www.sudzibas.lv Peipiņš Matemātiskā noapaļošana

Peipiņš - Matemātiskā noapaļošana

Visiem, kam grāmatvedību riktē vitolds, iesaku pārbaudīt savus komunālos rēķinus, un salīdzināt ūdensapgādes & kanalizācijas tarifu savos rēķinos ar, rīgas ūdens, piedāvāto. Izrādās, ka, rīgas ūdens, tarifs 1,92 €/m3 (spēkā no 2018g jūnija) noapaļojot ir 1,93 €/m3) ) ) ) ) ) sīkums, protams. Nezinu, vai šoreiz smieties, vai dusmoties. Nu, drusku klāt pie nama pārvaldīšanas tarifa viņam sanāk) ) ) ja nopietni, tas, protams, ir pārkāpums.

RAMONA👀 14.02.2019

Sūdzība ir par ko? Par to, kā noapaļot?

R Rūdolfs Briedis 14.02.2019

Sūdzība ir par to, ka tiek noapaļots tarifs, kuru nevajag noapaļot. Turklāt matemātiski 1,92 nenoapaļojas uz 1,93. Rīgas ūdens tarifa noapaļošana šajā gadījumā ir patvaļīga tarifa noteikšana - pārkāpums.

K Krauklis777 24.02.2019

Atradis par ko šūmēties. Es arī šādu tarifu pielietoju. Udens/kanalizācijas tarifs ir 1.59 EUR/m3 (0.85 +074). Klāt jāpieliek PVN nodoklis 21%, kas ir 0.3339. Saliekot kopā ir 1.9239 EUR/m3. Pie vadības grāmatvedības vienmēr skaitļus noapaļo uz augšu un rezultātā ir 1.93 EUR/m3 pie nosacījuma, ja ir divi cipari aiz komata.