www.sudzibas.lv Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs Šoks par Rīgas zooloģiskā dārza iemītniekiem.

Rīgas zooloģiskais dārzs - Šoks par Rīgas zooloģiskā dārza iemītniekiem.

Sveiki.
Pirms nedēļas bijām Rīgas Zooloģiskajā dārzā pēc ilgiem gadiem, tad nu devāmies staigāties un skatīties zvēriņus.
Jau ieejot iekšā teritorijā bija manāmi klaiņojoši kaķi par kuriem cilvēki nosmējās, ka tie arī esot apskates objekti. Turpinot apskati kaķi parādījās aizvien vairāk un vairāk. Nolēmām piesēst pie tīģeru mājas un nedaudz atpūsties ... pagriežoties aiz muguras redzēju krūmus zem, kuriem bija daudz mani kaķēni (~6 mincīši), es uz tiem vērīgi lūkojos un ievēroju viņu veselības stāvokli, jau vien tas, ka viņi izskatījās nebaroti, bet arī viņiem bija ļoti spēcīgas acu problēmas (sākot ar pūžņošanu, gļotādas iekaisumu un konjuktivītu), bet tas jau tikai tas, ko redzēju no attāluma, jo mācos veterināriju un es tādām lietām pievēršu uzmanību.
Beigu beigās, beidzot ekskursiju pa mūsu Latvijas ``kruto`` zooloģisko dārzu, kopā redzēju ~12 klaiņojošus kaķus.
Rodas jautājums par to vai tā vispār drīkst būt? Nu pat ja dzīvo tajā teritorijā tie kaķīši, nu tad, lai sterilizē un paseko līdzi viņu veselības stāvoklim.

Un otra lietas, kas man iekrita arī bija LAUVENES, kas itkā saldi čučēja savā teritorijā, bet vienai no lauvenēm bija smaga brūce uz kreisās, pakaļējās ekstremitātes.
Visu saprotu, ka itkā savvaļas dzīvnieki un kam negadās savainoties, bet ievainojums izskatījās nopietns un nemaz neviens nav to apstrādājis, kaut vai vismaz ar antibiotisko aerosolu, jo pa brūci rāpoja mušas un brūce bija vaļēja un diametrā ievērojama ...

Pavērojiet nākamreiz, kad dosieties ekskursijā un mūsu pašmāju zooloģisko dārzu.

S smīkņa 20.08.2013

Tie kaķi nav klaiņojoši, viņus kopj, baro un, ja nepieciešams, arī apskata zoodārza veterinārārsti. Sitāciju ar kaķēniem un lauveni nemācēšu komentēt, bet, ja reiz tu mācies veterinārmedicīnu, droši vari viņiem pieteikties palīdzēt.