sūtījuma likumu, visus met vienā maisā!!!

R ri4y 11.11.2015

Laikam Valsts datu inspekcija tev nepaskaidroja, ka preci internetā drīkst pasūtīt pilngadīga persona un lai pārliecinātos ka tu esi pilngadīga kurjeram ir pienākums Tev prasīt dokumentus. Pie tam, lai nebūtu pēc tam zvanu veikalam ar to, kur ir mana prece, kāpēc tā nav piegādāta, kurjeram ir tiesības piefiksēt daļu no taviem personas datiem, kā pierādījumu, ka tieši tu saņēmi preci, neviss Jānis no kaimiņu sētas!

DPD Pārstāvja atbilde 12.11.2015

Lai izvairītos no krāpniecības mēģinājumiem un sūtījuma nosūtītājs būtu pārliecināts, ka sūtījumu saņems tā persona, kurai tas tiek sūtīts, kurjeram ir jālūdz sūtījuma saņēmējam uzrādīt personu apliecinošais dokuments un jānoraksta (jāievada skenerī) dokumenta pēdējie 5 cipari.

Ja uztraucaties par konfidencialitāti, informējam, ka:
LR Datu valsts inspekcijas izsniegtā personas datu apstrādes reģistrācijas apliecība uzņēmumam DPD Latvija dod tiesības veikt personas dokumentu pārbaudi un nepilnu identifikācijas kodu atzīmēšanu datu bāzē.
Saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likuma 10.pantu, DPD Latvija nodrošina:
1) godprātīgu un likumīgu personas datu apstrādi;
2) personas datu apstrādi tikai atbilstoši paredzētajam mērķim un tam nepieciešamajā apjomā.
Vēlamies apliecināt, ka jebkuri iegūtie personas dati ir stingri konfidenciāla informācija, kas tiek izmantota tikai un vienīgi gadījumos, kad nosūtītājam ir nepieciešams pārliecināties par precīzu sūtījuma izsniegšanu pareizajam adresātam. Nepiederošu personu piekļuve datu bāzei, kā arī datu izmantošana citiem nolūkiem ir pilnīgi izslēgta.

Pacco_al 15.11.2015

Histēriska un neadekvāta sūdzība, varēji atteikties un neuzrādīt dokumentus. Kurjers būtu nogādājis preci atpakaļ internet veikalam un tev būtu iespējam aizbraukt pie viņiem un preci saņemt sev vēlamā veidā.
Kaut kāda šizofrēnija tajā datu aizsardzības panikā mums valda...