www.sudzibas.lv Pechnik.lv / Valdis + Sergejs Kā NEdrīkst būvēt skursteni+kamīnu...

Pechnik.lv / Valdis + Sergejs - Kā NEdrīkst būvēt skursteni+kamīnu...

Pechnik.lv - tālr. 26711423, 29131611.

Novembrī mēs algojām Valdi no Pechnik.lv uzbuvēt dūmvadu un krāsni mūsu jaunbūvetā mājā. Pechnik.lv strādā divi partneri—viens taisa iekšdarbus (kamīni un krāsnī) un otrs specializējas par dūmvadiem. Kā mājsaimnieki, mēs jautājām pie šiem ‘ekspertiem’ vai ir iespējams sākt ar dūmvadiem, un mūrēt krāsni pēc tam, jo drīz nāks ziemas laiks. ‘Meistari’ piekrita sākt ar dūmvada mūrešanu otrajā stava.

Kad dūmvads tika pabeigts, mēs samaksājām Valdim pilnu kontrakta atlikumu un pirmās divas-trīs dienas neko neievērojām. Bet tad mums pazīstams eksperts teica, ka darbs ir uztaisīts nepareizi, jo uz mūsu monolītā pārsegumu nedrīkst likt vairāk par 800kg uz kv. metru. Dūmvada svars ir apmēram pusotra tonna (!) un mūsu griesti jau par vienu centimetru ieplaka smaguma dēļ!

Godīgi sakot, mūrnieks Valdis savu darbu uztaisīja akurāti, bet, ja tu esi labs drēbnieks un vari šūt skaistus apģērbus, tas nenozīmē ka tu arī var saukt sevi par ķirurgu. Ja pacientam sāksies iekaisums, nevar teikt, ka ir viņa vaina, ka atnāca pie šī ārsta. Īstais meistars zina savu profesiju, visus tehniskus noteikumus kas saistās ar viņa dārbu un kādus pārkāpumus vienkārši NEDRĪKST atļauties.

Otrais partneris Pechnik.lv, cilvēks kas sauc sevi par meistaru ar milzīgo pieredzi (no padomju laikiem), ieteica būvēt lielo krāsni (ap trim tonnām)… taisni uz lamināta! Viņš nepārbaudīja mājas projektu un pat neuzprasīja kādi mums ir pamati. Labi, ka piebrauca mūsu pazīstamais eksperts un paskaidroja, cik daudz kļūdu piedāvāja Pechnik.lv un eksperts brīdināja kādas briesmīgas problēmas un pārdzīvojumi mūs gaidīs pēc 5 gadiem, ja mēs neņemsim vērā tehniskos noteikumus un būvēsim tālāk ar milzīgām kļūdam, ko ieteica Pechnik.lv. Eksperts teica, ka šī krāsns pat vārēja saplēst sienas, griestus un grīdas, un šausmīgi kaitēt mājai sešu-septiņu gadu laikā. Noklausījušies šos murgus, mēs nolēmām ar Pechnik.lv tālāk nestrādāt un paņemt īstu meistaru, lai būvētu krāsni. Tomēr, problēmas ar dūmvadu vēl paliek…

Mēs piezvanījām Valdim un aicinājām viņu atbraukt parunāt ar ekspertiem un godīgi aizstāvēt savu darbu. Mēs pat piedāvājām samaksāt par patērēto degvielu, lai viņš tikai atbrauc un paskaidro par ko viņš domā, kad viņš strādā. Bet viņš atteicās sacīdams, ka viņam nav laika par to rūpēties. Viņš teica: “Es savu darbu pabeidzu, jūs viņu pieņēmāt un tagad jums vajadzētu piezvanīt partnerim, lai tas būvētu jūsu kamīnkrāsni tālāk”. Kad viņam bija paskaidrots par tehniskiem noteikumiem, viņš teica, ka tās ir muļķības, ka nekādu problēmu ar pārsegumu nevarētu būt. Mēs sakām: “Labi, piebrauc un aizstāvi to, ko izdarīji”, bet viņš tomēr atteicās rādīties. Ir skaidrs, ka viņam ir bail savas kompetences trūkuma dēļ.

Jūs varat iedomāties kāda bezkaunība? Kāda ‘garantija’ cilvēkam ir par darbu? Viņš naudu paņēma un pat nedēļu pēc tam vairs negrib rādīties vai nest kaut kādu atbildību par tām kļūdām, kas ir saistītas ar viņa darbu. Viņš vienkārši mēģināja aizslēpties aiz partnera mūguras. Smieklīgi, ka viņš vēl domā, ka mēs tālāk strādāsim ar viņa partneri pēc šāda briesmīga servisa.

Bet eksperti tomēr atbrauca un palīdzēja atrast drošus rīsinājumus, lai mūsu parsegums kopā ar dūmvadu, pēc kāda laika nesabruktu. Citi meistari kurnēja: “Šiem ‘meistariem’ vajadzētu rokas noraut par šo briesmīgo ‘darbu’! Tas ir murgs.” Bija arī citas kļūdas, ko Valdis palaida garām: dūmvads bija uzstadīts uz mīkstiem metāla stūriem, dūmvadus vajadzētu būvēt vai no pirmā stāva uz augšu, vai pievienot no lejas—visi meistari, kas atbrauca pēc Valda, saka, ka viņi nekad nav redzējuši tādus šausmīgus brīnumus. “Kā mēs tagad varam pieslēgt dūmvadu no lejas?” viņi prasa. Arī dūmvads bija būvets no sešiem ķieģeļiem un ir pārāk liels gan kamīnam, gan krāsnij, utt. Bet galvenais, ko nevar piedot, ir tas, ka šis ‘meistars’ neprot strādāt ar klientiem un nesaprot tehniskus noteikumus. Viņš ir tik bailīgs un bezkaunīgs, ka viņam ir vienalga, ka nopietnas problēmas parādās viņa darbu dēļ. Galvenais viņam ir ātrī nopelnīt savu algu, un pēc tam viņam ir uzspļaut—rīkoties kā gribat!

Tagad esam atraduši citu meistaru lai uzbūvētu mums kamīnkrāsni, un viņš mums vēl vienu interesantu lietu pateica. Izrādās ka Valdis ir uzbūvis mūsu skursteni pā īsi, un tagad mums būs iespējamas problēmas ar dūmiem iekšā. Vai arī mūsu kamīnkrāsns iespējams nesildīs pareizi un pieteikoši. Nākamajā pavasarī mums ir jāpagarinā skursteni lai tomēr pareizi varētu strādāt mūsu kamīnu.

Saimnieki—baidieties strādat ar Pechnik.lv. Neticiet spilgtai reklāmai un ejiet garām ar lielu līkumu lai pēc tam ‘nekostu pirkstos’.

Pechnik.lv - tālr. 26711423, 29131611.
www.pechnik.lv

-------
Starp citu - lai parādītu Jums cik stulbi ir tie Pechnik.lv meistari: viņi ir publicējuši uz šo pašu sūdzības websaitu REKLĀMU par savu darbu!!! Sk. šeit: http://www.sudzibas.lv/?search=pechnik&x=0&y=0
-------

FOTOGRĀFIJAS:
1. Sergejs
2. Redzams uz šo fotogrāfiju ir ka šie meistari pat neprot uzlikt ķieģelus pareizāveidā - viņi liek uz sāniem, neviss taisni tā kā vajadzētu! Tas ir protams daudz vieglāk un ātrāk, bet pēc 5.gadiem kamīns/krāsns būs beigts!
3. Tā kā Valdis nepareizi būvēja mūsu skursteni, mūsu griesti ieplaka un mēs bijam spiesti likt metālus stabus lai atbalstu griestus.
4. + 5. Šeit var redzēt plīsumu.

O

D Daturs 12.01.2013

To ka masīvu kieģeļu skursteni sāk būvēt no otrā stāva-dzirdu pirmo reizi! Skataties ka tik tas meistaru dūmvads nav uzbūvēts no parastajiem ķiegeļiem...

O Olegs1234 13.01.2013

Daturs - noteikti tie ir krāsns ķieģeli, jo mēs paši noperkām viņus veikalā. Mēs visus materiālus paši esam nopirkuši - un es esmu ļoti priecīgs ka mēs to arī darijām, jo nevar zināt ko tie 'meistari' būtu nopirkuši!

G Guntis Grīnvalds 13.01.2013

Intreresanti, tad kāds ir bijis mājas projekts, ka netur griezti, vai arī esat vieni no tiem, pa priekš būvē un tad domā.Vai arī pašiem projekts bija ''galvā''? Arī meistars ir no menesi nokritis.

M Mazasune 13.01.2013

Katrs nākamais meistars nopeļ iepriekšējā darbu, tas ir vislaik un visur celtniecībā, dzīvokļu remontos u. tml..

O Olegs1234 13.01.2013

Guntis - kad būvējām māju, mums bija arhitekts, konstruktors, būvfirma un pat būvuzraugs - visi certificēti. Mums bija parredzēts projektā kamīns + skurstenis. Pēc tehnoloģijas, nedrīkst ielikt vairāk par 800kg/m2 uz monolītu (mūsu griesti) un nedrīkst būvēt vispirms skursteni no 2.stāva un pēc tam kamīnu 1.stāvā. Kamīnmeistaram nebija projekts uz papīra, viņam bija 'galvā' - un tā kā es neesmu meistars, es arī īsti nevarēju zināt kā rīkoties pareizi šajā gadījumā -- Valdis man apsolīja ka viņš to esot izdarījis jau daudz reizes tādā veidā un ka 'viss būs kārtībā!'.

G Guntis Grīnvalds 15.01.2013

Vienalga, tas ir dīvaini..mājai tak ar vispirms ielej pamatu un tad mūrē, tas pats ar skursteni, to tak vajadzēja mūrēt no 1.stāva, kur ir tam paredzeta vietā ir ielieta pēda uz kuru tiek murets skurstenis un tas jau nav normāli, ja skurstenis balstās uz grīdas

ТеремокРусская народная сказка
Стоит в поле теремок. Бежит мимо мышка-норушка. Увидела теремок, остановилась и спрашивает:

— Терем-теремок! Кто в тереме живет? Никто не отзывается. Вошла мышка в теремок и стала там жить.

Прискакала к терему лягушка-квакушка и спрашивает:

— Терем-теремок! Кто в тереме живет?

— Я, мышка-норушка! А ты кто?

— А я лягушка-квакушка.

— Иди ко мне жить! Лягушка прыгнула в теремок. Стали они вдвоем жить.

Бежит мимо зайчик-побегайчик. Остановился и спрашивает:

— Я, мышка-норушка!

— Я, лягушка-квакушка!

— А я зайчик-побегайчик.

— Иди к нам жить! Заяц скок в теремок! Стали они втроем жить.

Идет мимо лисичка-сестричка. Постучала в окошко и спрашивает:

— А я лисичка-сестричка.

— Иди к нам жить! Забралась лисичка в теремок. Стали они вчетвером жить.

Прибежал волчок-серый бочок, заглянул в дверь и спрашивает:

— Я, лисичка-сестричка.

— А ты кто?

— А я волчок-серый бочок.

— Иди к нам жить!

Волк влез в теремок. Стали они впятером жить. Вот они в теремке живут, песни поют.

Вдруг идет медведь косолапый. Увидел медведь теремок, услыхал песни, остановился и заревел во всю мочь:

— Я, лисичка-сестричка.

— Я, волчок-серый бочок.

— А я медведь косолапый.

— Иди к нам жить!

Медведь и полез в теремок. Лез-лез, лез-лез — никак не мог влезть и говорит:

— А я лучше у вас на крыше буду жить.

— Да ты нас раздавишь.

— Нет, не раздавлю.

— Ну так полезай! Влез медведь на крышу и только уселся — трах! — развалился теремок.

Затрещал теремок, упал набок и весь развалился. Еле-еле успели из него выскочить мышка-норушка, лягушка-квакушка, зайчик-побе-гайчик, лисичка-сестричка, волчок-серый бочок — все целы и невредимы.

Принялись они бревна носить, доски пилить — новый теремок строить.

Лучше прежнего выстроили!

п Печник 31.05.2016

Мужик в троллейбусе едет и думает: "Жена - стерва, друзья - подонки, начальник - дебил, работа - дрянь, жизнь - говно... "
За спиной мужика стоит ангел, записывает в блокнот и думает: "Какие странные желания, а главное - одни и те же каждый день! Но ничего не поделаешь, надо исполнять..."

п Печник 31.05.2016

Сказка была настолько страшной, что уже на четвертой странице... воспитательница вывела группу на перекур.

п Печник 01.08.2016

Самые смешные анекдоты - случайно «Или пить или водить» — говорит социальная реклама ГИБДД на улицах. То есть человеку без автомобиля они выбора просто не оставляют. Ваша оценка: -2 -1 0 +1 +2 * * * Дорогие женщины, которых я когда-то обидел, не беспокойтесь, мои хорошие. Нашлась таки стерва, которая за Вас всех отомстила! Ваша оценка: -2 -1 0 +1 +2 * * * — А какой у тебя рост? — 145 — Ты такая маленькая принцесса. А сколько весишь? — А вешу еще меньше, 120. Ваша оценка: -2 -1 0 +1 +2 * * * — До чего дошел прогресс! Скачал прикола ради программу "Для очистки монитора от пыли". Запустил. Появляется серый экран, на котором крупными черными буквами надпись: ПРОТРИ ЭКРАН! Кнопки выхода нет, дисп задач не работает короче не знаю как выйти... — И как ты вышел? )) — Вообщем решил протереть-таки экран, и только тогда заметил маленькую серую кнопочку "Выход"! Идеальная программа! Ваша оценка: -2 -1 0 +1 +2 * * * По оценкам ВЦИОМ, 61% россиян поддерживают идею пересадить чиновников на отечественные автомобили. 99% россиян поддерживают идею просто пересажать чиновников.

J Jaunā Krāsns 10.08.2016

Paldies, Olegs1234, par atsauksmi! Šodien redzēju šo meistaru sludinājumu Nīcgales ielas Maksimas angārā un iedomājos, ka, redz, tas būs kāds "likteņa pirksts", jo jau ilgāku laiku domāju par krāsns pārbūvi. Labi, ka atklājāt realitāti!
Mulsumu jau izraisīja tas, ka viņu mājas lapa nemaz nav pieejama.
Skumji gan, ka sludinājumam visas lapiņas ar tālr. numuriem bija norautas - tad jau cirpēji atradīs savas avis un "bizness" turpināsies...