www.sudzibas.lv 9 Maijs Cērmes nav savu māju

9 Maijs - Cērmes nav savu māju

Teikt, ka te kādreiz bija Krievijas impērija ir tāpat kā teikt, ka mašīna ko es pārdevu, joprojām it kā pieder man!Mēs nokārtojām visus darījumus ar Krieviju un PSRS. Jums te nav ko meklēt! 9. maijs tikai Maskavā var būt svētki!!! Mums tie nav svētki. Mums otrais pasaules karš beidzās tikai 1994, kad krievu zaldāts aizgāja! Mums 9. maijs paaudžu paudzēm nozīmēja starpatautisku izolāciju, atpalicību un represijas. Manam tēvam savas dzīves laikā tā arī nesanāca aizbraukt uz Itāliju vai Zviedriju. Par to šāva nost. Iedomājieties!!! Kā var mīlēt šādu režimu??? Tie kas karoja - tiem laikam visu cieņu. Laikam. Tiem patiešām bija grūti. Tie, protams, bija cilvēki ar nepiepildītiem sapņiem, taču tieši viņi atnesa pusgadsimtu pagrimumu un bēdas. Tie bija tie, kas nezin kapēc palika arī pusē Eiropas. Kapēc, ja neviens to negribēja??? Tie bija tie, kas līda, kā cērmes uz Somiju!! Kāpēc jūs līdāt uz Somiju??? Ko jums tur savajdzējās?? Tāpat tie palika Latvijā!!!
Ja kāds vēl nesaprot, kāpēc mēs nepieņemam krievisko, bet pieņemam vācisko, tas to laikam nebūs spējīgs saprast. Mēs dodam priekšroku VW, nevis Moskvičam. Mēs dodam priekšroku tautai un kultūrai, kas ļoti smagi kļūdījās, kas līdz šim to visu nožēlo. Bet cita tauta nenožēlo ne nieka. Gluži otrādi-turpina bazūnēt savus noziegumus. Tā cita tauta rupji lamājās, spļaudās, pārsvarā strādā netīros darbus un sauc sevi par uzvarētājiem. Cerams, ka tomēr drīzumā īstie veterāni apsprāgs. Ko lai dara. Laiks iet! Šodien jau aizliedza PSRS simbolus rīt aizliegs arī okupācijas slavināšanas svētkus...

B BIGs 12.05.2009

Māra, turi muti, savādāk es tevi aizsūtīšu u turieni, kur bija Agnese, tad tu tur nomierināsies.

A Agy 12.05.2009

jauku vakaru!!!

A Agy 12.05.2009

Mara neturi muti, Tev taisnība... mēs aiziesim pie pieminekļiem, kur biju es

B BIGs 12.05.2009

Es neko sliktu nesaku par pieminekļiem. Es tikai baidos par Agnesi.

B BIGs 12.05.2009

Agnesīt meitiņ, nesēdi ilgi pie datora, ārā taču tik labs laiks.

A Anna 12.05.2009

Tiešām piekrītu jau iepriekš rakstītam par to, ka, ja grib tad lai svin mājās.
Jo tie svinētāji uz ielas uztaisīja nevis pasākumu bet kkādu pikniku. Nu man nebūtu, nekas pretī, ja viņi vnk tur stāvētu pie tā pieminekļa. Bet, ja viņi tur dzer, ēd, un vēl sazin ko dara, šādi piesarņojot apkārtni, nu tad tas ir par traku.
Bet nu es neuzskatu, ka to vajadzētu aizliegt. Pret krieviem - pretenziju nav. Ja viņš ciena mani - es cienu viņu.
Un es cienu, tos krievus, kuri Latvijā dzīvo vairāk nekā 40 gadus, un runā vai vismaz saprot latviešu val.
Bet tos, kuri pat sasveicināties latviski nemāk - nu, tos gan nē.
Un atceraties! Ne visi krievi ir vienādi! Tā pat kā latvieši - ir normāli latvieši un ir nu jā, nu jā, tādi ar kuriem nemaz negribas uzturēt kontaktus.

Un es arī nedomāju, ka ja pie mums vācieši svinētu savus svētkus, tad arī, kāds būtu laimīgs.
Tad atkal visiem nepatiktu vācieši.

Nu tāds ir mans viedoklis!

Mamma 12.05.2009

Peec tam tos zili peleekos, aizvien, aizvien...

J jānis 12.05.2009

es tikai vienu lietu nesaprotu, kāpēc tieši 'fašisti'?
vācijā taču bija nacisms, bet itālijā fašisms, pēc idejas jau itkā viens un tas pats, bet tomēr, visulaiku tiek pieminēta vācija un hitlers
kāda vēl uzvara? kāds tur ģeņ pobedi, ja visi staigā apkārušies ar krievijas karogiem un jura lentām? tie, kas viņas liek vispār zin, ko viņas simbolizē?
man nav nekas pret krieviem kā tādiem, tikai asinis sāk vārīties, ja ieraugu, ka kāds ar krievijas karogu vicinoties kliedz 'rossija, rossija'

Mamma 12.05.2009

man riebj tie kas ar medaljaam apkaarushies. Slepkavas un nelieshi! Buutu labaak kauneejushies par savaam zveeriibaam ko pastraadaaja sveshaa zemee.

R RobinsHuds 12.05.2009

Man vispār liekas, ka te Latvijā kaut kas interesants notiek!! Es nēsmu naida kurinātājs bet man arī nepatīk kad 13janvārī pie saeimas daži Idioti plivināja karogu un pašiem laikam nebija ne jausmas kas no tiek. Kārtējo antifašistu roku darbs noteikti.!!! Es vispār nesaprotu kāpēc mēs atļaujam taisīt kaut kādas antifašistu organizācijas un vispār ja nezin latviešu valodu tad nav ko strādāt kaut vai saeimā. Uzliek sodu pa 100Ls nu baigais sods es varu saderēt, ka tie urlas pasmejas un po...!!! Nez vai mēs varētu Krievijā pie valdības mājas plivināt savu karogu!!! Tādu cūcību tikai pie mums atļauj. Ja jau te tik slikti tad vācat urlas koferus un tinat uz savu laimes zemi Sibīriju. Tur vietas Krievijā gana pietiks arī jums. Starp citu vispār vajadzēja aizliegt tik daudz skolas kas runā krievu valodā, jo tā mēs tikai atbalstam šos ākstus. Saprotu brīva valsts darām visu ko, bet tas jau ir par traku. Bieži nākas dzirdēt krievu valodu it sevišķi Rīgā un man tas ļoti nepatīk, par urlulendu Daugavpili nerunājot!
tāds jau bija Krievijas mērķis te sapumpēt vismaz 51% krievu un tad cauri valsts vairs nav.Bet laikam nesanāca kā plānots. Sorry
Vajadzēja tiem kas piedzimst Latvijā krievu ģimenēs automātiski piešķirt Latvijas pilsonību lai tiek melnums dvēselē, moš tā ātrāk tiktu vaļā no to lielinieku nolādētās domāšanas. Pašiem tik daudz labas zemes, kurā varētu nez ko audzēt un darīt bet nē mazo latviju vajag pieraut savam sarkanajam pleķim klāt. Nākamā noteikt būtu Igaunija un Lietuva.
Un beidzamais Vispār aizliegt to nolemto antifašistu gājienu un tādas provokācijas jo tāpat no tām nekādas jēgas, tikai lieki izdevumi kas jāsedz no nodokļu naudas un vēl sūd.. sataisa gnīdas!!!

M Mara 13.05.2009

Tev tik ļoti rūp kur aiziet Tavi nodokļi?! Nopērc sev indi!

M Mara 13.05.2009

P.s. Krievu valodu čiuļiem nepatīk dzirdēt, jo tie vienkārši nesaprot "-)

A Andris 13.05.2009

Marit, pilnīgi piekrītu... Domāju, ka Uzvaras Diena ir lieli svētki ne tikai Latvijā un Krievijā, bet visā pasaulē. Te daži kliedz OKUPANTI!!! Bet tad arī Eiropas savienība mūs okupēja...vai nē?????
Latvieši ir vienkārši stulba tauta... brīvību Viņiem vajag. Tad kāda velna pēc jālien bija dirsā ES?

M Mara 13.05.2009

Andri, pilnīgi Tev piekrītu par to ES, kas mums neko labu nav atnesusi

L Latvieshupuika 13.05.2009

Es gan tik kategorisks pret pashu 9, maija svineshanas ideju nebutu! Ja, tur piedzeras krievu jaunatne un tas ir negativi, bet kopumaa, PSRS armijas karaviriem ir visas tiesibas savakties un atzimet kara beigas! Tas armijas sastava bija ari latvieshi un daudzu jo daudzu latvieshu gimenu liktinis bija tads, ka viens ir psrs (nevis KRIEVU), cits vacu armijaa! Viniem ir tiesibas atzimet kara beigas, jo karsh ir drausmiga lieta!!
Principaa, 9. maijs ir viena noziedziga rezhima uzvaras diena par citu noziedzigu rezhimu. Kapec rietumu valstis, tai skaitaa, ASV oficiali neko nedara, lai PSRS tiktu atzita par noziedzigu valsti kaa tas pec butibas bija? Tapec, ka taa visa PSRS un Rietumu valstu savieniba bija viena riktiga noziedziga padarishanas. Te var atcereties kaut vai to, kaa briti bombardeja drezdeni, izmeginot jaunas bumbas un vairak ka simts tukstoshi cilveku gaja bojaa, te var atcereties ari ASV nomesto atombumbu uz Japanu... Viniem pashiem rokas asinis un neesat letinji naivi: ne kadi sabiedrotie MUMS vini nav un nekad nebija. Pardalija ar PSRS pasauli un Latviju tai skaitaa!! Nirnbergas procesaa viens noziedzigs valstu bloks tiesaja otru noziedzigu valstu bloku, to, kursh zaudeja. Labs jautajums ir tas, kuraa pusee vel rietumi nostatos, ja Hitlers nebutu uz Eiropu gajis pirmais???!!!

A Andris 13.05.2009

Prieks, ka vēl kāds tā domā

Latviešu puika...vesturnieks xrenovs

hujevs būs pareizāk

I Inese 13.05.2009

Baigie svētki...Lai krievi neaizmirst pastāstīt par savām koncentrācijas nometnēm un par to, ka ejot uz uzvaru, pa ceļam izvaroja un izdemolēja visu, kas gadījās pa rokai...Tā kā lepojoties ar to, ka baigie atbrīvotāji - pilnīgi lieki...tādi paši, kā hitlerieši.
Un ne jau tā labāka krievu tautas daļa te sabrauca pēc kara...visi klaidoņi un laimes meklētāji un neveiksminieki te atkūlās...eh...

M Mara 13.05.2009

Inesīt, galvenais, ka latvieši bēgalēdami pa mežiem NEKO sliktu neizdarīja