www.sudzibas.lv Carnikavas Pašvaldības Policija Bezjēdzīga atpūtnieku sodīšana pie jūras Lilastē

Carnikavas Pašvaldības Policija - Bezjēdzīga atpūtnieku sodīšana pie jūras Lilastē

14.07.2013. aizbraucām uz īsu atpūtu Lilastes jūrmalā. Kopš pagājušā gada tur bija ieviestas izmaiņas - stāvvieta tagad tikai par maksu un apstāties aizliegts zīme uz celiņa vismaz 2 km līdz jūrai. No vienas puses - neko darīt, bet no otras - stāvvieta pilna līdz ūkai un tāpēc gar ceļa vienu pusi zem zīmes bija saliktas mašīnas vismaz 2 km garumā. Tā kā zīme pagājušajā gadā nebija un pa vidu 2 km zonai bija arī kaut kāda zīme, ka apstāties aizliegts zona beidzās (??), mašīnu nolikām uz ceļa. Kad atnācām atpakaļ pēc kādas stundiņas logā jau bija soda kvīts par 30 Ls, tiem, kuriem viens ritenis bija "kāpu zonā" esot bijuši pat lielāki sodi.
Niknums uz policiju, bet faktiski jau uz pašvaldību bija milzīgs! Man ir jautājums - vai pašvaldību policija tur arī ik pa stundai defilēja lietainās un drēgnās dienās, vai atbauraca tikai viskarstākajā vasaras dienā, lai tiem, kuri neatrada vietu stāvvietā, sabojātu visu nedēļas nogali? Man izkatījās, ka lai gan jūra ir visas tautas īpašums, šajā gadījumā to bija privatizējusi Carnikavas pašvaldība, jo pie jūras šajā vietā, nemaksājot 30 Ls tikt nevarēja!
Cien. pašvaldībai - pirms nadzīgi liekat policistiem atpelnīt savu eksistenci, vispirms nodrošiniet vietu, kur visi atpūtnieki var kaut vai par maksu novietot mašīnas. Savādāk šī jau izskatās pēc īpaši riebīgas rīcības un vienkāršas naudas kāšanas. Un nevajag atrunāties, ka likums ir viens, bet vajag padomāt arī kā abas puses šo likumu var izpildīt (šajā gadījumā liela cilvēku pieplūduma gadījumā).
No vienas puses man bija žēl to policistu, kam bija jāiztur cilvēku milzīgā un pamatotā neapmierinātība, bet vai tad policisti, ilgstoši strādājot šajā vietā, nevarēja norādīt pašvaldībai uz šī likuma trūkumiem? Varbūt pašvaldība Carnikavā ir īpaši ietiepīga un viņai faktiski vienalga, kā jūtas cilvēki? Vienu gan es zinu, Lilastes jūrmala un līdz ar to arī autostāvvieta mani šeit vairs neredzēs. Kurš ir ieguvējs? Par to laikam pašvaldība nav padomājusi.

I