www.sudzibas.lv Rīgas Satiksme Vai Rīgas satiksme melo kā tītari?!

Rīgas Satiksme - Vai Rīgas satiksme melo kā tītari?!

Augsti godājamā #rigassatiksme labu laiku atpakaļ nāca klajā ar “mierinošu” reklāmu / informatīvo materiālu, liekot man saprast, ka viss ir labi, un autobuss patiesībā nekad nekavē – izņemot 13% gadījumu. Es to bieži apdomāju, stāvot pieturā pie darba – gaidot autobusu, kurš jau tā kursē reizi stundā, bet alternatīvie maršruti ir citā pieturā, uz kuru man jāiet jau laicīgi, paredzot ka tuvākais autobuss kavēs. Bet – ja reiz tikai 13% gadījumu, tad jau vajadzētu apkaunēties un gaidīt kā visiem.

Nevar teikt, ka autobuss vienmēr kavē! NĒ! Piemēram, [divreiz gada laikā] ir bijis gadījums, kad autobuss ierodas PAT ĀTRĀK. Tavu laimi, ja vien Tu esi paspējis tikt līdz pieturai. Jo šīs abas reizes autobuss nestāvēja un negaidīja pasažierus, kuri vēl tikai bija ceļā uz savu silto, braucošo, 1,15 € vērto krēslu. Ko jūs sakāt, #rigassatiksme? Man esot nepareizs pulkstenis? Ak, būs jāiesūta šis viedoklis mobilo tālruņu programmatūras ražotājiem – kā viņiem nav kauna man melot par pareizu laiku!

Savu pētījumu jau iesāku vienreiz gada sākumā, kad mana reisa autobuss neatnāca vispār. Tādēļ vēl jo ciniskāks man šķita autobusā ielīmētais infografiks par kavējumiem un to iemesliem. Iesāku to novērojumu un tad man apnika, because of reasons.

Tad nu tieši mēnesi atpakaļ, kārtējo reizi stāvot un gaidot zelta vērtē esošo transportu, 43.minūtē burtiski uzsprāgu aiz dusmām [jā, burtiski] un nolēmu, ka tā nebūs vis. Ja es atļautos melot saviem klientiem vai kaut vai neprastu darīt savu darbu, mani par to atlaistu. Bet te – Tu [kā klients] jūties vainīgs par atļaušanos kritizēt smagi strādājošo maršrutu plānotāju darbu.

Tad nu mans eksperiments ir noslēdzies un rezultāti ir sekojoši.

Kopējais braucienu skaits: 19

19 braucieni = 100% no braucieniem
Laikā ieradušies reisi: 3
3 / 0,19 = 15,789473 = apaļojam uz 16% smukuma labad
Nelaikā ieradušies reisi: 16
16 / 0,19 = 84,210526 = apaļojam uz 84% smukuma labad
Kopsavilkums: no 100% reisu 16% ir ieradušies laikā un 84% procenti ir kavējuši 5min un ilgāk.

Vai RS d*rš kā tītari? Pārskatīsim vēlreiz viņu matemātiku…

“87% gadījumu sabiedriskais transports ierodas laikā.”

OK. // copypaste: no 100% reisu 16% ir ieradušies laikā un 84% procenti ir kavējuši

I rest my case.

Ne jau velti, RS sakarinājusi aicinājumus būt iecietīgiem un saprotošiem. Diemžēl, tas ir vienpusējs aicinājums. No rīt braucot uz darbu autobuss jau tā kavēja 14 minūtes, taču kontrolieru grupai tas nelikās pietiekami un viņi nolēma vēl par 2 minūtēm pagarināt šo laiku. Ņemot vērā faktu, ka ar RS tiek veidotas līgumattiecības, vai nebūtu jāsāk domāt par līgumsoda piemērošanu pret RS par laikā nesniegtu pakalpojumu?!

Ventilators 14.10.2016

To pašu varu teikt par 3. autobusa numuru. Kad reāli nokaitināja un uzvaniju uz info, man pateica, ka dēļ lielajiem Rīgas remontiem, veidojas nobīde. Pat necentos skaidrot, ka tas notiek jau gadu. Sarakstu mainīt nevēlas. Nospļāvos vienpusēji. Rīta pusē, 8-9iem, jākursē ir ik pēc 10min., realitātē vismaz ik pēc 20min, bet tad brauca divi vai trīs 3. autobusi, viens aiz otra. Tiklīdz ir divjoslu, vienvirziena ceļš, tāviņi viens otru apdzen.

Klauni

Latviešu tautas 15.10.2016

Rigas staiksme, а как объяснить 5минутные опоздания отправления автобуса 40го маршрута с улицы Спулгас? А это только третья остановка от кольца в Зепниеккалнсе...

H Homura 10.03.2017

Oi vej, גוי, nedrīkst negodīgi apmelot nabaga Rīgas Satiksmi, tā nav viņu vaina ka
#TransportsNelido un sabiedriskā transporta monopols Latvijā
Labāk izbaudi multenes par kurām neviens nav dzirdējis kuras rāda uz visiem monitoriem.
To kurā pieturā tu esi, cik ir laiks un kāds ir vispār transporta numurs? NAV SVARĪGI! :y)