www.sudzibas.lv 9 Maijs Cērmes nav savu māju

9 Maijs - Cērmes nav savu māju

Teikt, ka te kādreiz bija Krievijas impērija ir tāpat kā teikt, ka mašīna ko es pārdevu, joprojām it kā pieder man!Mēs nokārtojām visus darījumus ar Krieviju un PSRS. Jums te nav ko meklēt! 9. maijs tikai Maskavā var būt svētki!!! Mums tie nav svētki. Mums otrais pasaules karš beidzās tikai 1994, kad krievu zaldāts aizgāja! Mums 9. maijs paaudžu paudzēm nozīmēja starpatautisku izolāciju, atpalicību un represijas. Manam tēvam savas dzīves laikā tā arī nesanāca aizbraukt uz Itāliju vai Zviedriju. Par to šāva nost. Iedomājieties!!! Kā var mīlēt šādu režimu??? Tie kas karoja - tiem laikam visu cieņu. Laikam. Tiem patiešām bija grūti. Tie, protams, bija cilvēki ar nepiepildītiem sapņiem, taču tieši viņi atnesa pusgadsimtu pagrimumu un bēdas. Tie bija tie, kas nezin kapēc palika arī pusē Eiropas. Kapēc, ja neviens to negribēja??? Tie bija tie, kas līda, kā cērmes uz Somiju!! Kāpēc jūs līdāt uz Somiju??? Ko jums tur savajdzējās?? Tāpat tie palika Latvijā!!!
Ja kāds vēl nesaprot, kāpēc mēs nepieņemam krievisko, bet pieņemam vācisko, tas to laikam nebūs spējīgs saprast. Mēs dodam priekšroku VW, nevis Moskvičam. Mēs dodam priekšroku tautai un kultūrai, kas ļoti smagi kļūdījās, kas līdz šim to visu nožēlo. Bet cita tauta nenožēlo ne nieka. Gluži otrādi-turpina bazūnēt savus noziegumus. Tā cita tauta rupji lamājās, spļaudās, pārsvarā strādā netīros darbus un sauc sevi par uzvarētājiem. Cerams, ka tomēr drīzumā īstie veterāni apsprāgs. Ko lai dara. Laiks iet! Šodien jau aizliedza PSRS simbolus rīt aizliegs arī okupācijas slavināšanas svētkus...

M Marija 11.05.2009

Bet tu, Urla, beidz te krievu tautības cilvēkus apkaunot. Deļ tādiem, ka tu daži ir laimīgi spriest par visu nāciju.

L Loreta 11.05.2009

Marija- lūk normāls cilvēks ar veselu domāšanu!!

Marija!
9.Maijs ir svētki Krievijai, taču krievi šeit uzrīkoja balagānu.
Kāpēc Jūs visi(kam šeit tik ļoti nepatīk) nevarētu vandīt uz savu skaisto sapņu zemi Krieviju? Tur taču r tik jauki! Alakholisms, nabadzība, bezdarbs, taču tik sirdij mīļi! Uz priekšu! Ja nespējat cienīt zemi, kur dzīvojat, tad ir jālasās prom!!!

S Sanita 11.05.2009

9.maijs ir gan Latvijas, gan Krievijas svetki, jo tas ir tāds pats, kas bija 8.maijā. Vai jus nezinat vispār mūsu valsts un Eiropas vēsturi??? Līgums par kara beigam bija parakstits 8.maijā Eiropā velu naktī, bet Krievija, tolaik, tas bija PSRS bija jau 9.maijs.
Esmu latviete, mana vecmamina un vectevs auga Latvija, kad tā bija zem PSRS okupācijas, bet, vini dzivoja laimigi ar krieviem, kuriem arī nebija viegli, jo valdība, vienīgi valiba bija vainīga par divu lepno tautu niknumu.
Personigi man patik krievi, man patik manas vecmaminas stasti par to, ka vina stradaja gan Ventspilī, gan Rīgaa, gan citur Latvijā ar krieviem, man arī ir krievi draugos, un es atnaku 9.maijā, jo tas bija manas draudzigas tautas svetki, un es milu vinus tapat, ka vini mil manu valsti.

J josivs 11.05.2009

Mans tēvs piedzima krievijā, taču nu jau 35 gadus dzīvo šeit. Jā, tur ir viņa dzimtene, viņš mīl Krieviju, taču viņš ciena Latviju, jo viņš šeit dzīvo, viņam šeit ir ģimene, mājas un darbs!! Ūn valsts valodu arī starp citu prot. Un viņam nebija vēlēšanās iet un sadzerties tajā 9.Maija ''tusiņā''!

V Viktorija 11.05.2009

Cilvēki! SMAIDA! Nerunā, lūdzu, bērnišķīgi! Nesmīdini tautu ar savu tekstu!

"Cerams ka krievu tautiibas cilveeki beidzot sapratiis ka vinji ir sveshaa zemee"

"kaads nezin kur ir Krievija es labpraat paraadiishu, un paliidzeeshu sakravaat mantas celjam! "

Ja Latviju pametīs visi krieviski runājošie, krievu tautības cilvēki, tad Latvijā paliks labi, ja 20% iedzīvotāju! Tad tāda valsts kā Latvija ātri izzudīs no pasaules kartes, kā arī ātri nomainīs savu nosaukumu, būsim Zviedrijas vai Šveices kolonija un valsts valoda ātri pārvērtīsies par Zviedru vai kādu citu! Un ne tu, un ne kāds cits vairs savas tiesībās aizstāvēt nevarēs! Un latviešu valoda skaitīsies par izmirušo valodu! Un to grib panākt SMAIDA!

Apskatīsimies multinacionālo vidi citās zemēs! Austrālija! Iedzīvotāji pārsvarā ir no citām valstīm - ķīnieši, korejieši, taizemieši, arābi, jaunzilandieši, pat KRIEVI, bet aborigēni ir uz pirkstiem saskaitāmi! Un neviens tos nedzen ārā! KĀPĒC? Lai atbild SMAIDA! SMAIDA nevar atbildēt uz šo jautājumu, jo tavs prāts nav tik labi attīstīts! CILVĒKI negrib nolaisties līdz tik zemam līmenim... un nepublicē tādas muļķības!

ESMU KRIEVIETE! Lepojos! Un teikšu godīgi, man pret latviešu TAUTU nav nekāda naida, nav pretenziju, jo latvieši nav vainīgi, ka starp viņiem pagadās tādi individumi, kā SMAIDA un daži citi, kas bojā labas domas par latviešu tautu. Tas pats attiecināms krievu tautībai! Neatbalstu 9. maijā krievu karogus, tērpus ar visādiem uzrakstiem, kas ir nevietā - BET ŠIE CILVĒKI nav krievu tautības cilvēku vizītkarte!

Un lai runātu par visu krievu tautu tādas lietas, vispirms apdomā! Jo šad tad par saviem vārdiem skarbi nāksies atbildēt! Un cilvēkiem ir jāciena viens otrs, neskatoties uz to vai viņš ir krievs vai latvietis!!!

100% piekrītu Viktorijai!

J josivs 11.05.2009

Taču KĀPĒC MAN IR JĀAPDOMĀ, pirms es piedāvāju kriviem braukt uz jauko zemi, ko? Vai viņi apdomā, kad nodirš mūsu nāciju?

L Loreta 11.05.2009

Pašiem svētkiem nav ne vainas, beidzās piecu gadu, ilgs, milionu cilvēkupuru prasošs, mokošs karš. Runai ir jāiet par politiķu aģitācijām 9.maijā, spekulāciju uz cilvēku jūtām. ""Deņ pobedi""- tā viņi šo dienu sauc, nevis- kara beigas!!! Pobedi, kurā vietā????! okupētām valstīm tā bija vārda brīvības beigas, izsalkums(veikalos strādāja pārsvarā apaļas, rupjas krievuškas), nabadzība- tika atņemtas mājas, tehnika, valoda- tika ievests darba spēks, lai jauktos, jauktos, jauktos- līdz krievu valoda visu savā ceļā aprīs...bet tā ir politika, nevis cilvēki, kas te tikuši iepludināti, parastie cilvēki visi bija cietēji, gan okupētajās valstīs, gan pašā Krievijā...

To Jomajo...
Nu ja, protams ka latvieši nedzēr un nepīpe un nedzīvo nabadzība un mīl strādāt un daudz ko ražo, un bezdarbs Latvijā neeksistē. Un Latvijas valdība ļoti mīl savu tautu, savus bērnus un večukus. Tikai krievi jums mieru nedod.Domajiet, kā dzīvosiet labāk ja no Latvijas izsūtīsiet visus krievus??

J josivs 11.05.2009

Visus?!?!?! Mums nedod mieru ti krievi, kas šeit vicinās ar Krievijas karogiem, un špļauj mums virsū!! Tie arī lai vandās!!!

L Loreta 11.05.2009

Ir krievu tautības pārstāvji, kas CCCP laikā izbaudīja daudz "ekstru", saņēma dāčas lielo pilsētu robežzonās, mašīnas, drēbes, ēdienus, utt. Viņi nevar pārslēgties, turpina joprojām "partijas izredzētiem" laiku atcerēties ar nostaļģiju, un apzināties, ka tagad nav tādu iespēju, ir ļoti smagi..

To jomajo...
Man arī tie karogi neizskatas tur pie vietas. Bet tas taču ir sponsoru reklāma.

P Prieks 11.05.2009

Kaapeec ir tik daudz naida! Pa ielu ejot jau no katra garaam gajeeja ir bail, uzsmaidiit nemaak, tik ar druumaam sejaam iet! Kas daudz smaida tas ilgaak dziivo!
Vareetu kaadu dienu iedeveet par smaida dienu!
Vai tad ir tik gruuti buut labam, saprotosham, cieniit viens otru! Izskataas ka nee muusuujiem, gan latvieshi gan krievi labaak kaadu nolamaa, nosaukaa visaados vardos, pabakstiit citu ka netaa dari, un pats to pashu dara!
Pagatne ir pagaatnee, tagad ir tagadne, atvainoties viens otram un aizmirts visu! Mums tagad visiem ir gruuti, nav neviens kuraam ir visgruutaak tapeec var vairaak bljaustiities!
Araa pavasaris, nezheeliigi skaists laiks, parkos ir tik skaisti, izejiet pastaigaaties papriecaajieties par visu skaisto ko ieraugat!

; ;) 11.05.2009

Ha ha ha :D Cik jautri :D Man tiesam ir pilnigi vienalga ko tauta, kura jau nezin kam tikai vel palaizit di**u runa par krieviem. Krievi ir visur un kad man apniks te, es vienmer varesu aizbraukt kkur citur.
Vispar nevaru saprast kas Jums nepatik? Piem. es nevienam nebiju nodarijusi pari, tapec man nav ko nozelot. Kapec man ir janozelo tas ko neesmu darijusi ? Neatteicos dzivojot Latvija runat latviski, tapec nevaru saprast kas Jums nepatik. Esmu LR pilsone kops dzimsanas, tapec man ir tadas pasas tiesibas, ka Jums.
Tad jautajums- vai Jums patik, ka musu valsts valdiba dara ko grib? Jums patik, ka Jums ar katru dienu vairak un vairak di*s uz galvas? Te jaun nav runa par tautibu, mus tacu ir cita, kopiga problema, ir jarisina to, nevis vel 300 gadus risinat to, kas jau nav aktuals.

A Aleksandrs 11.05.2009

Visa Eiropa svin - Latvija kā viemer, grib lai visi par to smietos! Visa Eiropa ir pilna ar mūsu jauniešiem, kuri stradā par kapeikam un pacēl citas valsts ekonomiku, jo tas bija saplanots tālajā 1993 gada. Godmaņa kungs Latviju pārdeva jau sen! Jums tiri kā idiotiem piemeta "okupācijas" tēmu, kāmēr aiz jusu muguram zog miļjonus un taisa sev kapitalu arzēmes, tie Latvijas patrioti kuri tur sež jau loti ilgi un nirgājas par visiem butu tas krievs, latvietis jeb ka es esmu armēnis. Pats trakais ko vini negrib lai budu - krievvalodigie un dominējoša tauta - latvieši saņemas kopā un izmēstu tos piderastus no valdības. Viņi baidās no tā, tāpec ari veido provokacijas par mūsejo naudu un skaita tautu pat lopiem!! Ne par to jūs vispar stridaties. Vispār jauztaisa svētkus par vienoto Latvijas tautu, visi taču dzivojām sava dzimtenē un gribam labi dzivot, bet ja bus tādi sūdi, kā es te lasu un rēdzu uz ielas tālak neaizbrauksim. Jataisa bizness, jacēl rupnicas, slimnīcicas un jaaudzina musu bērnus! TAS IR GALVENAIS par ko ir jarunā.

A Ami 11.05.2009

Man nav iebildumu, es solidāri izturos pret svētkiem, kā tādiem, tikai to 9. maiju varētu nu kaut nedaudz mierīgāk darīt? un nevicināt krievijas karogus? Man nav iebildumu pret karogu vai pašiem cilvēkiem, vienkārši ir nepatīkami, ka esot 9. maijam uzreiz visur lieli krievijas karogi dzirdami skaļi kliedzieni un tā tālāk. Man viens tik ļoti (burtiski) uzbāzās ar savu "deņ pobedi" (piedošanu nezinu kā pareizi rakstīt), ka vienkārši tāpēc nācās atšūt. Nu, sviniet savus svētkus, pieminiet un uzslavējiet savus varoņus, un atminēsimies, ka abās pusēs nonāca piespiedu kārtā daudzi, bija vairāki slikti laiki un ne mums spriest kas būtu ja būtu, ir tā kā tas ir.
Bet man ir jautajums, vai nevarētu to svinēšanu darīt klusāk? Ne tik uzkrītoši (proti, nevajag braukt mašīnā ar izkārtu krievijas karogu un skaļi taurēt//klaigāt tramvajā vai vēl sazin ko)?
pie tam visi "ja nu..." lai paliek katra paša ziņā

D Daina 11.05.2009

Tieši tā lai veterani svin šo dienu, bet tie jaunie piedz'ērušies ņergasne jau svin svētkus kā tādus, vienkārši ir vēl viens iemesls kartīgi piedzerties uz iebāzties ar savu ROSSIA purnā latvietim.Vot tas besī!!

N ninja 11.05.2009

hm.. nav jegas no vestures parzinasanas - katrs vienu un to pasu vesturi saprot pa savam. kads atzist, ka notika ta un ta, bet cits - ka tie ir meli utt.
man riebj viss notikusais OPK laika. esmu par parem toleranta, bet vieglak piedot un saprasties ar tiem, kas atzist, ka vesture vinu tautas parstavji ir izdarijusi noziegumu. tie, kas noliedz nozieguma esamibu, manuprat, dzili nicina cietusos, upurus, apspiestos.

A albis 11.05.2009

pareizi saki kurš tad bija nežēlīgāks hitlers vai mauka staļins, hitlers vismaz slaktēja citu zemju iemītniekus, suka staļins-džugašvillī hrenova savējos, cik ukrainā nomērdēja badā 8000000 apm. savos draņķa gulagos, kolimas upes rakšanā u.c.savās huiņās.viņam to viņa pīpi vajadzētu iedzīt viņam dirsā iemest viņu atejas bedrē un iebarot ģipsi ar ūdeni maitam. galu galā no kā bija lielāks posts ļaudīm no fašisma vai komunisma, kaut gan nezin kā būtu letiņiem ja karu vinnētu friči, bet tas jau ir cits stāsts.vienkārši nevajag mīst.