Attirance - Krāpšana

Padalīšos ar Jums ar interesantu pieredzi darba pārrunās ar ''ATTIRANCE''
Saņemu zvanu no „ATTIRANCE” sakarā ar „Eksporta Menedžera” vakanci, firma bija mani uzmeklējusi cv.lv datubāzē. Tā kā biju ieinteresēts, tika veikta improvizēta telefonintervija no dažām frāzēm un tika norunāta darba intervija ar priekšnieku un pārdošanas daļas vadītāju. Mazliet biju izbrīnīts par saņemto zvanu jo neatbildu visām viņu noteiktajām prasībām, bet, protams, nolēmu pamēģināt.
(Iepriekš biju mazliet izpētījis, ka par šo firmu ir daudz sliktu atsauksmju, praktiski vienmēr brīva esošā vakance, un daudz neapmierinātu kandidātu uz vakanci, tāpēc dodoties uz darba interviju uz neko nopietnu necerēju, bet esot bezdarbniekam cerība mirst pēdējā.),
Ierodoties uz pirmo interviju, tajā piedalījās tikai priekšnieks, jo P.D. vadītājs, esot negaidīti paņēmis brīvdienu. Intervijas garums – maksimums 5 minūtes, jautājumi prasti un uzdoti uzbrūkošā tonī. Tonis gan pamainījās, kad sarunā tika iesaistītas negatīvās atsauksmes.
Neskatoties uz šo smieklīgo ''interviju'' tika norunāta tikšanās ar P.D. vadītāju, kurš tad arī lems par manu atbilstību.

Ierodos norunātajā laikā, nu jau tiek uzdoti par dažiem jautājumiem vairāk un sākts uzrunāt mani uz „Tu”. Arī šoreiz jautājumi nenopietni un virspusēji, kas beidzas pēc dažām minūtēm, pāris reizes piedāvājos atbildēt uz viņu interesējošajiem jautājumiem (darba pieredzei praktiski nepieskārāmies), nu labi, uzprasu sevi interesējošos jautājumus, kā arī pieskaros negatīvajām atsauksmēm, vadītājs sāk locīties kā zutis un sarkt. Vienojamies par to, ka man uz e-pastu tiks nosūtīts darba uzdevums manas atbilstības novērtēšanai, uz jautājumu par laika limitu saņemu atbildi: ‘’nūū, šonedēļ.’’

Apskatu darba uzdevumu, rakstījis 3.klasnieks, daudz kļūdu, uzrunas „Tu”, „Tavas”, utt.
Viens no uzdevumiem pilnīgi absurds un neloģisks, kamēr atlikušie ir :
„Tirgus analīze 3 valstīm”, „Mārketinga stratēģijas izveide”, „Franšīzu tirgus ceļu izveide”, „Noteiktas valsts apraksts angļu valodā”
Nav slikts kandidāta atbilstības pārbaudes darba uzdevums, vai ne?

Pēc uzdevuma apskates pieļāvu domu, ka šis vienkārši ir veids, kā viņi iegūst jau gatavu materiālu(analīze, jaunas idejas mārketingam) ko var lietot savas preces realizēšanā. Nevēlēdamies veidot tik apjomīgu darbu, jo uzņēmums neviesa uzticību, ne uz ko necerēdams ātri izveidoju darba uzdevumu savā interpretācijā, pieturoties pie pāris lakoniskiem un kodolīgiem ‘’key elements’’.
Nosūtīju atbildi, kurai pievienoju korektu paskaidrojumu, kāpēc darbu veicu šādā formātā un paskaidrojumu par nesniegto atbildi uz absurdo jautājumu. (Ja ir interese varu iekopēt gan darba uzdevumu gan atbildes vēstuli)
Saņemu zvanu un sev par brīnumu nu jau es esmu uzaicināts uz galējo darba interviju.

Īsi pirms norunātā laika piebraucu pie „ATTIRANCE” ofisa un tajā pat mirklī saņemu zvanu, ka diemžēl šodien mani nevar pieņemt, jo vadībai steidzamas darīšanas. Vienojamies par to, ka man piezvanīs līdz 14:00, vēlā pēcpusdienā joka pēc uzzvanu pats, atkal atvainojas un sola atzvanīt 30 min. laikā, telefons, protams, klusē. Šodien pārbaudot e-pastu, izlasu, ka „ATTIRANCE” vadība pieņēmusi citu cilvēku. Tajā pat laikā sludinājums par vakanto amatu atjaunināts.
(Atsauksmēs par firmu šāda firmas rīcība pieminēta vairakkārt) Izņemot to, ka neatzvanīja ļoti aizskarts nejūtos, jo tā kā uzticību uzņēmums neviesa jau sākumā, tad darbu neveicu viņu pieprasītajā apjomā, un arī necerēju uz reālu darba piedāvājumu, bet pieļauju, ka ir cilvēki, kas tiešām centušies un ieguldījuši daudz laika un darba. Tāds modernizēts 90-o darba stiliņš, paņemt gatavu.

J Ju 03.09.2010

shausmiigi iisteniibaa... galvenais, ka tik tieshaam ir cilveeki, kas uzraujas uz shaadu necilveeciibu, jo graabj peedeejo salminju. ljoti skumji, ka ir taadi draazeeji, kas piekaash tevi, kas izsuuc no tevis visas sulas un laimiigi straadaa taalaak ar "jaunaam idejaam".

A Aste 04.09.2010

Izlasot autora viedokli, rodas iespaids, ka firmas vadība nezin ko grib un grābstās tumšā telpā gar pliku sienu. Iespējams šī iemesla dēļ viņi arī galveno grāmatvedi meklēja pusgadu un nez vai vispār atrada!

T Tāgan! 07.09.2010

Jā, žēl gan par kārtējo cilvēku, kas atkal uzrāvies uz Ata Liepiņa vājprāta murgiem! Par viņu vajadzētu uzņemt filmu! Un tad tiesībsargājošajām institūcijām gan būtu ko teikt... ne tikai tiem, kas ar viņu nav vēl tikušies.

K kkk 02.11.2010

Izskatās, ka priekšnieka krēslā sēž tāds pats vājprātīgais (A. Liepiņš), kāds ir SPAA Mihailovs ;D

Nu, lo lai saka...agri vai vēlu viņš savas neadekvātās un brīžiem absurdās rīcības dēļ vienā jaukā dienā savu uzņēmumu nolaidīs pa burbuli...

J Jasmina8 02.04.2014

Šī salona attieksme ir vienkārši nožēlojama. Biju pieteikusies darbam par kosmetologu, mani apmācīja un teica ka pazvanīs. Gaidīju mēnesi, telefons klusē. Pazvanīju pati, teica ka uz doto momentu nevajag darbiniekus, kautgan no sākuma teica ka vajagot. Un skatos, ka ielikts sludinājums, ka meklē darbiniekus kosmetologa amatam. Forši ne. :D Kautgan man pat ir augstāka izglītība nekā tai sievietei kura mani apmācīja. Viņai tikai kautkādi kursi izieti, bet man ir augstākā.. Mēnesi esmu nosēdējusi bez darba, cerot ka mani tur pieņems. Brrrrrr.