www.sudzibas.lv RD Electronics Brāķis, un par servisu dubultmaksa

Rd Electronics - Brāķis, un par servisu dubultmaksa

Labdien,
savā dzimšanas dienā saņēmu dāvanu - Toshiba Canvio Basic 2.5" ārējo cieto disku.
Visus savus datus pārkopēju uz JAUNĀ cietā diska. 10 dienas vēlāk disks vairs nelasījās, aizvedu disku kopā ar čeku atpakaļ uz veikalu, lai rastu risinājumu.
Veikalā disku paņēma atpakaļ, uzvaicāja vai dati ir svarīgi un saglabājami un brīdināja, ka tas aizņems 3-4 nedēļas.
Vēlāk noskaidrojās, ka viņi var iedot jaunu disku , bet par datu saglabāšanu man jāmaksā 65 EUR. Vai tam tā jābūt?

T Tong Po 26.04.2016

Reāli ir tā, ka par datiem katrs atbild pats. Gan par tiem, kas tev datorā, gan par tiem kas tev uz ārējā diska vai CD un DVD diskos sarakstīts vai mākonī noglabāts. Par datu rezerves kopijām katrs atbild pats. Par datu drošību katrs atbild pats. Par to, lai konfidenciāli dati nenonāk svešās rokās arī atbild katrs pats. Ne servisam, ne veikalam ne ražotājam nav pienākums par tiem rūpēties.
Šajā gadījumā, Jūsu Toshibas disks visticamāk tika aizvests uz Servicenet, kas ir autorizētais Toshiba servisa nodrošinātājs, un viņi tad novērtē savu pakalpojumu - cik maksās datu pārkopēšana no bojātā datu nesēja. Principā, varēja arī nepiedāvāt nekādus datus, vienkārši apmainīt disku un viss. Redz, ka grib nopelnīt arī naudiņu, tāpēc piedāvā datu kopēšanu. Cik adekvāts tas cipars, tas jau cits jautājums.

Ventilators 28.04.2016

Datu saglabāšana ir maksas pakalpojums, kura netiek ietverta garantijas apkalpošanā bez maksas. Un tas ir pilnīgi visām ierīcēm kurām ir atmiņa. Telefons, dators, planšete, zibatmiņa, cietais disks, utt

Cenrāži var atsķirties. Dublēšana notiek ar programmatūras palīdzību, kas visticamāk nav bezmaksas. Atkarībā no diska bojājuma pakāpes tiek noteikts cik izmaksās datu dublēšana. Jo dublēšana pat sliktākajam diskam (arī lasīšanas ātrums un citi faktori) var aizņemt laiku līdz pat nedēļai nevis 1h.

protams bojātam diskam pastāv risks, ka kādi dati var pārkopēties nepilnīgi. Bet tā ir diska vaina nevis dublēšanas.