www.sudzibas.lv Darbadevēju attieksme Daži darbadevēji, iespējams arī jūsējie.

Darbadevēju attieksme - Daži darbadevēji, iespējams arī jūsējie.

Vai tiešām viens daļa darba devēju iedomājas, ja atvēruši savu privāto uzņēmumu, tad var nemaksāt sakarīgas, algas, neizmaksāt atvaļinājuma un slimības naudas? Pateicoties jums privātie, vienai daļai, darbinieki jums mainās ik pa pāris mēnešiem, nespējot izturēt ne slodzi, ne attieksmi. Vai tiešām esat tik spējīgi, ka varat uzpirkt gan VID, gan VDI?
Man jāsaka paldies Dievam no viena šāda kantora esmu prom.Vadītājs vienkārši nekaunīgs tips, alkoholiķis, nemaksā normālu algu, tik izspiež no darbiniekiem pēdējo sulu.

K

L lala 05.11.2008

Dalailama!!! Darba ņēmajs kā darba tiesisko attiecību subjekta jēdziens neeksistē jau gadus 4!!! tagad ir vienkārši DARBINIEKS un DARBA DEVĒJS! Ciks saprotu esat kādas firmas īpašnieks vai strādājat kādā firmā vadošā amatā un nezinināt ka likumdošana ir mainijusies jau pirms 4 gadiem, tad kā Jūs slēdzat ar DARBINIEKIEM darba līgumus arī kļūdaini tos dēvējot par darba ņēmējiem???? un citas normas arī ir mainījušās, tad sakiet kā Jūs vispār organizējat kardu lietas, ja nesekojat līdzi darba likumam??? Ja pasekotu lidzi likumdošanai varbūt arī darbinieki vairs nebūtu tādi maitas un neietu par Jums sūdzēties??? tas tikai tā skaļa domāšana un iespējams neaatiecas uz Jums!!!

A Aleksandrs 05.11.2008

piekritu Lalai, man jau ir laba pieredze saskarsme ar tadim"godigiem solitajiem-aploksnniekiem", kapec tad pie tadiem devejiem pastavigi kadri mainas?atkal nemejos problema?jums tie nemeji nekad nebus labi, jo viniem ir jamaksa, bet jus gribat uz vinu kupriem paradize iebraukt.

D dalailama 05.11.2008

Pirms ko raksti, neiespringsti!
Pagaidām tikai mācos, strādāju par simbolisku samaksu. Esmu tikai pārdevējs. Un man ir vienalga kā tu mani dēvē vienkāršā diskusijā- par darba ņēmēju, darbinieku, strādnieku utt. Tādus jēdzienus, kādi ir noteikti likumdošanā, attiecīgi lietoju tikai tur, kur tas patiešām ir svarīgi. Ideju taču saprati? Kur problēma?
Jūs neviens nekad neesat spējīgs atzīt, ka ne tikai darba devēji ir tādi vai šitādi, bet arī, ka paši esat slinki, atriebīgi, klačotāji, lieli runātāji utt. Cilvēkus, kuri prot sevi parādīt, dd vienmēr novērtē. Un to, cik kurš strādā, ir grūti novērtēt. Var 10 stundas nīkt aiz letes un gaidīt, kad tev kāds pienāks klāt un kaut ko pajautās, bet var to pašu laiku piedāvāt palīdzību, tirgot, konsultēt, palīdzēt citiem kolēģiem, veikt papildus pienākumus, pasniegt savas idejas, lai bizness plauktu. Tas gan no sirdzapziņas atkarīgs, no iemācītajām vērtībām. Lielākajai daļai no Jums vispār nav nekādu nākotnes plānu, domas par attīstību kā tādu, pilnveidošanos, nav nekādu priekšlikumu...tikai gaidat, kad Jums visu pienesīs klāt uz paplātes. Turklāt gribat, lai citi justos vainīgi, ka ģimene liela, kredīti sagrābti utt.
Ak, jā! Tik nesakiet, ka no algas lieluma ir atkarīgs tas, cik smaidīgi būsiet, laipni, cik lielus kalnus spēsiet gāzt. Ja cilvēks jau no mazotnes ir pieradis, ka darbu jāizdara līdz galam, kvalitatīvi, tad nekad neradīsies jautājums par to, vai par to man piemaksās..

Protams, ja dd patiešām ir negodīgs, tad jārīkojas. BET TAS IR JĀNOVĒRTĒ OBJEKTĪVI.

A Anne 05.11.2008

ludzu objektivi-neapmaksa atvalinajumu, slimibas naudu, dekretu, svetku dienas ja strada, virsstundas, nemaksa nodoklus, sasola un neizpilda un tml. MANUPRAT TIE IR OBJEKTIVI IEMESLI..LUDZU VISUS SAUK FIRMAS KAS STRADA TAMLIDZIGI

D dalailama 05.11.2008

nu nez, man tādu problēmu nav! ne es slimoju (ja gadās saaukstēties, man tas neprasa nedēļu mājās sēdēšanu, uzreiz (labi ja pusstunda pagāja, lai līdz aptiekai aizbrauktu) pēc operācijas veikšanas (šovasar pat 2x) biju darbā, grūti bija, bet nost nemiru ( ja tā atklāti ), savukārt citi pat pēc pļutkas piemešanās 2 nedēļas vazājas kaut kur apkārt...atvaļinājumi kā atvaļinājumi, pat labāk neiet...citādi atkal grūti uzsākt darbus... labprāst strādāju svētku dienās...ne kāda vaina-saīsinātas dienas, tāpēc uztveru kā brīvdienas...nodokļus maksāju, citādi nemaz darbā neņemtu, ja es gribētu citādi...cik sola, tika saņemu, maksā regulāri, vienmēr pat 3 dienas ātrāk nekā līgumā norādīts.. Tad man jāpriecājas! : Lai Jums ar pozitīva pieredze būtu!

L lala 05.11.2008

Oij Dalailama!!! Lab ku Tu mums viens tads kam nekad nekas negadas! Protams viss ir jaavertē objektivi, bet pastav situācijas un firmas, kas darba samaksas neizmaksāšanu uztver kā normālu parādību kas viņiem jau kā biznesa plāns galviņās. Pieņemt nepieredzējušus cilvēkus kuriem tā ir pirmā darbavieta vēlams un tad apmānīt. Pašai tā bija aizgāju strādāt firmā, nostrādāju mēnesi no 8 rītā līdz 5 katru dienu strādāju apzinīgi mēneša beigās man izmaksāja aptuveni 40% no algas un teica firmai grūti laiki pārējo samaksāsim 2 nedēļu laikā, pagāja 2 nedēlās tad jau bija runa samakasāsim pievienojot to naudiņu pie nākamās algas pienāca nākamā alga samaksāja aptuveni 50% no darba algas lab ka man pietika prāta nestrādāt arī nākamo mēnesi. Bet tā ir ikdiena un nav tur darbinieka vaina!
Un par to juridisko terminaloģiju, tu nevaretu viņu izmantot arī ja būtu kāda nopietna lieta, jo vienkārši tu nezināji tā ir mainijusies!!!

D dalailama 05.11.2008

ak, tad jau sanāk, ka es līgumu neesmu lasījusi...kaut strādāju jau trešo gadu... Lai tev veicas, Lala!
Ja vēl dažiem nav skaidrs, tad mans mērķis nebija attaisnot negodīgus uzņēmējus, bet gan apskatīt dzīvi arī no tās puses, no kuras Jūs to vismazāk vēlaties.

A Aleksandrs 05.11.2008

Dalailamai nav visi majas, vienkarsi-nou comment;)

D divine 05.11.2008

Nu mani piemēram no darba atlaida bez jebkāda iepriekšēja brīdinājuma, tā kā strādāju darba apvienošanas kārtībā, tad uzzināju, ka neprotu smaidīt, pateikt labdien utt.Nostrādāju apmēram 3 mēnešus.

B beibe 05.11.2008

joker un lala vai ka tevi tur, ar galvu kaut kas nav kartiba drizak jums.Vairak tadus pozitivus cilvekus ka dalailama.
Nav ko suudzeeties, IR JASAPROT, ka tagad valsti ir krize.
Nu ka jums nepielec, ka ja nemaksaa un ivss notiekas nenopietni, tad tie ir 99% ka firmai ir pamatiigas probleemas, nu nepatiik-ej tachu prom! Darba deveejam nekad darbinieka alga un komforts nebuus pirmaa vietaa, ja iet slikti, nu nekad.Kaa juus vispaar kaadaa darbaa varat strtaadat, ja jums logjika nestraadaa.
Un kaut ko veel piesienaas cilveekam par terminologjiju, ortografijas kljuudaas un veel sazin kaadam kljuudaam.
Shis ir sasodiits ANONIIMS portaals, nevis graamatas rakstiishana.Te var rakstiit kaa veelies. Un savu stulbumu parada tikai tas, kas piekasaas un iid par visu, nevis tas, kas uzrakstiijis kaut ko nepareizi.°°°°

VEIKSMI JUMS GAUDULI !!! :D:D:D:D

A americans 05.11.2008

1) sada veida problemas parasti ir uznemumos, kam nepieciesami pardeveji, kasieri, konsultanti utt.. Tur darba devejs nav ieinteresets kadu paturet un motivet, jo vienmer kadam vajag darbu, vienmer kads atradisies. Un tas ir tik superigi ik pec paris menesiem pienemt jaunus darbiniekus un maksat viniem grasus par parbaudes laiku, plus vel nemt nost visu iespejamo no ta jau niecigas algas - jo jauninais darbinieks IT KA regulari kko izdara ka nevajag..:-/
2) nav cienami tadi darba deveji, kas netiek gala ar savu biznesu, bet pasi ne par ko to neatzist. Tad sledz ciet, ja nav paveicies un nevari pavilkt! nodarbojies ar ko citu!
jo pats stulbakais ir nevis tas, ka visi vienlidzigi samazinatu izdevumus, bet gan vadiba terejas ka ieprieks, bet padotajiem atlicina to, kas paliek pari! vai nepaliek..
3) Bet ta jau daudzi dd pasi parada sevi no tas drankigakas puses, man prieks..:D

A ainasšovs 05.11.2008

Kāda""debila"" tauta te portālā sēž(to Agnese)..., kam nestrādā loģika, jo palicis apdirsies ar 160ls, kas uz papīra, jo konverts šomēnes dēļ krīzes netiek izsniegts, un, ja kas nepatīk, var tīties prom, jo atradīs citus...Un laimīgais(to Dalailama), kuram ir paveicies(tikai nezinam, par kādu algu iet runa) ar darba devēju, jo ne visi tiek uz pusstundiņu, lai tiktu līdz aptiekai...Te katrs, lai cik gudrs liktos, runā par sevi, bet, vai tamdēļ vajag otru noniecināt?

A Anne 05.11.2008

Ar lauztu kaju, nupat operetu cistu, un tml. ari stradasi?

S SUPREMO 05.11.2008

STRADASIM ARI AR A HEPATITU UN PIELAIDISIM KLIENTIEM:)

A Aleksandrs 06.11.2008

agnese un dalailama(viena ta pati persona)slima uz visu galvu, ej iedzer nervus nomierinosas zales.

T truck 06.11.2008

Darba devējs, uzņēmējs, mazas piparbodītes saimnieks-kuram pašam negribas strādāt, bet gan labi dzīvot-ceļojumi, katram ģimenes loceklim Lux auto garažā, kurš ir pieņēmis darbā nedaudz darbinieku uz puslodzi(tikai dokumentos).Tātad bez iespējām saņemt normālas sociālās garantijas un pat iesūdzēt tiesā par algas piedzīšanu(tādu summu DD izlieto vienām vakariņām krogā)-TĀ IR LATVIJAS REALITĀTE.

D darbanemejs 06.11.2008

Agnese, nevar un nevajag uz darba nemeju rekina celt sev majas, braukt celojumos, nemt kreditu... Nevajag solit zelta kaudzes, lai darbinieks pie tevis naktu stradat, bet pec tam nemaksat solito, jo tam darbiniekam ir gimene, ir berni, kuri jabaro. Vins tereja laiku, stradaja pie tevis, tereja naudu celam, taa vietaa, lai ietu stradat tur, kur vinam tiesham maksatu, bet tads darba devejs nem un nesamaksa apsolito. tad vins aizbildinas, ka naudas nav, bet pats tik brauka pa arzemem ar gimeni, buve majas, spele spelu automatos... Nevajaga te stastit par ekonomisko situaciju valsti. Pirms gadiem 2 man darba devejs palika parada ap 300 latiem. Es gaju, stradaju, bet tads suds, kuru par cilveku nosaukt nevar, panem un nesamaksa, bet pats tik brauka pa arzemem...
Zhmiegt tadus daerba devejus vajaga!! Un parastie darba nemeji ir tiesigi zinat, kuros uznemumos krapj, kuros nemaksa un kur nav verts nemaz iet stradat. Pietiek reiz chakaret cilvekiem smadzenes.
Esmu iesaistijies ari Eropas sociala fonda programaa un stradajie pie darab deveja, kas sanema naudu no eiropas. Un, ko jus domajat?? Man nemaksaja tik, cik bija noteikts liguma, katru menesi nokrapa kaut kadus30 - 40 latus. un tas bija nu jau pirms 2.5 gadiem. Es nesanemu naudu, ko man deva Eiropas fondi un tu te lej kaut kadu sviestu pilnigo. Kamer musu valsti nebus sakartota visa si sistema, ka vares saukt pie atbildibas darba-devejus krapniekus, tikmer nekas nemainisies! Mans tagadejais darba devejs nesolija man miljonus, bet solija to, ko vareja samaksat un to es sanemu. Vins nemaksa miljonus, bet ari nemana un nesola miljonus. Un, es savam tagadejam darba devejam varu uzticeties. Un man nav gribeshana iet pie darba deveja, kas sola miljonus un galu galaa nesamaksa neko! Nevajaga manit cilvekus, lai tikai vinus dabutu firma pie sevis! Par to no dazha laba vispar var pa galvu dabut un dabut taa, ka maz neliksies un citreiz nemanis!

Droshi varu teikt, ka neejiet stradat uz veikalu Nelda... Ta pat neiesaku est Turibas ednica, jo tur, vismaz, kad stradaju es, bija antisanitarie apstakli, staveja smirdonja tada, ka slikti vareja palikt... Ja kadam ir gribeshana, var ieiet un paskatities, kas tur daras.

D darbanemejs 06.11.2008

Agnese, tiesi logika tev klibo. ja darba devejs vispar gribes, lai derba nemeji kadreiz pie vina naktu, vins paliks godigs un maksas darbiniekiem solito, cik spes, nevis pasutis vinu "tris majas talak", stastis, ka pie mums slikti darbinieki u.t.t. Tad pec tam, tas darbinieks, kad draba devejs bus piecelies uz kajam, naks pie vina, stradas. Citadak ne viens uz turieni neies!! logikas tev nav!

Cik jau nav dzirdets, ka pie mums slikti darba nemeji, bet, nez kapec, kad musejie "sliktie" darbinieki brauc uz arzemem stradat un dzivot, vini klust par labiem darbiniekiem tur un atpakal negrasas braukt!!
Ir kafejcina, vismaz bija, zolitude aiz autobusa galapunkta, kur nosaukums, shkiet, bija "Marijas sirds" vai kaut kaa taa. Saistits ar Mariju, visada gadijuma. Pa TV radija, cik laba tur saimniece, kaa vina palidz vecajiem cilvekiem... Es pie vinas meginaju stradat! Pastradaju, guvu traumu, bet vina man pat nesamaksaja par nostradatajam dienam... Pie sienas vinai kafejnica vel karajas, ja nemaldos Dieva Mates bilde, bet neticiet vinai!!! mana gadijumaa, es nejutu, ka vina tic Dievam un baidas no Dieva!

D darbanemejs 06.11.2008

... es nostradaju pie tas Marijas- kafejnicas saimnieces vairakas dienas, guvu traumu un vina man nesamasaja ne santima par nostradatajam dienam. Man bija vajadziba shut bruci, un es ar shutu bruci gaju kajam majas lietainaja septembra dregnaja dienaa no Zolitude (2.pilsetas slimnica) uz pardaugavu, uz ilguciemu. Vina man neko nesamaksaja. Un, kads tev sakars ar ekonomisko krizi??!! Te ir neciveciba, cuciba, bet Dievs visu Redz. lai Vins vinai Piedod!!!

A Anne 06.11.2008

NOSAUC LUDZU KAS PAR KAFEJNISU KONKRETI LAI ZINAM