www.sudzibas.lv Ulubele Norēķinās ar cilvēkiem

Ulubele - Norēķinās ar cilvēkiem

Biju aizbraukusi uz dzīvnieku patversmi Ulubele pasteidzināt suņus. Pirmkart jau pirms pastaigas lika noklausities divu stundu lekciju. Cilvēki tomēr rekinas ar savu laiku un neviens neplāno pavadit nez cik stundas klausoties lekcijas. Bija sajuta, ka esmu atnākusi uz brīvprātīgo interviju. Dzīvoju talu no patversmes un zinu, ka biezak ka reizi gada tur nebusu, bet tik un ta jānoklausas lekcija. Lekcijas beigas no katra cilvēka bez maz tiek pieprasits ziedojums divu eiro apmera. Sajuta tada, ka esmu ieradusies palidzet, bet no manis vel pieprasa naudu. Saja bridi goda vards gribeju vienkarsi braukt prom. Blakus man sedeja sieviete ar delu, kas bija nakusi ar kajam no sabiedriska transporta uz so patversmi, varēja redzet, ka vinai nebija viegli skirties no siem eiro. Kad beidzot bijam tikusi lidz pastaigai, mums pateica, ka sunus pasi izveleties nevaram, jaiet pastaigaties ar tiem suniem, kuriem tas ir nepieciesams. Es jau saprotu, ka visus sunus vajag izstaidzinat, bet tomer, ja es varetu pastaidzinat suni, kurs man patik, ir lielaks potencials, ka es so suni pec tam gribesu vest majas. Man pirms nedelas bija veikta operacija, jautaju, vai man varetu iedot mazu suniti pastaigai. Teica, ka mazos nevajag staidzinat, bet mans suns bus mierigs. Iedeva lielu suni, kas pastaigas laika mani vilka uz visam pusem un izstaigaja visus gravjus. Pec pastaigas tiku bez maz vai nolamata, ka suns tagad jamazga, jo sasmerejies gravi. Sajuta it ka es butu tikai instruments, pilniga nerekinasanas ar cilvekiem. Beigas jautaju darbiniekiem vai es varetu apskatit kadu konkretu suni. Darbinieks jautaja, kapec tiesi velos vinu apskatit. Teicu, ka man loti patik sis suns. Darbinieks negribigi pavadija mani lidz manis izveletajam sunim, bet nelava to ne vest pastaiga, ne paglaudit, jo esot dusmigs. Man gan izskatijas loti jauks sunitis. Sis suns bija iezogots kopa ar citiem aizgaldiem meza vidu, sajuta it ka suns butu nolemts uz paliksanu patversme pavisam. Un, protams, ja suni nelauj pat paglaudit, tad jau neviens to majas nenems. Kopuma loti slikta pieredze ar dzivnieku patversmi Ulubele. Nakamreiz sunus iesu staidzinat cita patversme.

K

K KR 26.07.2016

Pamēģiniet pati Kristīn, diendienā pavadīt patversmē kur ir vairāk kā 300 dzīvnieku par kuriem jārūpējas katru atzevišķi, kad rokas nepietiek visiem un tad sapratīsiet skarbo dzīves realitāti, domājāt atbrauksiet pasmaidīsiet, paskraidīsiet pa mežu un viss? Dzīvnieciņš ir ļoti liela atbildība, jo pats par sevi parūpēties nespēj, tāpēc domāju darbiniekiem jau tā pilnas rokas ko darīt, ne tikai skraidīt Jums pakaļ ar Jūsu kaprīzēm.

V varjags 26.07.2016

KR tad Jums ir jāmaina darba vieta! un nevejag tad reklamēt, lai cilvēki brauc un pastaigājas ar dzīvniekiem! tad tā arī sakiet-atdodiet naudu!

K KR 27.07.2016

Es strādāju pavisam citā sfērā, bet arī saprotu citu grūtos darbus.

S swizz 28.07.2016

Ziedojuma pieprasīšana gan nav smuki, ziedojums ir brīva griba, nedrīkst to uzspiest.
Ja nepieciešama nauda, kaut kādu izmaksu segšanai kas rodas no staidzināšanas, darbinieku kavēšana (vienalga kas) to nepieciešams pirms tam paziņot LIELIEM BURTIEM.
Nekad neesmu bijis patvērsmē, taču man arī likās, ka viņi ļoti afišē ka sunīši grib lai viņus nāk izved pastaigā. Patvērsmes arī uzsver ka tas ir liels pakalpojums priekš viņiem jo nespēj ar katru suni pastaigāties.
Šobrīd rodas sajūta, ka viņi to uzskata par jauno trendu un uz to vēlas nopelnīt.

Savukārt stāsta daļa par sievieti ar bērnu diezgan nepatīkama, saprotu situāciju, mazais noteikti grib pats savu suni, tāpēc par cik to atļauties nevar, vismaz alternatīvu prieciņu ar pastaidzināšanu grib radīt. Beigās še Tev bez braukšanas nākas vēl no naudas šķirties, un jā nevajag teikt ka tie jau "tikai"" 2eur, citam cilvēkam tie ir veseli 2eur.

P pulkvedis 29.07.2016

Savādi. Pats pirms pusgada noklausījos šo lekciju, kas nebija ilgāka par pusstundu, turklāt lekcijas beigās, kad bija jāparaksta brīvprātīgā darba līgums, neviens nekādu ziedojumu neprasīja. Jā, dod "staidzināt" tos sunīšus, kuri konkrētajā dienā vēl nav bijuši pastaigā, bet no pieredzes saku, ka ir iespējams apmainīt sunīti, ja ar to nevari saprasties(arī mani centās izvazāt pa grāvjiem, jo sunītis bija manāmi izslāpis) un personāls vienmēr ir bijis laipns un pretimnākošs.

R ReinisL 08.05.2017

Kad es aizbraucu uz Ulubeli izvest sunīšus pastaigā, man ar bija jāklausās lekcija un jāsamaksā 5 eiro ziedojums, bet es jau par to zināju, jo tas viss ir izlasāms viņu mājas lapā: http://www.ulubele.org/lv/atbalsts-ulubelei/atbalsts-ar-darbibam/. Es ļoti labi saprotu šīs lekcijas nepieciešamību, jo viņi uztic Jums dzīvnieku, par kuriem viņi rūpējas. Pastāsta, ko ko darīt, ja suns noraujas, aizskrien, iedod telefona numuru uz kuru zvanīt, ģimenēm ar bērniem piekodina, ka bērni pavadiņu turēt nedrīkst, pastāsta visas svarīgās lietas, kas jums ir jāzina. Dokumentu parakstīšana ir domāta, lai izveidotu brīvprātīgā karti un varētu tik galā ar bezatbildīgiem cilvēkiem, kas piemēram ierodas dzērumā vai grib suni pēkšņi aizvest prom. Ja ar suni nevar tikt galā, var aizvest pie darbiniekiem un pateikt ka par suns ir pārāk enerģisks un paņemt citu, pēdējā reizē es izvedu pastaigā trīs suņus katru pa 30 min. Visi suņi grib un visiem vajag pastaigāties, ja cilvēks varētu izvēlēties kuru suni vest ārā tad smukākie un mīļākie sunīši tiktu pastaigāties krietni vairāk kā citu, plus tas būtu papildus noslogojums darbiniekiem izsekot kurš suns tad ir bijis pastaigāties un kurš nav. Galu galā cilvēki tur brauc vest suņus pastaigāties, lai palīdzētu viņiem, nevis lai izdabātu savām iegribām un tiktu pastaigāties ar sev vēlamo sunīti. Starp citu tie mazie suņi bieži vien ir krietni aktīvāki un arī diezgan viegli var izraustīt cilvēku pa grāvjiem. Ja ir doma par adoptēšanu, tad noteikti var prasīt kurš suns interesē un domājams nevajadzētu būt problēmām ar viņu pastaigāties. Šo sūdzību es patiešām neizpratu, jo viss par ko sūdzējās ir atrodams internetā vai ir ļoti loģiski izsecināms. Jau pats virsraksts ir ļoti interesants "Nerēķinās ar cilvēkiem", viņi rēķinās ar dzīvniekiem un tā ir viņu prioritāte un viņiem ir pārāk daudz darba, lai izdabātu visiem brīvprātīgajiem.
Es ļoti novērtēju to darbu, ko Ulubveles darbinieki dara un ceru, ka brīvprātīgie neapvainosies tikai dēļ tā, ka netika piepildītas viņu ekspektācijas, jo mēs tur braucam SUŅU nevis sevis dēļ.
Atvainojos par garo komentāru, pirmo reizi internetā ko komentēju.

P Persian 01.09.2017

Interesanti, ko gan Jūs gribējāt? Pastaigas ar suņiem patversmē NAV izklaide, bet darbs, kas nebūt nav vienkāršs. Turklāt neviens pie pilna saprāta esošs patversmes darbinieks nelaidīs Jūs klāt pie suņiem, kas nereti ir psiholoģiski sagrauti, bez iepriekšējas apmācības. Arī ziedojumu ievākšana nav nekas nosodāms, proti, ja jau Jūs esat ieradušies palīdzēt, tad arī palīdziet! Un tā prasītā summa arī nav akmenī cirsta - es arī uz patversmi braucu ar sabiedrisko transportu un tobrīd man nebija to divu eiro, jo biju to ierēķinājusi atpakaļceļa biļetei. Nu un? Iemetu eiro un neviens mani nesita.

R Roksalana 05.06.2019

Pamēģiniet gan nākošreiz uz citu patversmi, bet nez vai tur bez lekcijas laidīs izvēlēties tīkamāko suni!