www.sudzibas.lv Zeltābele dārziņš Briesmīga attieksme

Zeltābele dārziņš - Briesmīga attieksme

Briesmīga attieksme gan pret bērnu gan vecākiem. Dārgākais dārziņs ķengaragā. Bērns apkakājies var sēdēt kaut visu dienu un visiem vienalga. Deguns ja tek neviena nejēdz noslaucīt. Bernu laukumiņā smiltīs mute kā pēc kartupeļu talkas. Vadītājas vispār augstprātīgas. Bērnu neizglīto un neko nemāca. Viens otram bērns pāri dara un neviens par to pat neatbild. Bērnu auklītes izskatās ka pašas tiko no pamperiem izkāpušas. Vecāku noteiktais netiek ņemts vērā. Drēbes ko redz to uzvelk un neskatās vai tās ir dārziņa drēbes vai izejamas. Neiesaku nevienam vest savu bērnu un šo kūti

J

Nepiekrītu nevienam augstāk minētajam vārdam,attiecībā uz šo dārziņu un tā personālu.Cenas +/- 30 eiro visur ir principā vienlīdzīgas.Ja bērni ir laukumiņā man šķiet ir tikai loģiski ka viņi ir netīri.Briesmīgi būtu,ja ofisa darbinieks sēdētu pie galda ar netīru muti.
šinī vecumā bērniem nemāca vēl lasīt,reizrēķinu un citas augstās zinātnes.Galvenais pienākums ir socializēties lielajā dzīvē.
Tāpat kā arī ar pāri darīšanu, bērniem šajā vecumā ir sevis apliecināšana un ietekmju sadalīšana.Tas diemžēl ir neizbēgami,patreiz ir ļoti daudz literatūras par šo tēmu.
_______Bērnu auklītes izskatās ka pašas tiko no pamperiem izkāpušas___________Nu šis komentārs ir vispār zem kritikas.Bet no otras puses no tā daudz var secināt,par tā rakstītāju.
Un šis ir dārziņš kur aizved bērnu uz dienu,tāpēc neizprotu par kādām izejamām drēbēm ir runa.
Personīgi es nevaru teikt par šo dārziņu nevienu sliktu vārdu.Mans bērns katru vakaru ir apmierināts un laimīgs,no rītiem dodās uz turieni ar prieku.Ieraugot no rīta auklītes un audzinātājas priecīgs metās viņām ap kaklu.Un piebildīšu ka ļoti daudz ir arī iemācījies.
Ta kā vecāks esmu ļoti laimīga,ka esmu tikusi tieši šinī dārziņā.

J Juris112233 06.12.2018

Jā jā,noteikti. Gan jau pati darbiniece vien esi. Lai veicas. Neiesaku vest jums tur bērnu nevienam. Bez komentariem

Nu nav tur tik daudz darbinieču lai neatpazītu.

J Juris112233 06.12.2018

Nākošā runātāja kas savu bernu ka nastu aizved un nogrūž

S S123 13.12.2018

Jūs gribat teikt, ka beidzot cukurzirņi var paši uz poda aiziet? Personāls laukumiņā nepasaka 2gadniekam, kurš prasās uz poda, ka tgd tu uz poda neiesi, jo es negribu visus vest iekšā. varbūt beidzot var apakšējā stāvā izvēdināt telpas? Varbūt beidzot ir audzinātāja grupiņai un notiek kādas nodarbības, nevis pieskatīšana, kur personāls sēz savos mobilajos vai rausta bērnu tā, ka bērns pēc tam atsakās vispār jebkam dot roku? Varbūt tiešām kāds paskatās, kad bērns grib uz poda un liek uz poda pirms ārā iešanas, nevis tikai maina pamperus, ja netīri? Vai tiešām beidzot notiek kaut kāda bērnu audzināšana? Nav runa par lasīt mācīšanu 2gadniekiem, bet vismaz kaut kāda pedagoģiski pamatota pieeja, kā novērst /samazināt to, ka viens otru klapē? Varbūt beidzot bērns var pats kaut ko darīt ( vai nedarīt), ja nevēlas, un nemēģina no viņa dabūt skaistus darbiņus, kur patiesībā bērna veikums ir 0,01%?
Man šķiet tajā grupā tur daudz var iemācīties, atvainojos, izcili neattīstīts/stulbs bērns. Jo nu man tur nemitīgi radās sajūta, ka bērns tieši degradējas, nevis attīstās, kamēr šobrīd citā dārziņā nedēļas laikā sāka darīt viskaut ko jaunu, ko tur bija bezmaz aizmirsusi. Varbūt tur beidzot arī atnākot pēc bērna ir kāds cilvēs, kas var pastāstīt kā bērnam gājis?
Uk - tur galvenā problēma ir personāls - trūkums, atalgojums, atalgojumam neadekvāts darba apjoms, utt., kas arī noved pie tā, ka vienkārši nav kam mācīt tos bērnus. Bet tas nemaina faktu, ka problēmas tur ir dafiga. Netīra mute un drēbes būtu pašas mazākās no tām. Varu saderēt, ka šim tētim noteikti arī pie kādiem iebildumiem/jautājumiem vadība sāka rādīt durvis, tāpēc arī tik asā tonī ir tā sūdzība. Tur tāda prakse ir ierasta lieta. Tāpat kā utopiski solījumi par to, ka bērnus, kuri neguļ gultiņā bezmaz ratos pa promenādi vizinot :D
Ja tur viss būtu tik spoži, tad nebūtu teju visa cukurzirņu grupa un liela daļa vidējās grupas palēkdamās aizmukusi uz citiem privātajiem un pašvaldības dārziņiem. :D :D

Nu spriežot pēc Jūsu komentāriem Jūs bērnībā esat daudz cietis.

D Davis Nore 14.12.2018

Raksta autors ir - visticamāk - nav gatavs būt par tēvu - vīrieti- 21. Gadsimtā. Otrais variants audzis ģimene, kur tēvs viņu ir seksuāli izmantojis un māte par to nav likusies ne zinis. Par to liecina jēla un izmantota puika slēpšanās aiz anonīma ieraksta, kas raksturīgs šāda veida wannabe puikam. Par lietu - mans dēls apmeklē so bērnudārzu - mājas vins nāk ar mellu muti, netīram drēbēm - un man pie pakaļas vai maiņas vai nē - galvenais man kā tēvam ir viņš izbauda šmucīgu bērnību, mācās kā būt cilvēkam - labam, saņem mīlestību un cieņu un zinību kā būt cilvēkam un latvietim - jā - arī burti, cipari, dziedāšana, dejošana, valodu apgūšana un latviešu sbētku svinēšana! Un, zin, kompleksainais puika, zvani, raksti man - mēs pat varam parunāt par tavam problēmām , jo visi bērni uz pasaules ir jauki - jautājums par vecākiem. Davis Nore +358408206544 - gaidu Tavu zvanu

S S123 14.12.2018

ha - ha! Kurā grupiņā Tavs puika ir? Es varu saderēt, ka NEcukurzirņu grupā, kurā ir bardaks kopš aprīļa. Par vidējo grupu - jā - tur var teikt tikai labākos vārdus - vismaz bija laba audzinātāja, auklīte, piemērotas telpas utt..
Bet nevajag vispārināt!
Tur jau tā lieta, ka vecāki salasās visas šitās pozitīvās atsauksmes, kas ir faktiski par par pilnīgi citiem apstākļiem un tad nonāk siles grupā, kur smagi aplaužas, jo izrādās, ka 1) individuālā pieejaa nozīmē vienu cilvēku uz >10-15 bērnu siles grupu un to, ka gandrīz nevienu vakaru neviens nevar pateikt kā bērnam gājis, jo vnk nav bijis ar to bērnu; 2) mēs piedāmājam pie ēdināšanas vairāk, vāram paši zālu tējas - nu jā bija viena auklīte pa visu to laiku, cik man bērns tur gāja, kas drusku pašākidīja tās pārcukurotās tējas, ko viņiem tur veda ēdināšanas uzņēmums; 3) bērnus kuriem problēmas aizmigt gultiņa, varam arī ratos vizināt pa promenādi - nav komentāru. Kurš to darīs - tas viens cilvēks, kuram siles grupā vel apkopēja pienākumi jāveic; 4) ejam ārā jebkuros laika apstākļos - tikai ne jūnijā pie +15, ja kkāda migliņa (tad visu dienu sēžām telpās); 5) ja ir dziesmusvētki, tad vispār ignorējam visu bd notiekošo; 6) ja kāds bebis nemāk adaptēties - pat vainīgs, lai pasēž stūri un paraud. 3 nedēļas, katru dienu; 7) ja aizrādi, ka bērns ir neadekvāti saģērbts (nav runa par izejamām drēbēm laukā, bet elementāru veselo saprātu, piemēram, pie +32 nevilkt garos legingus un biezo maiku, vai pie +25 nevajag bernam 2us kreklus un vējjaku pa virsu, un ka pie +10C stiprā Z vējā varbūt tomēr varētu ko vairāk par plānu jaciņu un zeķu biksēm, vai, ka principā lietusbikses velk otrādi - ar vīlēm uz iekšu), saņem pretī norādi kur ir durvis, utt..
Redzēju kkādas bildes Fb un domāju, ka mok tur kkas uzlabojie,s mok kāda jauna audzinātāja/auklīte parādījusies, kura nemūk pēc 1-2 mēn., prom, bet pēc šī tēta teiktā saprotu, ka nekas tur uzlabojies visticamāk nav.
Un jā - mani neuztrauc netīras mutes un drēbes, bet situācijas, kad auklīte pasaka 2gadniekam, kurš prasās uz poda, ka nē - tgd tu neiesi, jo es tagad neiešu vēlreiz iekšā - gan.
Diemžēl es arī salasījos visādas foršās atsauksmes un palaidu tur bērnu. Tgd esmu laimīgi prom. Un uzskatu, ka kopš aprīļa tur vispār netika nodrošināts nekāds "bērnudērzs", bet sūdīgas kvalitātes bērnu pieskatīšanas pakalpojums par absolūti neadekvātu cenu. Nodarbības arī bieži vien nekādas nenotika, jo nebija jau kam viņas vadīt. Nevar 1-1,5 cilvēks 10-15 bērniem iedot ēst, saģērbt, nolikt gulēt, pabarot, nolikt uz podiem, iziet ārā, palīdzēt adaptēties un vēl kaut kādas nodarbības novadīt.
Pie savām slavinošajām atsauksmēm neaizmirstiet pieminēt, ka jūsu bērns neiet mazo grupā!

I Inga321 08.02.2019

Pilnīgi pievienojos rakata autora teiktajam – briesmīga attieksme gan pret vecākiem, gan pret bērniem.

Netīras mutes, netīrs apģērbs, netīras kājas un piekakātas bikses šajā dārziņā ir ikdiena. Bērniem ir melnas kājas ienākot grupiņā no āra– un ar šādām tie iet gulēt diendusu un pēc tam ar tādām jādzīvo visa pēcpusdiena. Par ko ir nepatīkams pārsteigums, tad bērniem ir jāiet gulēt kailiem, kā arī ģērbšanās pēc gulētiešanas notiek visiem kopā kopējā telpā – kur, protams, ka daži saģērbjas ātrāk, citi lēnāk, līdz ar to, tie kuri saģērbjas ātrāk jau sēžas pie galda un ēd launagu, bet tie kuri ģērbjas lēnāk ir kā apskates objekts ātrākajiem bērniem, kas bieži vien jau ir krietni vecāki.

Tiek izcelti pāris bērni, kas tiek iesaistīti pāris PR pasākumos un naudas piesaistei, visi pārējie tiek atstāti pašplūsmā. Bērni netiek nodarbināti – tie klimst savā nodabā. Ja bērns nevar adaptēties viņš tiek atstumts vai spēlējas savā nodabā un neviens nav ieintersēts, lai kaut ko mainītu. Nemaz nerunājot, ka neviens ne par ko neatbild – bērni var viens otru nozilināt, nodauzīt– par kādu pieskatīšanu vispār iet runa – ja dienas beigās saņemu savu bērnu ar zilu zem acs, bet neviens nevar pateikt, kas ir noticis.

Nemaz nerunājot par sanitārajām normām - kuras vispār netiek ievērotas. Bija gadījums, kad bērni bija saindējušies ar pārtiku tieši bēnudārzā, bet šis tika noklusēts.

Līdz ko vecāki sāk iebilst vadībai, vecāki tiek izsaukti pie vadības uz “pārrunām”, kur tiek doti mājieni, ka bērns būtu jāaizved pie speciālistiem. Tiek izteikti dažādi spriedelējumi un norādījumi, ap bērna psiholoģisko, fizisko veselību. Principā, ja sāk izrādīt, ka kaut kas nepatīk, tad tiek norādīts uz durvīm.

Pilnīga vadības neinetesētība, augstprātība – bez pedagoģiskās izglītības. Šeit notiekti būtu plašs lauciņš darbību uzraugošajām institūcijām.

Ja Jūs vecāki vēlaties saglabāt savu nervu sistēmu un redzēt savu bērnu laimīgu un priecīgu, tad neizvēlaties šo dārziņu.

G Gundega 25.02.2019

Šeit, publiskā vidē mēs varam "anonīmi" ķengāties uz vella paraušanu, jo ir anonimitātes aizsegs, kas garantē to, ka nebūs jāatbild par saviem vārdiem. Kā likums, šajā vietnē sūdzības raksta cilvēki, kam ir dažāda veida komunikatīvās grūtības. Citam tās izpaužas nespējā pieņemt otra viedokli, vēl kādam – uzmācīgā tieksmē dominēt un kontrolēt visus un visu ar ko saskarās un kur ierodas, citam - nespējā savu viedokli paust adekvāti, klātienē. Ir skumji, ka jūsu viedoklis mums ir jāuzzina šādi – gandrīz pēc gada un publiskā vidē. Es tagad neiedziļināšos jautājumā – kādēļ nelūdzāt savam bērnam, tomēr vilkt pidžamu, bet piekritāt mūsu viedoklim, ka vasarā bērniem ir karsti, (īpaši dažiem bērniem, kas vienmēr guļot ir sasvīduši) . Nejautāšu arī, kādēļ klusējot piekritāt mūsu viedoklim, ka bērnam, kuram ir problēmas adaptēties gandrīz gadu, kuram ir valodas un citas grūtības, vajadzētu apmeklēt speciālistus – neirologu, logopēdu, psihologu, bet tagad publiski apsūdzat mūs neprofesionalitātē. Nemaz nevēlos iedziļināties, kādēļ apgalvojat, ka piekakātas bikses ir ikdiena….. (var būt tādēļ, ka kāds vecāks atved bērnu uz bērnudārzu ar caureju un tādu palaiž uz vingrošanu) un var būt tādēļ, ka četrgadīgam bērnam būtu jāprot paprasīties uz tualeti, ja nu reiz ir situācija, ka bērnudārza grupiņā, kurā ir brīvi pieejamas labierīcības, četrgadnieks nevar pats aiziet. Pārmetums par lēno ģērbšanos - vispār neiztur kritiku - kā savādāk organizēt bērnu ģērbšanos? Kā jūsu bērns varēs iemācīties apģērbties pats, ja mēs viņu nepārtraukti ģērbsim? Devām jūsu bērnam drēbes ģērbšanās secībā, palīdzējām ar vārdiskām instrukcijām, bet teikt, ka tas gāja ātri, būtu stipri pārspīlēts. Četros gados bērnam ir jāprot ģērbties, arī par to mēs jūs informējām. Un vai tādēļ pārējiem bērniem jāpaliek bez launaga?
Tāpat, negribu jautāt, kādēļ apgalvojat, ka vadībai ir nepietiekošs izglītības līmenis. Acīmredzot, jums jāmeklē bērnudārzs, kura vadītājai ir doktora grāds, jo ar četriem augstākās izglītības diplomiem - psiholoģijā, pirmsskolas pedagoģijā un maģistra grādu pedagoģijā, kā arī kvalifikāciju logopēdijā, acīmredzot nepietiek, lai uzskatītu vadītājas viedokli par profesionālu. Ar šādu attieksmi, jūs, vecāki, spiežat mūs rīkoties neprofesionāli, neziņojot par saviem novērojumiem. Mūsu, kā pedagogu pieredze un kvalifikācija uzliek mums par pienākumu stāstīt par saviem novērojumiem, nevis tādēļ, ka nevēlamies jūsu bērnu redzēt, bet tādēļ lai aicinātu uz sadarbību un kopēju problēmas risināšanu. Diemžēl vecāki ne vienmēr ir gatavi pieņemt savu bērnu tādu, kāds viņš ir. Bet vai mēs - pedagogi par to varam atbildēt? Ja mēs nejūtam atbalstu no jums – vecākiem, mēs turpinām darīt savu darbu, cik ir mūsu spēkos.
Bet visiem labs nekad nebūsi. Visiem vēlu veiksmes un izdošanos!

G Gundega 25.02.2019

Šeit, publiskā vidē mēs varam "anonīmi" ķengāties uz vella paraušanu, jo ir anonimitātes aizsegs, kas garantē to, ka nebūs jāatbild par saviem vārdiem. Kā likums, šajā vietnē sūdzības raksta cilvēki, kam ir dažāda veida komunikatīvās grūtības. Citam tās izpaužas nespējā pieņemt otra viedokli, vēl kādam – uzmācīgā tieksmē dominēt un kontrolēt visus un visu ar ko saskarās un kur ierodas, citam - nespējā savu viedokli paust adekvāti, klātienē. Ir skumji, ka Jūsu viedoklis mums ir jāuzzina šādi – gandrīz pēc gada un publiskā vidē. Es tagad neiedziļināšos jautājumā – kādēļ nelūdzāt savam bērnam, tomēr vilkt pidžamu, bet piekritāt mūsu viedoklim, ka vasarā bērniem ir karsti, (īpaši dažiem bērniem, kas vienmēr guļot ir sasvīduši). Nejautāšu arī, kādēļ klusējot piekritāt mūsu viedoklim, ka bērnam, kuram ir problēmas adaptēties gandrīz gadu, kuram ir valodas un citas grūtības, vajadzētu apmeklēt speciālistus – neirologu, logopēdu, psihologu, bet tagad publiski apsūdzat mūs neprofesionalitātē. Nemaz nevēlos iedziļināties, kādēļ apgalvojat, ka piekakātas bikses ir ikdiena….. (var būt tādēļ, ka kāds vecāks atved bērnu uz bērnudārzu ar caureju un tādu palaiž uz vingrošanu) un var būt tādēļ, ka četrgadīgam bērnam būtu jāprot paprasīties uz tualeti, ja nu reiz ir situācija, ka bērnudārza grupiņā, kurā ir brīvi pieejamas labierīcības, četrgadnieks nevar pats aiziet. Pārmetums par lēno ģērbšanos -vispār neiztur kritiku - kā savādāk organizēt bērnu ģērbšanos? Kā Jūsu bērns varēs iemācīties apģērbties pats, ja mēs viņu nepārtraukti ģērbsim? Devām Jūsu bērnam drēbes ģērbšanās secībā, palīdzējām ar vārdiskām instrukcijām, bet teikt, ka tas gāja ātri, būtu stipri pārspīlēts. Četros gados bērnam ir jāprot ģērbties, arī par to mēs Jūs informējām. Un vai tādēļ pārējiem bērniem jāpaliek bez launaga?
Tāpat, negribu jautāt, kādēļ apgalvojat, ka vadībai ir nepietiekošs izglītības līmenis. Acīmredzot, Jums jāmeklē bērnudārzs, kura vadītājai ir doktora grāds, jo ar Četriem augstākās izglītības diplomiem - psiholoģijā, pirmsskolas pedagoģijā un Maģistra grādu pedagoģijā, kā arī kvalifikāciju logopēdijā, acīmredzot nepietiek, lai uzskatītu vadītājas viedokli par profesionālu. Ar šādu attieksmi, Jūs, vecāki, spiežat mūs rīkoties neprofesionāli, neziņojot par saviem novērojumiem. Mūsu, kā pedagogu pieredze un kvalifikācija uzliek mums par pienākumu stāstīt par saviem novērojumiem, nevis tādēļ, ka nevēlamies Jūsu bērnu redzēt, bet tādēļ lai aicinātu uz sadarbību un kopēju problēmas risināšanu. Diemžēl vecāki ne vienmēr ir gatavi pieņemt savu bērnu tādu, kāds viņš ir. Bet vai mēs - pedagogi par to varam atbildēt? Ja mēs nejūtam atbalstu no Jums – vecākiem, mēs turpinām darīt savu darbu, cik ir mūsu spēkos.
Bet visiem labs nekad nebūsi. Visiem vēlu veiksmes un izdošanos!