www.sudzibas.lv Armas SIA Rupja apkalpošana, informācijas nesniegšana

Armas SIA - Rupja apkalpošana, informācijas nesniegšana

Gribēju nopirkt čuguna katlu, palūdzu pārdevējai, vai nevarētu uzrādīt atbilsības deklarāciju, lai pārliecinātos, ka prece nav ražota Ķīnā, uz ko pārdevēja rupjā tonī atbildeja, ka viņiem visi dokumenti ir kārtībā, bet kuram-katram viņa tos neuzrādīšot, jo tas ir komercnoslēpums. Tālāk sarunaties kļuva bezjēdzīgi un pirkt tādā veikalā arī.

J

Ventilators 25.10.2018

Bieži uz precēm raksta Design in ASV un Made in China. Tas neko nemaina, ja lielākā daļas preces tiek ražotas ķīnā. Ja ir CE marķējums, tad var tirgot eiropā. Ja tādas nav, var sūdzēties. Ja jums liekas vai arī ražotājs to norāda, ka čuguna katlu var ražot no Ķīnas un kādā no eiropas valstīm, tad protams, jautājums ir jēdzīgs. Bet zinu, ka ražotāji daļu savu sortimentu ražot tikai eiropā un daļu ķīnā. Bez tam legāli ar visiem CE tirgo abus veidus. Dell, bosch utt. Just5 arī nāk no ķīnas, bet tikai mērktingā ir Latvijā "ražojums", bet tā kā ir visi EU marēķējumi, tas nemaina lietas būtību, ka var pārdot šeit.

Uzņēmumam, gan būtu jāuzrāda visi noteiktie EU atbilstības dokumenti, ja klients pieprasa. Tas nav komercnoslēpums un nevar būt.

J Jānis 26.10.2018

Paldies par informāciju. Jā, es to zinu, bet šeit runa ir par ļoti lielu necieņas izrādīšanu pret pircēju. Kas attiecās uz ražotāju-šeit nebūs ES standartu, jo, cik man ir zināms čugunam nav sevišķu prasību, kā, piemēram plastmasas traukiem, gribēju noskaidrot, vai ir pierādījumi, ka ražotājs ir Uzbekistāna, jo tieši turražo vislabākus čuguna katlus plova pagatavošanai.

Kolta 25.10.2018

Ķīniešu tūristi ārvalstis pērk suvenīrus, kuri ir ražoti pašu valstī. Paradoksāli!

L Lepnā Lavīze 26.10.2018

Gan jau ka Ķīna un vēl lētais gals. PTA likumā noteikts, ka patērētājam ir tiesības iepazīties ar informāciju par preci.